Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KRALDAN ÇOK KRALCI OLMAK  (Okunma sayısı 1494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 28, 2017, 07:02:16 ös

Herkese merhabalar;
Benim işim turizm işletmeciliği bu sebepten dolayı gunde bir sürü insanla muhattap oluyorum, insanları gozlemliyorum ve şunu fark ettim forumun değerli uyeleri ile paylaşıp gorusleri almak istiyorum...
Kraldan çok kralcı olmak bu kavram Türkiye'de o kadar benimsenmis ki insanlar birbirlerini dinlemiyor, bir kisinin yazdığı bir yazıyı okurken son satıra gelmeden hükmünü veriyor... Bunun bazıları masonlukla ilgili bunu defalarca gördüm. Masonlarla ilgili  iyi bir şey soyleseniz bile  insanlar mason karşıtı ise size zaten düşman oluyor ama üzücü olan kismi şu ki masonluğa ilgisi olan kişiler masonlukla ilgili bir yazınızı veya soyleminizi analiz etmeden hatta bazen anlamadan  hemen savaş baltalarını çıkarıyor (kendim adima
Söylüyorum ben bu sitede sadece okuyup degerlendirip masonluğu öğrenmeye çalışan biriyim) mason degilim olurum veya olmam(olamam) ama hicbir zaman masonluk hakkinda masonlarla aşık atıp kraldan çok kralcı olmuyorum sitedeki tecrubeleri zatlardan ve mason olmus degerli insanlardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorum..
1.insanlar takım tutar gibi parti tutuyor ve tartışmaya tahamulleri yok
2. Bir kişi hakkında kendisinin olumlu bir düşüncesi var ise kendini o kişinin yerine koyuyor  kraldan çok kralcı oluyor çünkü o onu seviyor... Örnekler cok ama sadede geleyim
          Sizlere sormak istediğim degerli fikirlerinizi almak istedigim konu şu;   masonlar bilimin ışığında aydınlanmayı seçmiş, anlamayı öğrenmeyi,kendini gelistirmeyi ilke edinmis bir  kurum. Peki Türkiye de insanlar bu denli sabit fikirli  iken masonlar ve hariciler yani benim gibiler nasıl kendilerini ve yaşadığı toplumu ileriye taşıyacak bunun hakkında fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim..Herkese Saygılar

Temmuz 29, 2017, 08:07:27 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bu toplum hem bilmiyor , hem bilmediğini bilmiyor .
Sayglar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 29, 2017, 09:05:41 ös
Yanıtla #2

Bu toplum hem bilmiyor , hem bilmediğini bilmiyor .
Sayglar

Sayın nosam33,
Cok guzel soylemisiniz,agziniza sağlık

Temmuz 29, 2017, 11:34:44 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ülkemizdeki insanların , günümüz itibariyle sabit fikirli ve tutucu olduğunu yazmışsınız. Bu bilinen bir gerçek.
Geçmişte , bugünkünden daha tutucu oldukları , cumhuriyetin İlk yıllarında , düşünülmesi imkansız gibi görünen birçok reform yapıldı. Saltanat , hilafet , hukuki yenilikler vs. Hepsini tek tek saymama gerek yok sanırım. Kısaca özet geçmek gerekirse;
Önemli olan , bağnaz görüşlü insanlarla yani piyonlarla tek tek uğraşmak yerine , onları uyutan  şarlatanlar ile mücadele etmek.
Saygılar.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Temmuz 30, 2017, 02:09:36 öö
Yanıtla #4

Ülkemizdeki insanların , günümüz itibariyle sabit fikirli ve tutucu olduğunu yazmışsınız. Bu bilinen bir gerçek.
Geçmişte , bugünkünden daha tutucu oldukları , cumhuriyetin İlk yıllarında , düşünülmesi imkansız gibi görünen birçok reform yapıldı. Saltanat , hilafet , hukuki yenilikler vs. Hepsini tek tek saymama gerek yok sanırım. Kısaca özet geçmek gerekirse;
Önemli olan , bağnaz görüşlü insanlarla yani piyonlarla tek tek uğraşmak yerine , onları uyutan  şarlatanlar ile mücadele etmek.
Saygılar.
Sayın Herakles,  bu hiç aklıma gelmemişti, bu fikirde cok faydalı. Sinek avlamak yerine bataklığı kurut diyorsunuz. İyiki bu konuyu burada paylasmisim simdiden  iki farkli  cozum ogrendim bakalım diğer uyelerden ne gibi guzel yorumlar gelecek