Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 'Camiye Hayır Partisi' kuruluyor  (Okunma sayısı 6645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 02, 2008, 04:37:42 ös
  • Aktif Uye

Almanya'da 'Camiye Hayır Derneği' kuruluyor. Almanya'daki 'Pro Köln' adlı aşırı sağcı dernek, 'Camiye Hayır Partisi'ne dönüşmek için düğmeye bastı.

Şu ana kadar Köln'ün Ehrenfeld bölgesine camii yapılmasını engellemek için 20 bin imza toplayan derneğin üye sayısıda 300 e ulaştı.Camii konusunu politik malzeme olarak kullanan,Müslüman ve yabancıları dışlayan bir partiye dönüşme stratejisi izleyen 'Pro Köln' adlı dernek Kuzey Ren Vestfalya'da yetkililer tarafından mercek altına alındı.

Türk ve yabancı düşmanlığı yapan dernek, önümüzdeki yıl Köln'de yapılacak belediye meclisi seçimlerine katıldıktan sonra, 2010 yılında da Kuzey Ren Vestfalya'daki eyalet seçimlerine katılmayı planlıyor.

Alman yetkililer politik stratejilerini Müslüman ve camii karşıtı olarak oluşturan Pro Köln Derneği Başkanı Markus Beisicht'in seçimlerde başarılı olmasından endişe ediyorlar. Yetkililer bu dalganın diğer aşırı sağcı parti NPD'yi de etkileyerek yabancı ve Müslüman karşıtlığını daha da arttıracağından korkuyor.

Dernek, Köln'de kurulduktan sonra şu anda Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin diğer kentlerinde örgütlenme çalışmalarına başladı. Eyalet seçimlerine de Pro NRW adıyla katılmayı planlıyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, camii tartışmasına katılmış, camiilerin minarelerinin kiliselerden daha uzun olmaması yönünde görüş bildirmişti.

(Hürriyet)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ocak 02, 2008, 04:44:23 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

fazla bir oy alacağını sanmıyorum :D

Irkçılık bir yerlerde gelip insanı buluyor.çok kötü bir durum :(

Ocak 02, 2008, 05:29:34 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Öyle bir parti ateş olsa düştüğü yeri yakar. :)
Üstelik Almanya`ya gidin araştırın her on çocuktan beşinin babası Türk çıkar :D

Ocak 02, 2008, 05:46:51 ös
Yanıtla #3

Almanya faşizme geçit vermenin bedelini ödedi aynı hatayı tekrarlamazlar.
ars longa, vita brevis...

Ocak 04, 2008, 04:09:44 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Aslinda dedenin yaptigi hatanin faturasinin torunlardan cikarilmasi fikrine her ne kadar karsiysam da bazilarinin hala dedelerinin gittigi yoldan gittiklerini gormek ne aci verici . Yazik, insanlik adina hic gelisme gosterememisler..

Bazi arkadaslar demisler ki, bunun gecerli bir sayiya ulasip kanunlasacagini sanmiyorum. Mesele kabul edilip edilmemesi degil ki arkadaslar.Velevki yasallasmasin  asil mesele ve insani kahreden sey hala torunlarinin dedeleri gibi fasizme gecit verdiklerini gormek. Hala bu torunlarin dedelerinin yaptiklari hatadan utanmadigini ve pisman olmadiklarini esefle izlemek.Umarim hatalarindan kisa zamanda donerler.

sevgiler

Ocak 04, 2008, 04:57:56 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Almanya faşizme geçit vermenin bedelini ödedi aynı hatayı tekrarlamazlar.

Merak etme sevgili Nietzsche her şey zamanla tekrar ediyor.Bu Almanya değil başka bir ülke olur...
İnsanlar öncelikle Cami ile Kilise arasında bir fark olmadığını anlamıyorlar.Yolar farklı olsa bile gidilecek nokta aynıdır.Temelini Tanrı oluşturduğu için bir fark görmüyorum..
Ama bildiğimiz gibi amaç ırkçılık ve araç ise dindir.Malesef  günümüzde bütün ülkelerde bu sorun var

Ocak 15, 2008, 12:54:53 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

sorun keşke sadece onlarda olsaydı.
neden bilmiyorum ama türkiyeninde müslümanlarında kendini anlatabilmek gibi bir derdi var...
Mesela ermeniler yıllar boyu çalıştılar çalıştılar ve meyvelerini toplamaya başladılar iddalrında peki biz ne yaptık???
efendim nasılsa yok öyle birşey yalancı bunlar efendim.....
işte aynı durum terör bir dine mal edilirken bu dine inanan kaç kişi öyle olmadığını anlatmak için çalışmalar başlattı ???
ve sevgili shemuelinde söylediği gibi yollar farklı olsada yolların sonu tek bir yer  ama sorun şu ki o insanların gözünde camiler veya müslümanlar ne???

Ocak 15, 2008, 11:59:21 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

o insanların gözünde camiler veya müslümanlar ne???
Sevgili bilmeliyimgalilei  o insanları bilmem ama bana göre Cami, kilise yada sinagog gibi manevi duyguların ön plana çıkarıldığı bir mekandır.
Müslümanlar ise insandır ve bir insana inancı yüzünden saldırıp düşmanlık beslemek yanlıştır.

Ocak 15, 2008, 12:14:15 ös
Yanıtla #8
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Alman halki kendinden farkli olan irklara ve dinlere cok duyarli davranirlar.

Örnegin Hz Muhammed karikatürlerinde yakilan bayraklar, ölüm tehditleri veya Hollandada Müslümanlari kötü olarak gösteren filmin yapimcisini öldürmek, Avrupalilari bu konuda cok duyarli yapti.

Öncelerden Islamist derlerdi, bugün ise Islam diyorlar. Dergi kapaklarinin arka renk secimi siyah olup, Islam tehlikeli ve siddet iceren bir din olarak gösterilir.

Su an Hessen Eyalet Parlamentosu icin secim var ve etrafimiz secim pankartlari ile dolu.

Alman sagci partilerin etrafi süsledigi pankartlarin örnegi:

"Kilise küyümüzde kalsin, Camiler Istanbulda kalsin" yada "Kafaya hürriyet, Seriat degil Hak yolu istiyoruz"

Alman duygulari bunlari algilamakta cok müsait. Ama burada yine kendimizi elestirmemiz gerekiyor. 40 yildir Almanya'da yasadigimiz halde, güclü bir lobby olusturamadik. Kendimizi ifade edememekle, onlarin eline bu kozlari hep biz verdik.

Bu tarz olaylara karsi sabirsiz ve duygusal yaklastik.

Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Ocak 15, 2008, 01:13:26 ös
Yanıtla #9

Sevgili kardeşim,

Pankarta konu olan fraksiyonun dünyadaki imajı belli.Bu fraksiyonun iplerini ellerinde tutan ve yönlendiren kişilerin (Tüm ülkeler dahil olmak üzere) takındıkları tutum ve yüzeyin altındaki esas amaçları belli.Bu bağlamda siz lobi kursanız ne olacak kurmasanız ne olacak.Bu konuda diğerlerine örnek ülke olarak gösterilen Türkiye de Bir otel dolusu aydın cayır cayır yakılmadımı?Bu durum dünya basınında günlerce yer almadı mı? Bu ülkenin aydın ve tanınmış sanatcıları yakın zamanda ben artık bu ülkeden gitmeyi düşünüyorum diye de demeç vermedi mi?Demeçten sonra aldıkları yanıtları tüm dünya izlemedimi.İmaj lobi ile düzelmez.Boyayı kazıyınca altından gerçek öyle yada böyle çıkacaktır.Özü  düzeltmek gerekli.
Omnia mors aequat