Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Filistinde çocuklar ölüyor Masonlar nerde?  (Okunma sayısı 48208 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 02, 2007, 09:18:20 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Sevgili Einsof;

Hassasiyetinizi anliyor ve hak veriyorum, fakat saniyorum arkadasi yanlis anlamissiniz.
Sn. Neitzche'nin bahsettiginin hali hazirda terorist olarak egitilen ve yetistirilen cocuklar oldugunu dusunuyorum (en azindan sizin mesajiniza kadar baska bir anlam gorememistim o mesajda).

Temmuz 02, 2007, 09:22:38 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..
Konuda daha önce yazılan mesajları da okursanız arkadaşın bahsettiği çocukların,kundakdaki bebe statüsünde anne sütü emen sübyanlar olduğunu göreceksiniz..
Bunu görünce vicdanınız ve ahlakınız ne düzeyde rahatsız olur merak ediyorum..Böyle bi mantık karşısında söz biter başka şeyler başlar,umarım anlıyorsunuz..Bugün Filistin halkı da sözden ümidini kesmiş durumdadır tüm dünya müslümanları gibi..

Saygılar

Temmuz 02, 2007, 09:28:21 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Daha oncekilere dikkat etmedim, eger bahsi gecen bebekler vs. ise tabiki benim iocin de kabul edilemez bir mantiktir. Saniyorum gerekli aciklmayi arkadasimiz yapacaktir su halde.

Temmuz 02, 2007, 09:48:30 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Bence konuya dönelim. Çocukları beşka bir konuda konuşabiliriz.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 02, 2007, 10:48:11 ös
Yanıtla #34

sevgili einsof  beni yanlış anladığınız muhakkak. ben günümüzde birçok çocuğun eylemlerde kullanıldığını ve daha sonra bunların masum gösterilmeye çalışıldığını söyledim. yani yaptığım fişleme değil var olan bir harekete yönelik tepkidir. 13 14 yaşındaki bir çocuğun beyninin yıkanıp canlı bomba olarak yetiştirilmesi asıl masumların ölümüne sebeb olacaktır ve o çocuk gerekirse de öldürülmelidir bundan bahsettim. konunun dağıldığının farkındayım forumdaki arkadaşlar kusura bakmasın ama bu konuya açıklık getirmeye mecburdum.

saygılarımla
ars longa, vita brevis...

Temmuz 03, 2007, 10:40:19 ös
Yanıtla #35

Sayın Shemuel,

Eminim farkındasınızdır sayın Einsof un yazdıkları tamamen provokatif amaçlı.Hedef kitleside idol olarak seçtiği kişinin hedef kitlesi ile aynı.Hitler kitabındada yazdığı gibi aynı zamanda Masonlara da düşmandı.Bu sebepten buradan kendisine yazılacak her türlü sert veya kendisini hedef alan cevap ,yapmaya çalıştığını dahada kolaylaştıracaktır.Tüm üyelerin konuya bu açıdan bakmaları ileride ortaya çıkabilecek gereksiz bir tartışma ortamının önüne geçilmesi açısından faydalı olacaktır.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Temmuz 05, 2007, 10:04:53 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Benim de bahsetmek istedigim o idi, afakat saniyorum mesajimi iletemiyorum. Filistin'deki veya ortadogudaki sorunu bati-Musluman, Musluman-Yahudi, su bu kavgasi sekline sokup insan topluluklarina, dinlere, bolgelere  dis bilemek bana mantikli gelmiyor.Her ne kadar PKK sorunu sebebiyle Kurt kardeslerimize nefret beslemiyor, fakat ulkemize karsi teror hareketlerini gerceklestiren insanlari kiniyorsak, diger sorunlarda da her ayni irka veya dine mensup olan kisiyi suclu gosteremeyiz. Sn. Einsof bir yerde baska bir arkadasinin Mossad hakkinda soylediklerini yazmis. Bu bilgi dogru olabilir, olmayabilir, onu bilemeyiz (su bilinir ki cogu gizli servis, amaclari dogrultusunda eylemler yapmakta ve yaptirmaktadir) fakat bu eylemlere Muslumanlarin da alet olmasi ve yapilan eylemlerin Musluman halkina yuklenmesi (ve bundan gurur duyulmasi), eger boyle bir sey var ise onlarin istedigini onlara vermek olur. Hele ki bunu Allah adina yapiyorum derseniz iste o zaman siz Muslumanligi, Allah sevgisini ve Allah yolunda gitme istegini yabancilara anlatamazsiniz.

Konular hakkinda bilgisi olmayanlar, sadece medyadan, etrafindan duyduklari kadar bilgisi olanlar, Islam alimlerinin cikip da Teroru lanetlemesi yerine bu tarz teroru destekleyen mesajlari gordukleri surece Muslumanlar=Teroristler esitligini kuracak, ve bu tarz seyler bu islemin saglamasi olacaktir.

Tek anlatmaya calistigim budur. Terorun amaci zaten karisiklik, kargasa yaratmak, duzen bozmaktir.  Masum bebeleri kadinlari oldurmek ne Yahudilerin kitabinda ne de bizim kitabimizda yer alir. Bir kac sureyi kendi amacina uygun sekilde anlatip, kitabimizda yaziyor, bize saldirana ayni sekilde saldirmak hakkimiz diye yorumladiginiz surece, kutsal kitabimizin ustune golge dusurmekten baska bir sey yapmazsiniz.

Ah bunu bir anlayabilseler.
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2007, 10:44:47 ös Gönderen: SublimePrince »

Temmuz 05, 2007, 10:58:59 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Beni çok iyi anlamışsınız teşekkürler
Dikkat ederseniz hiç bir zaman kendini bilmez bir iki kişinin yaptıklarını hiç bir zaman islam toplumuna mal etmiyorum.
Ömer Hayyam tanrıyı bile eleştiriyordu,İsrail yada Mosad eleştirile bilinir.Ama eleştiri nefrete dönüşmemeli.
Daha dün malatya ilinde dinleri farklı diye insanları doğradılar.Bunu 70 milyon müslüman yaptı diyebilirmiyiz.
Tepkim sadece bazı eleştirilerin Yahudi düşmanlığına dönüştürülmesidir.Emin olunki söz konusu Müslüman yada hıristiyan düşmanlığı olsaydı yine aynı tepkiyi verirdim.Sonuçta heryol Allaha gidiyor.

Temmuz 05, 2007, 11:08:01 ös
Yanıtla #38
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Guzel nokta. Bana gore o Malatya'da yapilanda da bir uckagit var ama, malesef bazi kesimler gurur duyarak bu olayi destekledigi icin, olayi dindar kisiler yapmis olarak kabul etmek durumunda kaliyoruz. Ben Kuran-i Kerim'i fazla bilmem (bazi arkadaslar sure sure ornek vererek, ve bilerek acikliyorlar, onlara helal olsun, ellerine saglik diyorum) ama ben su bilmez halimle cogu dindar gecinenden daha Muslumanim, ona yaniyorum ::)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Temmuz 06, 2007, 04:50:39 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

Sn.Shemuel insanlığa hizmet eden yahudi bilim adamlarından bahsetmiş :) Evet atom bombası da dahil olmak üzere,insan ırkının kökünü kurutucu buluşlar yapma yönünden çok başarılılar..

Malatya olayı görünenden öte bir hadisedir..İnsanlar misyonerlik karşısında işgal psikolojisi altına girerler..Dinleri,kültürleri,vatanları,inançları işgal edilmiş gibi hissederler..İşgal psikolojisi yaşıyan insan her şeyi rahatlıkla yapabilir..Şaşılacak birşey yoktur!

Sn.Sublime..Konuyu aynı yere çekip duruyor..Sanki insanlar canları sıkılıp maç yapmak istermiş gibi intihar eylemi düzenliyorlar : yok teröristti yok bilmem neydi..Hala soruyorum ! Milyon insanı milyarlarca tepkiye rağmen katledip "bi yanlışlık oldu kusura bakmayın" demek terör tanımının çok daha ötesinde değil midir?

Bugün Amerika Irak'ta 750 bin insan öldükten sonra çıkıp,nükleer silah diye birşey olmadığını, bunun savaşı(işgali) başlatmak için bir bahane olduğunu söylemedi mi?Bu insanların en küçük yalanı 1 milyon insan öldürüyor..Hakkaten büyük ve soylu insanlar bravo!

Şunu da belirtmek isterim,bugün ne Irak'ta ne Filistin'de karşılıklı bir savaş yaşanmıyor..Savaş demek ülkelerin birbirine saldırması demektir,burda bir savaş yok İŞGAL var!Batılı saldırıyor doğulu kendini savunuyor..Bence savaş kelimesi bile şu an için insanlık dışı

Sevgiler
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2007, 04:52:54 ös Gönderen: Einsof »