Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mikser  (Okunma sayısı 2647 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 14, 2011, 01:38:28 ös
  • Aktif Uye

Saygılar

Site de bir başlık açıldığın da çok az katılım oluyor. Biri fikrini söylediğin de genelde farklı bir fikirle yaklaşılamıyor. Farklılığı ortaya koyan tartışma da hedef oluyor. Bu çok cansıkıcı bir durum. Katılımın az oluşu başka sonuçlar da doğuruyor. Örneğin bir düşünce yapısını analiz ederken, metod olarak konuya tersten yaklaşıp, ala bora edemiyorsunuz ( neyin ne olduğunu öğrenme adına ). Konu kişiselleşiyor ve ortaya uçuk şeyler çıkıyor. Sonuçta konulara düz mantık yaklaşıp değerlendirmek istiyorsunuz, yine katılımın azlığı konuyu bir yere saplıyor. Hiç bir şekilde sonuç elde edilemiyor,
Tek bir şansınız var anlayışlı bir yerdesiniz o güzel. Paylaşım da bulunan kişilerde belli bir eğitim ve kültüre sahip tamam.

Sonuç şuna çıkıyor www.masonlar.org u incele, önceden yazılanları oku ve bırak. İsterdim ki o yazılmış bilgileri mikserimde döndürüp, suyunu çıkarmak. çarpanlara ayırmak. Bu şu demek değil hemen ifade ediyim ''Masonluğa karşıyım''  değil tabi, Zorlama diyelim.
Saygılarımla

Mayıs 14, 2011, 11:35:45 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Başka insanların kendi orijinal fikirlerini söyleyemediğini mi düşünüyorsunuz? Anlamadım.

Mayıs 17, 2011, 09:37:28 öö
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Kesinlikle katılıyorum.

Konuların kişiselleştirilmesi, konunun bırakılıp kişiye saldırılması (ad hominem), kendi ile aynı fikirde olmayan kişilere karşı üslup bozukluğu, hitap şeklindeki basitlik, hatta hakarete varan cehalet suçlamaları...
Forumda birçok katılımcıyı geri tutan davranış şekli budur ve çok can sıkıcıdır.

Site de bir başlık açıldığın da çok az katılım oluyor. Biri fikrini söylediğin de genelde farklı bir fikirle yaklaşılamıyor. Farklılığı ortaya koyan tartışma da hedef oluyor. Bu çok cansıkıcı bir durum. Katılımın az oluşu başka sonuçlar da doğuruyor. Örneğin bir düşünce yapısını analiz ederken, metod olarak konuya tersten yaklaşıp, ala bora edemiyorsunuz ( neyin ne olduğunu öğrenme adına ). Konu kişiselleşiyor ve ortaya uçuk şeyler çıkıyor.