Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SUMER'ler  (Okunma sayısı 16029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 12, 2008, 01:33:25 ös
Yanıtla #30

Sayin Dino; anlamli ve Degerli yazilarinizdan cikardigim kadariyla Evrende herseyin bir Kaynagi oldugu ve bir noktadan baslayip da -bir okyanustaki su damlasi gibi- yayildigi, herseyin birbiriyle baglantili-ilintili oldugundan yola cikarak, birbiriyle muhtesem bir uyumun ve baglantinin oldugu, bununla beraber hiyerarsik bir duzenin varolmasina istinaden en uctan ya da soyle soyleyeyim- en alttan en uste dogru bir siralamanin soz konusu olmasi nedeniyle suanda dunyada en gelismis olan >Varligin Insan olmasi munasebetiyle farkli formlarda ( bitki - hayvan- canli ve cansiz ) yeralan enerjinin kendi bulundugu formundaki yerini daha dogrusu evrimini tamamlamasi uzerine bir ust forma gectigi boylelikle de bunun belirli bir periyotta devam ettigini anladim. Buna ek olarak ise ornegin bir agac formunda yeralan enerjinin evrimini tamamlamasiyla birlikte rahatlikla bir hayvan formuna gecip dikey tekamul yoluyla bugun Insan seklini almis olabilecegi gorusune sahip oluyorum. Bahsi gecen genlerin ortak ve buyuk benzerlikleri olabilecegine iliskin vermis oldugunuz Degerli Bilgilerden yola cikarak..

Ancak Insan formunda yeralan suanki Bizler, daha onceki formlarda yeraldigimizi dusunerek geldigimi bu noktada devam ederek, ilerleyerek kendi form evrimimizi tamamlama cabasinda oldugumuz dusunulurse o halde Insan ustu bir varliga da gecebilme imkanimiz bulunmaktadir, diye dusunuyorum. Yaniliyor muyum?     
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 12, 2008, 01:39:03 ös
Yanıtla #31

Sayın Sevil bu konuda Eski Mısır Kozmogonisine ve ka - ba iliskisine bakın derim evreni bir kac aşamada algılar ve ruhunda birden çok oluşundan bahseder. İnsan bu Dünya'dayken kendini çevreleyen tortuları yakarak sürekli daha saf varlık olma yolunda ilerleyebilir düşüncesi vardır.

Ekim 12, 2008, 01:42:55 ös
Yanıtla #32

Sayın Sevil bu konuda Eski Mısır Kozmogonisine ve ka - ba iliskisine bakın derim evreni bir kac aşamada algılar ve ruhunda birden çok oluşundan bahseder. İnsan bu Dünya'dayken kendini çevreleyen tortuları yakarak sürekli daha saf varlık olma yolunda ilerleyebilir düşüncesi vardır.

Evet, Sayin Fraternis; haklisiniz.

O halde Saf olma Bilincine erismemiz gereklidir, sanirim.

Tesekkurler.

Ekim 12, 2008, 03:43:00 ös
Yanıtla #33
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Fraternis,

"Zecharia Sitchin'in projesinin temeli Tevrat'i dogrulamak ise ''Annunnaki-Nefilim'' yani Marduk-Ni.Bu.Ru'da ikamet eden insan otesi varlıklar var ise ve bu varlıklardan Tevrat'ta ''Elohim'' (Tanrılar)'dan bahsediliyor ve bilinen ''tek tanrı dinleri tezi cürütülüyor." derken aslinda onemli bir noktaya deginmis oldunuz. Zecharia Sitchin bir Yahudi'dir ve dediginiz gibi Tevrat'i dogrulama kaygisinda olabilir. Hatta sanirim kendisi Mason'dur da. Tevrat'i dogrulamaya calisirken yaptigi arastirmalar, ne aradigini bilen bir kisinin netliginde olmaktadir, tabii takip edebildigim kadari ile. Ayrica Gilgamis Destani ile Tevrat'in arasindaki cok ilginc olan baglari da tespit etmistir. Annunaki hakkindaki tezlerini dogrulayici en enteresan bulgu da sudur bence; Gilgamis Destaninda,"Tanrilar, arkasindan ates cikartan hava araclari ile kuzeyden geliyorlardi" ibaresi mevcuttur.

Aslinda tek tanrli dinler konusunda da cok ince bir ayrinti sozkonusudur. Nefilim'ler, kendilerinin yerine tarla ve madenlerde calistirmak icin ilk insani evrimlestirme/mutasyona tabi tutma yolunu tercih ettiler. “Hammadde” olarak en uygun gozuken Homo-Erectus bir sorun yaratmaktaydi. Bir yandan, uysal bir is hayvani haline gelemeyecek kadar zeki ve vahsi idi. Diger yandan, gorev icin aslinda uygun da degildi. Fiziginin degismesi gerekiyordu. Nefilimlerin araclarini kavrayabilmeli ve kullanabilmeli, onlar gibi yurumeli ve egilebilmeliydi ki tarlalarda ve madenlerde tanriların yerini alabilsin. Daha “akilli” olmaliydi; tanrilar kadar degil ama konusmayi ve emirleri ve kendisine verilen gorevleri anlayacak kadar.

Sumer metinlerine gore bu olay sonrasinda Ana Tanrica, Enki’nin de bizzat yardimiyla Insani evrimlestirdigini tum Anunnakilere mujdeler. Tanrilar daha sonra insani Aden bahcesine koyarlar. Enki onu Adapa diye adlandirir. Incil ise Adem, bizim bilginlerimiz ise Homo Sapiens diye tanımlar. Homo-Erectus, cok hizli bir bicimde Home-Sapiens olarak evrimlesmistir. Z.Sitchin bu sureci de aciklamaktadir.

Iste, sorularimizin cevabi: Nefilimler, insanı yoktan “var etmemistir”, var olan bir yaratigi almislar ve “tanrilarin suretini tutturmak” uzere ustunde genetik olarak oynamislardir. Dolayisi ile, tek tanrili dinleri inkar etme ya da mantigini tabandan sarsma gibi bir durumdan bahsetmek mumkun degildir.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ekim 12, 2008, 04:05:55 ös
Yanıtla #34

Tanrilar daha sonra insani Aden bahcesine koyarlar.

Belki yeri degil ama Konu'yla baglantisi oldugu icin hatta Konuda gecmesi itibariyle sunu sormak isterim: Edindigim bir bilgiye gore Aden Bahcesinin suan gunumuz Turkiye cografyasinda Sanliurfa'nin bir ilcesi olan Harran'da oldugu iddia edilmektedir. Bunun dogruluk derecesini bilememekle beraber Yahudilerin Harran bolgesinde hizla artan nufuz faaliyeti ( genis oranli olarak ) bunun bir belirtisi olabilir mi tam olarak dusunemiyorum. Eski ve tarihsel bir kent oldugundan ozellikle yeralti calismalari bunda dogruluk payini biraz yukseltiyor gibi..

Aden Bahcesi uzeinde durmamin sebebi aslinda birtakim bilgilerin isigindan yola cikarak Hayatin Basladigi noktayi desifre etmek istedim. Basa donme olayi (: O halde Hayatin basladigi yerde Hayat sona mi erecek anlamina geliyor? Ki Alfa Kanalinin izdusumunun bir zamanlar Misir ve Kudus dolaylarina sonrasinda ise suanki gunumuz Turkiye'sine dusmesi buna biraz aciklik getirmiyor mu?

Ataturk'un basarili birsekilde Evrensel Gorevini icraa etmesi bunun ardisira Bilgi Kitabi'nin Turkiye'de yazdirilmasi Sayin Bulent Hanimefendi Kalemi'yle AltinCagin baslatilma Projesi adi altinda yapilan bu Evrensel Calismalarin ( bu arada Bilgi Kitabina inanip inanmama olayini yorumlara acik olarak sunuyorum :) cunku kisisel fikrimce yazdirilan 4 Kutsal Kitap ve buna ek olan UzakSark Dinlerinin bir devami olarak bu Ulkede yazdirilmasi dikkat cekicidir. ) devaminda gelisen olaylarin birbiriyle baglantili oldugu dusunulurse elde ettigim ipuclari beni bu noktaya getirdi. Ve sadece paylasmak istedim.

Saygilar,

Ekim 13, 2008, 07:37:03 ös
Yanıtla #35

Aden Bahcesinden kovulan Adem hikayesi dogruysa eger o halde geri donus de soz konusudur. Yani yeniden Aden Bahcesine giris :D sanirim boyle bir cikarsamam olustu ama bunun uzerinde neden bu kadar cok durdugumu bilemiyorum.

Insanligin Tanri'yla barisik bir hayata baslama olarak dusunursek Altin Cagin baslatilma surecinin de yakin oldugu gozukmektedir. Aradaki baglantiyi kurmaya calisiyorum. O zaman Adem'in cezasini Isanin cektigi dogrulaniyor yani Kutsal Kitaplara gore ve boylelikle de tum Insanliga bir sans sunulmus olup Kurtulus yolu olarak da cesitli Peygamberler araciligiyla saglanmis olabilecegini dusunuyorum.

Kusura bakilmasin lutfen Yazida elde ettigim ipuclarina dayanarak bu sekilde bir paydasim oldu ama sonucta Insanligin nereden geldigi ve nereye gidildigi gozonunde tutuldugu zaman Ilk Insan halinin aslinda ( Aden Bahcesinden kovulmadan onceki hali ) Tanrisal bir yapiya sahipken Kovulusla birlikte bu ozellikler tamamiyle alinmis ve ilkellige dusmustur. Gerci bunlar bilindik gercekler ama sonuc olarak Aden Bahcesi belki de sembolik anlatimdir, ayni sekilde Adem olayi da...

Insanligin Altin Caginin baslamasiyla sanirim hersey acikliga kavusturulacaktir. Buna inaniyorum.

Saygilar,