Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden Mason Olmak İstiyorsunuz?  (Okunma sayısı 16017 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 22, 2017, 03:52:16 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Mason olanların hepsi bu özellikleri taşırmı?
Her mason taş ustasımidır?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 22, 2017, 07:31:30 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Alıntı
Mason olmak bana göre çıkarımlardan uzak etik,bir taş ustası olmayı gerektirir.

Sayın Farmoloji Operatif Masonluğu kastetti her halde ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 22, 2018, 12:38:33 öö
Yanıtla #12
  • Yeni Katilimci
  • *

Düşüncem Mason olmak bir evrim geçirmektir. Büyük balıklar büyük denizlerde Okyanuslarda yüzerler. Kısaca; büyük balık büyük balıkların yanında olur. Kardeş'ten de ötesi  yok başka bir deyişle biraderler daima birbirlerine sahip çıkarlar. Felsefe de ve öğretide bu şekilde olmalıdır. Var oluş sebebimiz Kainatı kusursuz algılama sanatıdır. Saygılarımla

Aralık 03, 2018, 12:55:37 öö
Yanıtla #13
  • Yeni Katilimci
  • *

Aslında mason olmayı istemek de temelde insanın en temel özelliklerinden biriyle; yani merakla başlıyor. Öncelikle masonluk hakkında yalan yanlış, belki de gerçek olan şeyler duyuyorsunuz ve bu sizde bir merak oluşturuyor. Bu merakı gidermek için de kendi çapınızda araştırma yapmaya başlıyorsunuz. Araştırmalarınız sizi bir kapıya ulaştırıyor ama kapının kapalı olduğunu görüyorsunuz. Ancak anahtar deliğinden sızan bir ışık mevcut. Bu anahtar deliğinden sızan ışık bile sizin karanlıkta kalmış ufak bir kısmınızı az da olsa aydınlatıyor. Ve bu delikten sızan ışığı ve kapının arkasındaki aydınlığı düşünmeye başlıyorsunuz. O ışığın bir anahtar deliğinden sızan kısmıyla yetinmek veya kapının ardına geçip ona ulaşmaya çalışmak arasındaki farkı düşünüyorsunuz...
Boş bir beyin, şeytanın çalışma odasıdır.

Aralık 03, 2018, 01:10:05 öö
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bazen o kadar çok ışık sacarlarki verdiği ısı etrafında olan herkesi yakar.
Siz siz olun bilmediğiniz hiç bir şeyi yüceltmeyin lakin batirmayinda.
Önyargılı olmayın derler ya hani bunu genelde söylemiş amacı ile peşinen hüküm verme için kullanırız,bende size bunu hatırlatayım önyargılı olmayın konu masonluk olunca.
Önce arşivimizi bolca okuyun cevaplanmış yahut cevapsız kalmış bir sürü soru ve bahsedilen aydınlanma ışığının bir çok masonu dahi henüz aydinlatmadigini görebilmelisiniz.
O yüzden derimki aydınlık ulaşılması zor bir yer lakin karanliktada kalamayiz.Tek yolumuz masonluk olamaz olmamalidirda masonlar içind e geçerlidir bence.
Ne istediğinize ve neye talip olduğunuza iyi bakın size uygunmu?

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 03, 2018, 02:01:51 öö
Yanıtla #15
  • Yeni Katilimci
  • *

Amacım masonluğu körü körüne yüceltmek değildi, böyle anlaşıldıysa muhtemelen yazımdaki üslubumdan kaynaklanmakta. Sadece kişinin kendini tanıma, aslında karanlıkta olduğu bilincine varma ve aydınlanma isteğinin doğurduğu merakın; kişinin masonluğu bulmasında temel sebeplerden biri olduğunu anlatmaya çalışmıştım.

Okumaya, araştırmaya, öğrenmeye ve hangi yolda olursa olsun o ışığın ucundan tutup aydınlanmaya devam. Saygılarımla
Boş bir beyin, şeytanın çalışma odasıdır.

Aralık 03, 2018, 02:18:25 öö
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Amacım masonluğu körü körüne yüceltmek değildi, böyle anlaşıldıysa muhtemelen yazımdaki üslubumdan kaynaklanmakta. Sadece kişinin kendini tanıma, aslında karanlıkta olduğu bilincine varma ve aydınlanma isteğinin doğurduğu merakın; kişinin masonluğu bulmasında temel sebeplerden biri olduğunu anlatmaya çalışmıştım.

Okumaya, araştırmaya, öğrenmeye ve hangi yolda olursa olsun o ışığın ucundan tutup aydınlanmaya devam. Saygılarımla
ı
Sevgili dostum sozlerim size değil genele idi alınmayın lütfen.Ustelik alınacak sözler içerisinde mutlak vardır.Sevgi ile kalın.

EDMUND BURKE

Ocak 11, 2019, 09:27:21 öö
Yanıtla #17
  • Yeni Katilimci
  • *

Gerçekleri öğrenmek için. Kemaletinden emin olduğum insanlarla konuşmak için. Ailemle konuşacak yeni bir başlık açmak için. Daha iyi biri olmak için ve uluslararası bağlamda sağlamlığından şüphe duymadığım bilgi ve sevgi ağı bağları kurmak için. Sahip olmadığım kardeşlik duygusunu yaşamak için. Umarım bütün beklentilerim karşılanır.

Ocak 12, 2019, 01:22:33 öö
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkesin gerçeği şahsında tezahür eder. Ve kimse size gerçekler bunlardır diyemez derse inanır mısınız ? Araştırıp kendinizin öğrenmesi ve ''ışığa'' kendiniz ulaşmanız gerekir aksi takdirde öğretilen yalnızca ''inanç'' olacaktır.
   Beklentileri seviyeli tutmak her zaman değerlidir bu nedenle uyarıda bulunmak istedim. İnanıyorum birçok beklentiniz karşılanacaktır fakat şunu da söylemeliyim ki kimse kendi için ''kamil'' oldum diyemez ama bu yolda yürüyenler kamil olacaktır.
Bir dua ile bitirmek isterim. Allah(c.c) bizi hak yolunda yürütsün ve bu yoldan saptırmasın. Kendi inancım doğrultusunda tüm insanlık için yaptığım duadır. Batıla karşı olunmalı ki ışığa(doğruya) kavuşalım değil mi ?
Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2019, 01:24:43 öö Gönderen: St-Further »
"Rehber olarak erdemi değil talihi seçenler aklın ışığından yoksun kalır, özgürlük bilincini yitirerek başkalarına kul olur."
Lucius Annaeus Seneca

Ocak 12, 2019, 09:04:03 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"beni" öğrenmek istiyorum.