Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Cumhurbaşkanı Kim Olsun?  (Okunma sayısı 40816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 08, 2007, 02:45:48 öö
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Konu bayağı dağılmış   :)
Ben şahsen Cumhurbaşkanının Akp'li veya o tarz kişilerden olmasını hiç istemiyorum. Kesinlikle o mevkiye layik değiller... Halkın tepkisindende korkacaklarını düşünüyorum..
Bana kalırsa Oktay Sinanoğlu ismi oldukça uygun biri veyahutta Hilmi Özkök hariç asker kökenli biride olabilir. Yaşar Büyükanıt fena olmazdı aslında  ;)

Nisan 08, 2007, 03:16:34 öö
Yanıtla #31

Atatürk 'ün oturduğu makamda onun şahsına yakın ve özelliklerini prensipleri taşıyacak biri gelmeli...

Nisan 11, 2007, 03:54:43 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Onun gibisi bence turkiyeden artik biraz zor cikar.

Biraz parasi olan yada kendine guvenen hemen yurtdisina cikiyor...

Size Amerikada yasadigimi soylemismiydim :D

Nisan 11, 2007, 10:47:29 ös
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

Atatürk 'ün oturduğu makamda onun şahsına yakın ve özelliklerini prensipleri taşıyacak biri gelmeli...

gönül elbette bunu ister..

ancak ondan sonra gelenlerden hangisi bu sorumluluğu taşımayı geç bu uğurda çaba harcadı ki?

bu arada bir arkadaş,akp li birinin halkın tepkisinden korkacağı için cumhurbaşkanlığını kabul etmeyeceğini söylemiş!!
onları oraya kim çıkardı zannediyorsun ki?
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Nisan 11, 2007, 11:49:01 ös
Yanıtla #34

ancak ondan sonra gelenlerden hangisi bu sorumluluğu taşımayı geç bu uğurda çaba harcadı ki?

bu arada bir arkadaş,akp li birinin halkın tepkisinden korkacağı için cumhurbaşkanlığını kabul etmeyeceğini söylemiş!!

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en önemli özelliği Laik-Cumhuriyet yapısı ve sosyal bir hukuk devleti olmasıdır. Sözünün altına inançla imza atıcak karaktere sahip bir insan olmalıdır.
R. T. Erdoğan Başbakanlık'tan Cumhurbaşkanlığı görevine geçmek istiyorsa bunu kabul edebilirim belki ancak ilk önce Başbakanlığı süresince halka verdiği memnuniyet ve güven duygularını öğrenmek adına Genel Seçime çıkmalıydı. Görev süresi bahane edilerek halk iradesinden çekindiği izlenimini Akp kendisi göz önüne getiriyor. Ben Dünya'nın Cumhuruyet rejimi ile yönetilen başka bir devletinde ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinde daha önce ''al takke ver külah'' usulüne göre yapılmış başka bir Başbakan değişikliği bilmiyorum var ise beni de aydınlatınız. Abdullah Gül başbakanlık görevini yeni seçilen Erdoğan'a bıraktı , Tayyip Erdoğan daha seçilmeden ABD 'de hükümet gibi görüşmelere girişti o zamanda bu zamanda ''yangından mal kaçırma edası'' seziliyor.

Saygılar , sevgiler.

Nisan 12, 2007, 10:46:47 ös
Yanıtla #35
  • Uzman Uye

seçimlerede az kaldı

Nisan 12, 2007, 11:00:53 ös
Yanıtla #36
  • Aktif Uye

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en önemli özelliği Laik-Cumhuriyet yapısı ve sosyal bir hukuk devleti olmasıdır. Sözünün altına inançla imza atıcak karaktere sahip bir insan olmalıdır.
R. T. Erdoğan Başbakanlık'tan Cumhurbaşkanlığı görevine geçmek istiyorsa bunu kabul edebilirim belki ancak ilk önce Başbakanlığı süresince halka verdiği memnuniyet ve güven duygularını öğrenmek adına Genel Seçime çıkmalıydı. Görev süresi bahane edilerek halk iradesinden çekindiği izlenimini Akp kendisi göz önüne getiriyor. Ben Dünya'nın Cumhuruyet rejimi ile yönetilen başka bir devletinde ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinde daha önce ''al takke ver külah'' usulüne göre yapılmış başka bir Başbakan değişikliği bilmiyorum var ise beni de aydınlatınız. Abdullah Gül başbakanlık görevini yeni seçilen Erdoğan'a bıraktı , Tayyip Erdoğan daha seçilmeden ABD 'de hükümet gibi görüşmelere girişti o zamanda bu zamanda ''yangından mal kaçırma edası'' seziliyor.

Saygılar , sevgiler.

doğru söylüyorsunuz ancak,akp yi görevlendiren halk,aslında akp ye değil,R.Tayyip Erdoğan'a oy vermiştir.Ve onu başbakan olarak istiyordu.Yaptıkları usulsüz mü değil mi bilmiyorum açıkcası,ama gözden kaçan bişey varsa,o da Erdoğanın o süreçte neden siyasi yasaklı olduğudur?saçma sapan sebepler yüzünden..bir tek o değil,şu an Türkiyede aptal saptal şeyler yüzünde seçilme hakkını kullanamayan bir çok vatandaşımız var.

Nisan 13, 2007, 01:08:07 öö
Yanıtla #37

Haklı olduğunuz yerler var katıldığım nokta şu ki düşünce suçları kapsamı iyi değerlendirilmeli. Bunun yanında hani bir söz  vardır ''minareyi çalan kılıfını hazırlar'' diye bu konu biraz o durumu çağrıştırıyor. Söz konusu yasalar hukuk neyi öngördüyse ona uygun davranmak zorunluluktur. Dokunulmaz olan seçilmişler bu haktan feragat etmekte isteksiz görünüyorlar. Konu kişiler üzerinden tarif edildi biliyorum ancak amaç kanunlar ne şekilde işliyor ve yasaları düzeltmek yerine yasa açıklarından yararlanmak ne derece ahlaki? Siirt Millet Vekilliği düşürülen Fadıl Akgündüz o seçimlere neden nasıl katıldı neden mazbatası geri alındı Siirt ili Başbakanlığa giden süreçte nasıl bir yol oynadı aşikar.
         Şunuda belirtmeden geçemiyeceğim siyaset tecrube işi , planlama işi AKP sürece iyi hazırlandı oluşumunu doğru zamanda tamamladı zekice hazırlanmış bir plan ancak göze eğrilikler çarpıyor maalesef Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yaşanan hadiseler siyasi sürtünmenin son haddine ulaştığını bu yüzden zor bir dönemeçte olan ülkenin gündemini farklı olayların sisleriyle örtüldüğü bir dönemi incelemekteyiz.

« Son Düzenleme: Nisan 13, 2007, 01:10:16 öö Gönderen: Fraternis »

Mayıs 03, 2007, 03:10:49 öö
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Cumhurbaşkanlığı işi yılan hikayesine döndü.
abdullah gülü televizyonda gördüm bayağı üzgündü.

Mayıs 05, 2007, 12:30:40 öö
Yanıtla #39
  • Aktif Uye

İyi mi oldu kötü mü oldu anlayamadım,muhtıra rezil etti bizi dış dünyaya,bunu biliyorum bir tek..
şimdi halk seçsin diyorlar..bakalım..bana, bunu da yaptırtmazlar gibi geliyor.