Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati Nedir?  (Okunma sayısı 43773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 05, 2011, 02:10:37 öö
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hayat bunlar değil efendim... Bırakın kartları... O kartları Dünya'nın %96'sı eline bile almamıştır... Bu dünyayı yönettiğini sanan tiplerin tek bildikleri şey paranoya ve paradoks düşüncelerdir. Bunları düşünmezseniz hem realite de hemde felsefe de böyle insanlar size etki edemezler. Çünkü onlar aslında yokturlar...
İstisnai bir durum olarak bu gecelik var yaptığımızı düşünelim :)
Onlar babadan sapkın ve zenginler, kafayı yememek için de kendileri gibi çevreler edinerek zihinlerini kandırıyorlar... Sonunda onlarda ölüyorlar.
Onlar geri dönüşü çok zor olan bir yola girdiler ve çıkamıyorlar. Kibirleri ve duvarları bunun en büyük sebebidir. Girdikleri yoldan çıkamadıkları için diğer insanları sistemin parçası haline getirerek kendilerini kendilerine ve inançlarına meşru kıldırmak istiyorlar. Fakat sistem bu değil ki? Ancak avuçlarını yalarlar...

Onların da cesetleri 2 hafta sonra kokmaya başlıyor. Onların da cesetlerini yılanlar, çiyanlar afiyetle yiyor :) Ve gittikleri yere buradan maddi olarak hiçbir şey götüremiyorlar... Dahası en değer verdikleri bile 1 ay sonra gündelik hayatına devam diyor... Çok paran ve gücün varsa çevrendekilerin tamamı çıkar için yanındadır... Sen istediğin kadar hayır yap, üniversite kur, hastane kur... Bin yıkıp bir yapmak zaten ancak böyle gafletin pis sularından yüzmüşlerden beklenir... Ne kadar yazık öyle değil mi?

Şimdi bu insanları konuşarak onların o pis, negatiflikte dibe vurmuş enerjilerinden etkilenmenin bir faydası oldu mu?

Geçen gün rüyam da Andrew Carnegie ile sohbet ediyordum... Birgün bu ibretlik sohbeti sizlere anlatacağım.

Bu kadar kısa bir hayat da kimsenin günahını, bedduasını, kötü enerjisini almaya gerek yok arkadaşlar. Zaten keyiften bayıldık ya bir de zengin olup çilesini çekmek kaldı.

Hayat işte bunlar efendim;

Handan KARA - Seni Herkesten Kıskanıyorum

Gelin masamızı kuralım kardeşliğin keyfini, muhabbetini çıkaralım. Dünya kimseye kalmaz.

Kasım 05, 2011, 01:27:50 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Düşününce durumun ilginçliğini kavramıyor değil insan...Böyle bir oluşumun var olup olmadığı bile belli değil ama sosyal paylaşımlarda yazılan kitaplarda sağda solda üretilen komplolara bir bakarmısınız..Var olup olmadığı bile belli olmayan bir oluşumu insanlar o kadar yüceltmiş gözünde büyütmüş kendi kafasında ürettiği teorileri illuminati diye duyduğu bir kelimeye mâl etmiş ki bir anda dünyayı yöneten bir oluşum oluvermiş..Sizcede ilginç değilmi yoksa sadece bencemi ilginç ?
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Kasım 05, 2011, 01:44:59 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hoşgeldiniz Sayın Barbaros, şahsen özledim sizi:)

Ama  önceleri hep dalga geçerler, haberin olsun!
Hoşbulduk sevgili agnusdei,

Şöyle ki ben bu illuminati hakkında tam tersi fikirler edindim. Önce kabul ettim sonra tartışmaya başladım ve en sonunda güldüm :D
Hayatı ve her türden insanları tanıdıkça, bu tür organizasyonların olduğu kanısını çürütecek, fazlasıyla insan zafiyeti olduğunu kabul ettim.
Zafiyeti olan insan varlığından bu kadar abartılı ve geniş kapsamlı bir örgütlenme düşünemiyorum.

Bu tür konuların bu denli gündeme gelme sebebi insanların hayata dair elde etmek istediği bir takım şeyler üzerine olan bireysel başarısızlıklarından sıkılarak, başaramıyorsam bunun bir sebebi olmalı ve bu sebep başkasından ötürü düşüncesidir.

Ben şuna inanırım. İnanç göremediklerimize inanmaktadır ve bu inancın ödülü de göremediklerimizi görmektir.
Vicdan ile psikolojik inançlar ayrıdır... Vicdan daimidir. Fakat bu konu psikolojiktir. Bu sebepledir ki kısa süre sonra zirveye ulaşıp(2012) boş olduğu anlaşılıp patlayacaktır :)

Selamlar.
Sevgili Barbaros,

Siz yanlışı o yapılanmanın adına takılmakla yapıyorsunuz. Özellikle son dönemlerde aşırı derecede konuşulmasından ve dünyadaki her şeyi onlar kontrol ediyorlarmış gibi algılanması sizi tiksindirmiş olabilir. Normaldir. Yani size göre dünyayı bu denli kontrol altına alabilecek bir organizasyon, yapılanmanın olması mümkün değil. Hele bunun adı İlluminati ise, hiç mümkün değil…

Aydınlanmışlar mış, her tarafları Nur saçsa ne olur? Cürümleri kadar yer aydınlatırlar anca :)

Peki… 7 Milyarlık dünyanın dört bir yanındaki 2.1 milyar Hıristiyan’ı kontrol eden 2000 yıllık yapılanmayı düşündünüz mü hiç? Hiç aklınıza geldi mi?
1.2 Milyarlık Müslüman’ı her gün beş defa secde ettiren organizasyon?4000 Yıl önce Abraham tarafından inşa edilen dört parça duvarın etrafında her yıl milyonlarca insana Putperest ayinler yaptıran bir organizasyon yok mudur? Hem de 10 bin TL karşılığında :)
900 Milyon Hindu?
750 Milyon Budist?

Türkiye de 10 yıldır iktidar olan parti, hangi organizasyon tarafından kontrol edilen kitle tarafından seçildi? (Ben az yazdım, siz çok anlayın…)

Çok fena yanılıyorsunuz Sayın Barbaros..!

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Kasım 16, 2011, 12:46:32 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

dünyada olan her önemli olay illuminatiye bağlanarak insanları psikolojik olarak etkileme düşüncesindeler ve bence belli kesimleri etkilemişler bile en iyisi bunların videolarını hiç izlememek :D

Kasım 16, 2011, 12:49:16 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Sayın agnusdei

Türkiye de 10 yıldır iktidar olan parti, hangi organizasyon tarafından kontrol edilen kitle tarafından seçildi? (Ben az yazdım, siz çok anlayın…)

derken tam olarak neyi anlatıyorsunuz. Biraz açarmısınız. Anlamayanlar var yaw :D misal ben

Kasım 20, 2012, 11:46:33 ös
Yanıtla #25

Kurucusunun Adam Weishaupt olduğu ve zihinleri fethederek hükümetleri ele geçirip yeni bir dünya düzeni kurmayı amaçlayan,dini inançları yok edip, sosyal düzeni alt üst etmeyi amaç edinmiş fakat faaliyetleri tam olarak kanıtlanmayan bir yapılanma olarak bilinmekte...

Kasım 21, 2012, 08:08:20 öö
Yanıtla #26
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Öyle olduğu ileri sürülüyor ama öyle değil. Üstelik Adam Weishaupt'tan öncesi de var bu işin.

Kaldı ki Adam Weishaupt kimdir; onu da açıklamak gerek. Onu açıklayınca başkta kişilerin kim olduğunu da anlatmak gerek.

Bu konu üzerinde Forum'da farklı başlıklar altında birçok yazı, birçok değerlendirme var. Birtakım koplo teorisi kurgucularının dediklerine bakmadan önce, ondan sıyrılarak, bu konunun gerek tarihsel bakımdan gerek günümüzdeki durumunun objektif bilgisel incelemesinin yapılmasını, bir görüş belirtilmeden önce bilgi edinilmesini öneririm.

Bu arada, tarihte Masonluk ile bağlantısını da incelemekte yarar var. O bağlantının nedenlerini ve sonuçlarını da...
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2012, 08:12:24 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 14, 2013, 10:37:50 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Illuminati, kelime anlami olarak "Aydinlanmak" demektir. Illuminati hakkinda forum icerisinde bircok bilgi bulabilirsiniz.

Sayın Mason,

Illuminati bildiğim kadarıyla 'aydınlanmak' değil, 'aydınlanmışlar' demektir ve Illuminatus (enlightened:aydınlanmış) kelimesinin çoğuludur. Bu da bana Nurcular'ı hatırlatıyor biraz. Yanılıyorsam lütfen düzeltin.

Saygılarımla.

Ocak 15, 2013, 06:01:30 ös
Yanıtla #28
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Illuminati sözcüğü ile Nurcular arasında ilişki, bağlantı, benzerlik kurmak yanlış olur. Bu Latince çoğul sözcüğün bırakın farklı dillerdeki olası karşılıklarını ve bundan ötürü farnklı değerlendirilişlerini, aynı dil çerçevesi içinde bile farklı anlamlara çekilmesi söz konusu olabilir.

Illuminati tarih boyunca genellikle ezoterik, bazı zaman ve yerde gizli bir nitelik taşımıştır. Ayrıca, daha önce değinmiş olduğum üzere Masonluk ile de bağlantısı kurulabilir; hem tarihsel oluşumları hem kimi mason ritlerinin bazı dereceleri bakımından.  Günümüzde de bu dizgenin çağdaş biçimini uygulayan ezoterik ya da yarı-ezoterik nitelikli örgütler vardır.

Nurcular sözcüğü değil ama Nurlanmışlar sözcüğü bunun karşılığı olarak alınabilir belki. Daha önce değinilmiş olduğu üzere Ayşdınlanmışlar daha doğru. Ancak dilimizdeki Nurcular sözcüğü sözlük anlamı bakımlından Işıkçılar gibi bir anlama çekilebilse bile aslında bsir özel isimdir ve sadece İslâm dini çerçevesinde âdeta belirli bir dinsel tarikat ya da mezhebin izleyicilerini niteler; başka harhangi bir anlama gelmez. Yöntemleri egzoteriktir yani isteyenler Nur cemaatine katılabilir. Cemaatin Saidi Nursi'yi ne ölçüde izlemeyi sürdürdüğü ayrı bir tartışma konusu olabilirse de, sırf bu bile Illuminati ile hiçbir benzerliği olamayacağının göstergesidir.

« Son Düzenleme: Ocak 15, 2013, 06:34:09 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 15, 2013, 06:28:08 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Evet...

Nurcular,egzoterik yöntemi benimsemiş dini bir tarikattır.

Liderleri ve üyeleri,okuduklarının alegori veya simge olması olasılığını yadsıdığı ve okuduklarına anlam yükleyemedikleri için herbirinin zihninin bulanık olması doğaldır.

Özgün bir öğretileri olmadığı gibi,sorgulama ihtihacı hissetmeden dogmalara ve bağnazlığa sıkı,sıkı sarılmışlardır.Farkında olmadan,sıklıkla şirke düşerler.

Nitekim,liderlerini ve İslam peygamberini,sözde evliyaları putlaştırmayı içtenlikle yaparlar.Dinci kesimde,tıpkı diğerleri gibi ciddi bir çoğunluğu temsil ederler.

Bektaşi ve mevlevileri tenziye ederim.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...