Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk Kadını..  (Okunma sayısı 6467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 26, 2020, 04:34:32 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türkiye 'de 11.2 milyon ev hanımı var.
Onlar hiçbir yerde kayıtlı değil. Evlerine bakıyorlar, yemek pişiriyorlar, kocalarına bakıyorlar. Bizim bu kadınları iş hayatına farklı da olsa katmamız gerekir. Yani onlar iş hayatında kayıtlı olanlar değil. Hiçbir yerde kaydı olmayanlar, sgk girişi vb olmayan kadınlar.
11.2 milyon çok büyük bir rakam ve büyük bir iş gücü demek. Çocuklu ve girişimci kadınları desteklemeli bu nedenle.
Bu konu hakkında yorumlarınız nelerdir?
Biz farklılıklara tahammül etmesini bilmeyen insanlarız. Sevdiğimizi severiz, başkalarının ise bizi sevmeme hakkının olmasına katlanamayız.

Nisan 26, 2020, 06:37:30 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şu anki yönetim ile dediğiniz çok zor. Arama motoruna kadınlar ile ilgili sözlerini aratıp bakarsanız ne demek istediğim daha net anlaşılır. Mustafa Kemal'in ilkelerini benimseyen bir lider gelirse o dediğiniz olur.
Saygılarımla.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Nisan 26, 2020, 06:56:02 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sonuna kadar hak veriyorum size. Atatürk' ün ilkelerinden ne ara bu denli uzaklaştı milletimiz bilmiyorum. Şuan ki ve bundan sonraki tüm iktidarların bu ilkeleri benimseyerek ilerlemesi şart.
Biz farklılıklara tahammül etmesini bilmeyen insanlarız. Sevdiğimizi severiz, başkalarının ise bizi sevmeme hakkının olmasına katlanamayız.