Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Her klipte mesaj arayanlar...  (Okunma sayısı 32050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2014, 02:04:42 öö
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Bence paranoyak olunacak bir durum yok.Daha iyi araştirilma yapilmali çizgifilim lerde seks içerikleri görüntü olmasi ünlü sanaççilarin kliplerinde yer almasi bence anormal bir durum değil.Disneyland yayinlari bir çok ülkede yasak sebebi subliminal mesaj olarak biliniyor.

Ekim 08, 2014, 12:40:44 ös
Yanıtla #31
  • Yeni Katilimci
  • *

aslında hemen hemen her film ve klipte subliminal mesajlar artmaya başladı.Ayrıca bir üyemizin yazmış olduğu mesaj çok doğru,Disneyland çizgi filmler birçok ülkede yayınlanması yasak 25.kare tekniği uygulanan filmler vs....Ayrıca bir sitede okuduğum yazıdan ufak bir alıntı yapmak isterim belki konunun biraz dışına çıkmış olacağım,fakat paylaşmadanda edemiyeceğim :) "Mesela, en korkunç uygulamalardan sadece biri: “Amerika, Irak’ı işgal etmeden önce bir yıl boyunca (daha fazla da olabilir) Irak radyolarında Kur’an yayınının altından, çok düşük bir titreşimde, kulakla duyulmayan, ancak dimağla algılanarak Iraklıların şuur-altına gönderilen: “Direnmeniz faydasız” gibi mesajlar verilmiş ve bir ülke işte bu şekilde şuuraltı mesajlar ile işgâle hazır edilmiştir." Konunun devamını okumak isteyen üyelerimiz için http://www.gulabla.net/?Syf=18&Hbr=268123 adlı sitede konuyu okuyabilirsiniz. Saygılar...

Ekim 09, 2014, 01:44:39 ös
Yanıtla #32
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Konu gerçekten ilgi çekici, farklı görüşler de paylaşılmış, benim şahsım adına merak ettiğim bir konu ise şu; evet, böyle şeyler söz konusu olabilir, subliminal mesaj aktarımları ya da belli sembolizmalar aktarılıyor olabilir. Burada sadece bunların varlığı dile getirilmiş gördüğüm kadarıyla. Peki bu tür şeylerin etkileri ne yönde olabilir sizce? Fiziksel, psikolojik ya da sosyokültürel etkileri hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bir klipte illuminati sembolizma ya da simgelerinin kullanılmasının nedeni, etkisi ya da nelerle bağlantılı olduğunu ele almak isteyecek bir üyemiz olursa güzel bir tartışma konusu çıkabilir ortaya. Örneğin x klibinde şu şu şu şeyler gözlemlenebilir anlamı şudur ve toplumdaki şu olgulara şöyle etki eder gibi bir şey yok güzel olabilir.
In lumine tuo, videbimus lumen....

Ekim 15, 2014, 12:47:24 ös
Yanıtla #33
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Ali Genetic'i kesinlikle haklı buluyorum halkımız herşeyi İlluminati'ye bağlar oldu :).

Mart 10, 2016, 03:16:11 öö
Yanıtla #34

Gercekten tv de abartiliyor  sanki her klip her reklam  ozel tasarlanmis gibi bir algi olusturuluyor. Falanca kisi su tisortü giydi gibi  cigirtkanlikla reyting artirmaya calisiyorlar 

Eylül 19, 2017, 12:57:11 öö
Yanıtla #35

Bir dizide kadın tek gözünü kaşıdı...

Arkadaşlarım "Aha İlluminati!" diye haykırdı... :(

Paranoyak bir toplum...

Tuttu fırlattı kalbimi şarkısını tersten dinlemek nedir? Ne içiyorlar inanın anlamadim... :D
Sayın Ali bey, oncelikle merhaba
Bazi kisiler youtuber olmak icin ugrasiyor simdilerde moda bir terim varya takipci sayısı diye işte videoları izletim ilgi çekebilmek için bazı şeyleri uydurup yayın yapıyorlar mantık şu (bence) nasilsa İlluminati masonluk diye birsey var gizli oldugu icin halk zaten bilmiyor(kendileride bilmiyor)  ilgi çeksin izlensin diye uyduruyorlar.mesela rahmetli zeki alasyanin bir filminde (ismini unuttum) büyük usta goz yasini siliyordu tam o kareyi alip yayinliyorlar tek gozu kapalı mesaj veriyor diye filmi izledin mi desem izlememistir.. Forum uyelerine benden nacizane bir tavsiye bunlara itibar etmeyin ( etmediginizdende eminim ) saygilar

Nisan 08, 2018, 01:45:10 öö
Yanıtla #36

Bu iletiyi yayınladığımda 18 Ocak 2014'tü... 4.5 sene geçti... Ülke alıştı... Ülke bir çok şeye de alıştı... Ne acı...
Tanrı'nın yardımı ve kendi gayreti ile...

Temmuz 10, 2019, 07:17:31 ös
Yanıtla #37

Konu gerçekten ilgi çekici, farklı görüşler de paylaşılmış, benim şahsım adına merak ettiğim bir konu ise şu; evet, böyle şeyler söz konusu olabilir, subliminal mesaj aktarımları ya da belli sembolizmalar aktarılıyor olabilir. Burada sadece bunların varlığı dile getirilmiş gördüğüm kadarıyla. Peki bu tür şeylerin etkileri ne yönde olabilir sizce? Fiziksel, psikolojik ya da sosyokültürel etkileri hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bir klipte illuminati sembolizma ya da simgelerinin kullanılmasının nedeni, etkisi ya da nelerle bağlantılı olduğunu ele almak isteyecek bir üyemiz olursa güzel bir tartışma konusu çıkabilir ortaya. Örneğin x klibinde şu şu şu şeyler gözlemlenebilir anlamı şudur ve toplumdaki şu olgulara şöyle etki eder gibi bir şey yok güzel olabilir.

Açıkçası bu tür sembolik anlatımların çok olduğu klipleri elimden geldiğince inceliyorum. En son Madonna’nın Eurovision’ da ki sembolik anlatımlı gösterisini de inceledim. Misal herşeyi gören Göz’ün her şeye hakim olan kadir-i mutlak olduğu ve ya iç yolculuğunu tamamlamış kamil insanları temsil ettiğini vb.. anlayabiliriz. Ya da içimizdeki Öz’ü...Bu doğrultu da klipler izlenirse aslında bize kötülükten uzak durmamız, iyi davranışlarımızı geliştirip, önce kendimizi sorgulamamız gerektiği gibi temalara ulaşabiliriz. Kısacası sembolleri İyi düşünürsek iyi anlarız. Şeytanlaştırırsakta kötü anlarız. Bu bizim olayları anlama kapasitemizle alakalı.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Şubat 15, 2020, 10:10:39 ös
Yanıtla #38
  • Yeni Katilimci
  • *

Yapılan yorumların bir çoğunda illuminati ve mason ların aynı noktada değerlendirildiğini düşünüyorum acaba mason lar ve illuminati denen bilmece arasında bir bağmı söz konusu
Gelecekte varacağın nokta, geçmişte yaptıklarının eseridir.

Şubat 15, 2020, 11:11:49 ös
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yapılan yorumların bir çoğunda illuminati ve mason ların aynı noktada değerlendirildiğini düşünüyorum acaba mason lar ve illuminati denen bilmece arasında bir bağmı söz konusu

Bildiğim kadarıyla kurucusu Masondu ve üyelerininde bir kısmının Mason olması olasıdır. Halk üzerindeki din etkisi, gericilik, batıl inançlar vebenzeri konular için çözücü olacağını düşündükleri bir ütopya tasarlamışlardır ideallerinde. Kısacası bir düşünce topluluğuydu ama fiili eylemleri olup olmadığını pek bilemiyorum, daha sonrasında bu topluluk Bavyera Dükünün kararı sonucu ölmemek için kaçmış ve dağılmışlardır. Yanlışın varsa affola.

Sevgiler, saygılar...