Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BİZE NELER OLDU?  (Okunma sayısı 7672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 20, 2013, 10:24:07 ös
  • Seyirci
  • Uzman Uye

20 Gün dile kolay akla ziyan zembereğinden boşalmış bir halk,her kafadan çıkan bir sürü söz,bir sürü asparagas haber,yalan hangisi doğrusu hangisi hepsi içiçe geçtiği gibi halkıda bir güzel içiçe geçrdiler.

Herkes birşeyler sıraladı demokratik hakları ile alakalı ve daha fazla özgürlük talepleri ile ilgili;kim haklı kim haksız herşey birbirine girdi 20 günde.İlk 3 gün hariç ben bu sürece kendi payıma hep muhalif olup karşı çıktım,bir çok dostumuda bu uğurda kaybettim yada üzerlerini çızmek zorunda kaldım onlar gibi düşünmediğim için bana verdikleri tepkiler yüzünden.

Sonuçtan gidersek ne oldu şimdi?
Kimin eline ne geçti?
Demokrasimizmi gelişti daha fazla özgürmü olduk?
tencere tava çalmayı demokratik bir hak görüp bir başkasını çileden çıkarana kadar hönkürmek demokrasimidir?
Tahammül edecen.
Neler oluyor?neler oluyor bize?akıl nerede sorgulama nerede sadece hayvanlar gibi sadece içgüdülerimizi kullanarak 20 gün ülkeyi kilitleyip trilyonlarca lira kamu ve şahıs malına zartar verip dahamı fazla özgür ve demokratik olduk?

Aynı tezgah brezi,lyada yapılıyor occopy,revolotion busines belgeselinde anlatılan tezgahları hiçm,i gözümüz görmedi?
Ben neler olduğunu biliyorum ama yinede soruyorum,
Bize yine neler oluyor?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 20, 2013, 10:42:05 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Yiğit Bulut'un ilginç yorumu...

Yiğit Bulut gündemi değerlendiriyor (18.06.2013) (3)

Haziran 20, 2013, 10:58:16 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Emniyet'ten Gezi operasyonu

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon başlatan polis çok sayıda adreste arama yapıyor. Yasadışı örgütlere yönelik düzenlenen operasyonda şu ana kadar 86 kişi gözaltına alındı.
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Gezi Parkı eylemleri kapsamında düzenlenen operasyonlarda Ankara'da 23, İstanbul'da 63 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İSTANBUL'DA BASKINLAR
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, çok sayıda adrese operasyon düzenledi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Özel Harekat Şube Müdürlüğü polislerinin desteğiyle sabah erken saatlerde gerçekleştirilen operasyonlarda, Beyoğlu, Okmeydanı ve Gaziosmanpaşa başta olmak üzere çok sayıda ilçede belirlenen adreslere baskın düzenledi.

Atılım Gazetesi ve Etkin Haber Ajansı'nın da aralarında bulunduğu adreslere yapılan baskınlarda, çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

20 İLÇEDE 50 GÖZALTI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin 20 ilçede gerçekleştirdiği operasyonlarda yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat polislerinin desteğiyle sabah erken saatlerde 20 ilçede, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ile terör örgütü MLKP'ye yönelik operasyon düzenlendi.

Operasyonda, çoğunluğu ESP ve terör örgütü MLKP üyesi yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Operasyonun devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, yaklaşık bir yıldır yasa dışı faaliyetlerini takibe aldığı terör örgütü MLKP ve ESP üyelerinin, Gezi Parkı eylemleri sırasında da polise yönelik molotofkokteylli ve havaifişekli saldırılar gerçekleştirdiğinin belirlendiği, bu kişiler hakkında Gezi Parkı olaylarıyla ilgili de işlem yapılacağı bildirildi.

GÖZALTINA ALINANLARDAN 91'İ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin gözaltına alınanlardan 91'i adliyeye sevk edildi.

Olaylarla ilgili gözaltına alınanlardan 91'i, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Burada sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca ifade alma işlemleri için savcılıkların bulunduğu 7. kata çıkarıldı.

Öte yandan dün adliyeye getirilerek İstanbul cumhuriyet savcılarına ifade veren 42 kişiden 7'sinin tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildiği, 35'inin de serbest bırakıldığı öğrenildi.

Nöbetçi mahkemenin, sorgulamasını yaptığı 7 şüpheliyi serbest bıraktığı kaydedildi.

ANKARA'DA 26 AYRI ADRESE OPERASYON
Ankara'da Gezi Parkı eylemlerinde sırasında çıkan olaylarla ilgili olarak polis ekipleri, 26 ayrı adrese operasyon düzenledi.

Sabah saatlerinde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Ekipleri, Ankara'da 26 ayrı adrese operasyon düzenledi. Operasyonların Gezi Parkı eylemleri sırasında çıkan olaylara karışan ve olayları yönlendirdikleri iddia edilen kişilere yönelik olduğu öğrenildi. Operasyonları halen sürdüğü ve şu ana kadar 25 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

ESKİŞEHİR'DE 13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Eskişehir'de, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için yolu kapatan gruba, polis müdahale etti, 13 kişi gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde polis, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için Yenibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'nin bir bölümünü trafiğe kapatan grubu dağılması için uyardı.

Polis gruba müdahale ederek 13 kişiyi gözaltına aldı.Bazı eylemciler ara sokaklara kaçtı.

Eylemcilerin kaldırım taşlarını sökerek oluşturdukları barikat belediye ekiplerince kaldırıldı.

kaynak : http://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/06/18/ankarada-dev-gezi-operasyonu

Haziran 20, 2013, 11:08:13 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayin karahan dostumun "üzerini cizdigi" kisilerin icinde ben varmiyim bilmiyorum,sordugu soruya verilecek tek bir cevap var "bize nazar degdi".
Ama kullandigi bu  kirici ve hakaret icerici dili terk etmezse, ve kendisi gibi düsünmeyen insanlari "hayvan "diye adlandirirsa ben kendisini "cizmek "zorunda kalacam.
Bence Gezi Parki"ndaki insanlar sayin karahan"in dediginin tam tersi, güdülecek koyunlar(hayvan) olmadiklari icin ordalar ve birilerinin "bindirilmis kitalari" olmadiklari icin ordalar ve insan olmanin ve insan gibi yasamanin onuruna sahip olduklari icin ordalar.
Biraz daha saygi lütfen.

Kendisinin yazdigi yazi birazda asagidaki paylasima benziyor.

Necati Şaşmaz'ın Gezi Parkı Konuşması Tek Parça

Haziran 20, 2013, 11:15:55 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Tij

Soruyorsun cevap vereyim yoksun tabişki.
Ben hakaret etmedim belirleyici bir tabir kullandım ,sözümde şuraya gider aklı insanlar içgüdüyü hayvanlar kullanır bundan hakaret algıladı isen bilemem,her sözden böyle çıkarım yapmanada gerek yok.

Ben istanbulda yaşıyorum şişli/mecidiyeköyde,insanların hak arama adı altında polis yada halk karşılıklı vandalizmini en üst perdeden yaşadım ben yeterince,oraya koyduğum fotoları ben çektim geçen hafta cumartesi günü ,her eyleme masum eylemdi ,hak aranıyordu,hak arama gözü ile bakarsanız ve vandallığı görmez ve görmek istemezde demokratik haklar ile ısrarla sınırlandırmaya kalkarsanız sizede diyecek birşeyim kalmaz.

Köprünün altında bekleyen onlarca polis aracı ve içerisinde bisefil bekleyerek yaşayan bir sürü genç polis var gerçektende nasıl hareket edeceklerini dahi bnilemiyorlar bir çoğu ile tek tek konuştum,bu 20 günlük süreç sadece gezi parki olayı değil daha sen anlamadın sn.tij.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 21, 2013, 11:34:37 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

http://memurnethaber.com/2013/06/15/oyun-bozuldu-masonlar-ortadan-kayboldu/

Sevgili mason dostlarımız ve sn.adam hep söylerdi ama çokta ciddi düşünüp incelememiştim bizi hakikaten ilgi ile izliyoırlarmış,site yayına kapandıktan sonra üstteki haberleri yaptılar.E  sitenin açılmasıda uzun sürünce böyle yorumladılar ne yapacaksın ağzı olan konuşuyor,ya susanlar cevap verme gereği duymayanlar işte onlarda sustukları için diğerleri hep konuşuyor.

EDMUND BURKE

Haziran 21, 2013, 07:17:16 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Benim bulunduğum yerden;küçük burjuva maceracılarının,goşist tepkileri olarak görünüyor.

20 gündür,Başbakanın uslubunun eleştirilmesinden başka ciddiye alınır bir mesaj alamadım.Kimse çıkıpta açıkça ne istediğini söylemiyor.

Birileri temsilci olarak boy gösteriyor,diğerleri"Bunlar bizim temsilcimiz değil"diyorlar.

Amaç çevre duyarlılığıyla sınırlı ise,eylemler amacına ulaşmıştır.Başbakan'ın uslubu ile ilgili yapılan eleştiriler yerine ulaşmıştır.

Bunların dışında,bazılarının dillendirdiği;3,köprü,kanal İstanbul,3,hava alanı projelerinin iptali ile ilgili taleplerin ciddiyetten uzak olduğu anlaşılmıştır.

"Biz halkız"sloganıyla meydanlara çıkan kalabalığın içinden,halkın reel sorunlarıyla ilgili seslendirilen hiçbir talep duymadım.

Duyan,bilen varsa söylesin;bizde öğrenelim.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 21, 2013, 07:40:27 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Duyarlılık adına;

İstanbul metrosunda kartlı geçiş ücreti 1,95 kuruştur,
kartın yoksa jeton alacaksan bu ücret 3 tl hadi duyarlaşalım hep beraber.
Brezilyalılar bu şekilde duyarlılık gösterdiler.

EDMUND BURKE

Haziran 21, 2013, 09:54:14 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Haziran 22, 2013, 12:14:27 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Gezi Parkı olaylarını her kes başka bir açıdan değerlendiriyor. Kimisi demokratik bir eylem , kimisi faiz  rantiyelerinin bir oyunu, kimisi de marjinal grupların hareketi diyor. Hangisi olursa olsun bence pek önemli değil. Bu gösteriler arasında ülkemizde neler oldu neler, toplumun haberi bile olmadı. Yani yine aynı oyun. Yıllardır oynanıyor ve yine uyutuluyor millet "cambaza bak" yine bizler "cambaza baktık" güneydoğuda Kürt çalıştayı toplandı, önemli kararlar alındı, bu kararlardan biri de Kürtlerin kendi geleceğini tayin kararı idi. Şimdi bu ne demektir biraz düşünün bakalım.
         Kitlenin biri direnişte, bir diğeri o miting senin bu miting benim gezmekte, öte yanda ülkenin geleceği ne oluyor diyen yok. Bizler hala "cambaza bakmaya" devam edelim.
         Direnişlerle,  mirenişlerle uyutayım seni.
         Mitinglerle, fitinglerle büyüteyim seni.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"