Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ya Sev Ya Terket, me lutfen  (Okunma sayısı 12641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2007, 06:05:21 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Bence ülke sizin sahibinizdir. Onu terkedersen seni büyüten eğiten aileni terk etmiş olursun. Ülkeni saymazsan seni sahiplenicek başka bir ülke kalmaz. başka bir ülkenin nufusuna girseniz bile size milli duyguları vermez. Bu da bence sahipsizliktir.
Eğer ülkenizin yönetimini sevmiyorsanız kalkıp birşeyler yapmalısınız eğer doğrusunu düşünüyorsanız arkanızdan insanlar gelecektir.
Bu ülke böyle yönetilmez böle ülke olmaz diyorsanız ve hiç bir icraatınız yoksa ülkeyi terketme hakkınızda yoktur çünkü o sevmediğiniz ülkenin topraklarından geçindiniz barındınız. Hiç olmadı bu ülke için eskiden ne kadar savaşıldığını düşünün.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 03, 2007, 08:34:58 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

sana aynen katılıyorum çok güzel yazmışsın bana söyleyecek bir şey kalmamış
teşekkürler alaaddin...
dedenin resmide çok güzelmiş karizmatik bir adammış.

Mart 03, 2007, 09:57:17 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Keşke dedem olsa onun gibi bir insanın torunu olmak şereftir.
Söylediklerin sözlerle dalgaya almamışsındır inş.
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 04, 2007, 04:59:53 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Bence ülke sizin sahibinizdir. Onu terkedersen seni büyüten eğiten aileni terk etmiş olursun. Ülkeni saymazsan seni sahiplenicek başka bir ülke kalmaz. başka bir ülkenin nufusuna girseniz bile size milli duyguları vermez. Bu da bence sahipsizliktir.
Eğer ülkenizin yönetimini sevmiyorsanız kalkıp birşeyler yapmalısınız eğer doğrusunu düşünüyorsanız arkanızdan insanlar gelecektir.
Bu ülke böyle yönetilmez böle ülke olmaz diyorsanız ve hiç bir icraatınız yoksa ülkeyi terketme hakkınızda yoktur çünkü o sevmediğiniz ülkenin topraklarından geçindiniz barındınız. Hiç olmadı bu ülke için eskiden ne kadar savaşıldığını düşünün.
Gene senden bekledigim gibi bir yazi.
Ozellikle kirmizi yaptigim yer.

Mart 05, 2007, 10:10:26 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

sevmek kalmak arsındaki diyaletik ilişki
 önemlidir uzaktanda sevebilir insan ben bunun milliyetçi şöven bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum
bu coğrafyada farklı halklar yaşıyor ve herkes aynı ideoloji yada yaşam biçimi din ve ırkta olmak zorunda değil.
tarih hepimizi burda topladı o kadar

Mayıs 21, 2007, 03:50:23 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

bence bircok yeri dogru soylemis. tarihin bizleri ayni yerde toplamasi, orayi sevmek zorunda oldugumuz anlaminami gelir?

ailesini sevmeyen bir cocuk yinede 18 yasina akdar ailesi ile kaliyor dimi?

yada bazi nedenlerden dolayi ayrilamayan esler gibi. yani bunun ornekleri cok ama bence sevmeyen terketmek zorunda degildir. bu bana yanlis geliyor.

Aralık 26, 2008, 02:34:55 öö
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kişinin, aile bieylerini eleştirmesi normaldir. Ama sevmemesi tuhaf...:(
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 26, 2008, 08:49:57 ös
Yanıtla #17

Bulunduğumuz yeri terkedemeyeceğimize göre ki bu her anlamda olabilir, '' Sevmek zorundayız '', diye düşünüyorum.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.