Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Adem ve Havva  (Okunma sayısı 22285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 23, 2007, 02:23:11 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu neye eleştiri getiriyor anlamsız bence daha başka tür kelamlarlada nitelendirelebilir ama yasaktan yeni döndük girmyelim diyorum ve vazgeçiyorum o sıfatlardan.Bu tarz şeylerle bazı şeylere  eleştiri getiren beyinler ne istiyor acaba açılıp saçılmakmı bilmiyorum bilmekte istemiyorum.Özenti fikirlere çakılıp kalmayalım artık ezbere iş yapmayalım başkalarınada saygı duymayı öğrenelim...

Ne kadar alakalı bilmiyorum ama resme karşı görünce hemen aklıma Akif in bir sözü geldi garip!!!

"Medeniyet dediğin açmaksa bedeni , Afrikadaki bedevi senden daha medeni"

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2007, 02:25:17 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 23, 2007, 07:01:31 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bence sinirler gereksiz yere gerilmis sevgili arkadaslar. Acaba, Adem ile Havva'yi veya diger dini vecibeleri konu alan diger karkaturlere de bu kadar tepki gosteriyormusunuz? Yoksa bu karikatur ortunme kavramini ti'ye aldigi icin mi bu kadar tepki.

Not: Tepki gostermenizi yadirgamiyorum, sadece tepkiyi gercekten merak ettim.

Ornek olarak bu asagidaki karikaturlere de AYNI tepkiyi gosterirmiydiniz?

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2007, 07:50:50 öö Gönderen: SublimePrince »

Eylül 23, 2007, 01:05:57 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Ben tepki felan göstermedim, sadece hiç ama hiç komik olmadığını söledim. Bazılarıda gülmekten yerlere yatmış hehe :D

Eylül 23, 2007, 04:42:59 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sn. Sublime prince :''Yoksa bu karikatur ortunme kavramini ti'ye aldigi icin mi bu kadar tepki.  ''

Hayır. Ben bunu aklımın ucundan bile geçirmedim. Benim kutsal bildiğim insanları çirkin bir biçimde kağıda lanse edildiğine kızdım. Lucke Eye hangi nedenle tepki gösterdiğini bilemem ama şu yazdığı söz çok hoşuma gitti.

"Medeniyet dediğin açmaksa bedeni , Afrikadaki bedevi senden daha medeni"

Mehmet Akif Ersoy çok güzel söylemiş.
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 23, 2007, 04:46:29 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Aynı tepkiyi bu bu karikatürlere gösteremem çünkü gösterdiğiniz karikatürlerde bir peygamber ve hanımını göremedim. Eğer görseydim aynı tepkiyi gösterirdim.

''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 23, 2007, 05:55:29 ös
Yanıtla #15

Medeniyet tabiki bedeni açmak değil Sevgili Arkadaşlar, Açık ve Modern bir şekilde Giyinmek İnsanın Güzelliğinin büyük bir parçasıdır. Ki Modern Bayanlar da lanse ettiğiniz şekilde sözümona bedeni açık bir şekilde ortalıkta gezinmiyorlar!!! Ha bazı insanların giyim anlayışına göre ters olursa onu bilemem; Üstelik Hangi Çağda Yaşıyoruz???
SAYGILAR_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 23, 2007, 06:01:34 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Aynı tepkiyi bu bu karikatürlere gösteremem çünkü gösterdiğiniz karikatürlerde bir peygamber ve hanımını göremedim. Eğer görseydim aynı tepkiyi gösterirdim.

Anliyorum tesekkurler. Fakat saniyorum dedigim gibi biaz algida secicilik olmus, cunku yukaridaki karikaturlerde de peygamberler/ruhani seyler var.

Sadece merakimdan soruyorum, yoksa tepki gostermenizin yanlis bir tarafi yok, herkesin espiri anlayisi farklidir.

Eylül 23, 2007, 06:02:30 ös
Yanıtla #17

Bu arada içinizden biri Ademi kutsal mı görüyor yoksa bana mı öyle geldi? Çok garip Tanrı'nın Gözü'nden düşen biri için kutsal demek bana biraz tuhaf geldi açıkçası! Akla hemen Doğru İnsan kimdir diye gelebilir? İnsan olmak çok zor hele hele Tanrı'ya layık olan İnsan Modeli demek daha doğru olur, bakın karşıt düşüncelerin birarada olduğu bir Sitedeyiz; anlayışlı ve toleranslı olunmadığı sürece doğrusunu söylemek gerekirse salt bu konularda değil hiçbir konuda sizlerle tartışmak bana ters düşer; Zihin Olgunluğunu yakalamış İnsanlarla Tartışmak benim için çok daha güzel ve Onur verici bir durum arz eder!
Tek bir çerçeveden ve gerilerde geri çağlarda yaşayan zihinle hareket etmek İnsanlık Olgusunu yerle bir eder!!!
Benden bu kadar_

Eylül 23, 2007, 06:03:34 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Klasik teraneler...Açılmak ve kapanmak tartışmasına girmeyeeğim kapanmaya yıllardır eleştiri getiriliyor ben ona değil eleştiriyi kutsal değerle dalga geçirilerek dillendirilmesine kızıyorum bir peygamber ve ilk insan olan H.Z. Adem kast edilerek çizilen kareketere bakın resmen hafife alma dalga  geçme var.

Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim Sevil Hanım siz ne kadar çelişkili bir insansınız söylediğiniz şeyler bilgi türüne girdiği zaman çoğu şey "yanlış" yorum türüne girdiğindeyse kendinizle devamlı suretle çelişiyorsunuz, garip ve uzun uzun yazılarınız var şimdide Adem Tanrının gözünden düştü diyorsunuz teoloji bilginize hayran kaldım bide dilinizden düşürmediğiniz araştırlamlarınız varya o araştırmaları nasıl yapıyorsunuz çoook merak ediyorum.Ben sizi anlamakta zorluk çekmiyorum,anlamıyorum zira anlama gibi derdimde yok bu sözleri niye yazıyorum onuda bilmiyorum...Saygılar
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2007, 06:07:08 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 23, 2007, 06:06:12 ös
Yanıtla #19

Pardon ama sizi de bir türlü anlamış değilim Ademi bir peygamber olarak görmeniz bile çok korkunç ve dehşet bir gerçeklik olgusudur, Bu gerçeklerle mi yaşıyorsunuz ya da sözüm ona gerçek olarak bunları mı biliyorsunuz yazık gerçekten!