Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 666 NEDİR?  (Okunma sayısı 81912 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 02, 2009, 09:43:03 ös
Yanıtla #130
  • Ziyaretçi

:) estağfirullah ben bilgiye falan sahip değilim sizin yanınızda haddim değil,ben de öyle evrensel bilgiler ya da dünyayı kurtaracak bilgiler yok,ayrıca ben zor duruma düşücem diye nolur susmayın,sadece bu forumda söylediklerinizi başka yerde söylemek istediğiniz zaman o zaman susma hakkınız kullanın derim size,bu konunun uzamaması için sanırım artık başka cevap yazmıcam...saygılar

Ocak 03, 2009, 04:03:20 ös
Yanıtla #131
  • Ziyaretçi

Sayın Isabell,

Forumda yeni olduğum için genelde yazılanları, merak duyduğum konuları okuyorum ve heryerde size rastlıyorum. Dikkatimi çeken, neden her konuda sizinle bir kavga zemini var, hiç düşündünüz mü?

Sevgi ve Saygılarla

Ocak 04, 2009, 10:00:18 öö
Yanıtla #132

Sayın Isabell,

Dikkatimi çeken, neden her konuda sizinle bir kavga zemini var, hiç düşündünüz mü?

Buna Siz karar verseniz :)

merak duyduğum konuları okuyorum ve heryerde size rastlıyorum.

Merak duyduğunuz konularda bana rastlamanız sanırım ilgilendiğim konularla derinden bir alakanız bulunmakta, yani bu anlamı çıkarıyorum, umarım yanılmıyorumdur.

Forumda yeni olduğum için

Bu arada yeni gelene ''Hoşgeldiniz'' demek bir görgü kuralıdır, sanırım..

hiç düşündünüz mü?

Düşünmez olur muyum, bundan dolayı büyük bir strese de girmiş bulunmaktayım. Ortamın gerilim seviyesinin yükselmesine paralel olarak Kişilerin huzurunu kaçırıyormuş gibi bir görünüme de sahip olmak yalnızca bu Sitede değil tabiki işyerinde, ailede vb. pek de hoşuma gitmeyen bir durum ama ne yazıkki benden mi yoksa çevreden mi kaynaklanan sorunlarla fazlasıyla içli dışlı olmamdan mı kaynaklanıyor, bilemiyorum ama sanırım bir terslik var gibi..

Saygılar,   

« Son Düzenleme: Ocak 04, 2009, 10:14:08 öö Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 13, 2009, 08:38:01 ös
Yanıtla #133
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Seytanin var olduguna inananlara ithafen;

Bir universite profesoru ogrencilerine su soruyu sorar;
-'Var olan herseyi Tanri mi yaratti?'
Cesur bir ogrenci ayaga kalkar ve yanitlar.
-'Evet herseyi Tanri yaratti!'
Profesor sorusunu yineler ve ogrenci yine 'evet efendim' diye yanitlar.
Profesor devam eder;
-'Eger herseyi yaratan Tanri ise ve seytan var olduguna gore seytani da Tanri yaratmis olur ve calismalarimizda uyguladigimiz 'Kesinlestirme' prensibine gore de Tanri seytandir. Ogrenci boyle bir onerme karsisinda sasirir ve yerine oturur. Profesor ise ogrencilerine bir kez daha Tanri'nin icindeki kaderin bir efsane oldugunu kanitlamaktan oturu oldukca mutludur. Bu arada bir ogrenci ayaga kalkar ve
-Bir soru sorabilir miyim profesor? der. Profesor de sorabilecegini soyler.
Ogrenci ayaga kalkar ve 'Soguk var midir? diye sorar.
Profesor;
-'Nasil bir soru bu boyle, tabiki vardir' diye yanitlar. 'Sen hic soguktan usumedin mi?'
Ogrenci ;
-'Aslinda, fizik yasalarina gore soguk yoktur. yasamda biz sogugu, sicakligin yoklugu olarak dusunuruz. Herkes veya nesneler o enerji oradaysa veya bir sekilde enerji iletiyorsa onu deneyimler. Ornegin, Absolute 0C   sicakligin kesin yoklugudur. Tum maddelerin bu seviyede reaksiyon verme ozellikleri bozulur ve degisir. Soguk yoktur, o yalnizca sicakligin yoklugunda duyumsadiklarimizi tarif etmek icin yarattigimiz bir kelimedir' der ve devam eder,
- Profesor, karanlik var midir?
Profesor ;
-'Tabiki vardir'.
Ogrenci yanitlar,
-'Korkarim gene yaniliyorsunuz efendim. Cunku, karanlik da yoktur. Yasamda karanlik isigin yoklugudur. Biz isik uzerinde calisabiliriz ama karanligi calisamayiz. Gercekte, biz Newton'un prizmasini kullanarak beyaz isigi kirar ve renklerin cesitli dalga uzunluklari uzerinde calisabiliriz. Ama karanligi olcemeyiz. Bir basit isik isini karanlik bir mekani aydinlatarak karanligi kirmis olur yani karanligi gecersiz kilar. Siz belli bir mekanin ne kadar karanlik oldugundan nasil emin olursunuz? Isigin miktarini olcersiniz! Bu dogrudur degil mi? Karanlik insanlik tarafindan , isigin olmadigi yer icin  kullanilan bir kelimedir. Son olarak ogrenci profesore gene sorar;
-'Efendim seytan var midir?
Bu kez profesor pek emin olamamakla birlikte yanitlar;
-'Tabiki, acikladigim gibi, biz onu her gun, her yerde onu goruruz. Seytan bir kisinin baska bir kisiye her gun sergiledigi insaniyetsizliginin bir ornegidir. O, dunyadaki islenmis tum suclarda, siddette yer alir. Bunlarin tumu seytanin kendisinden baska bir sey de degildir.' der.
Ogrenci devam eder;
-'Seytan yoktur efendim. Yani o kendi basina yoktur. Seytan basit olarak Tanri'nin yoklugudur. O aynen karanlik ve sogukda oldugu gibi insanin Tanri'nin yoklugunu tarif etmek uzere yarattigi bir kelimeden ibarettir. Tanri seytani yaratmadi. Seytan insanin tanrisal sevgiyi yureginde duyumsamadigi zaman deneyimlediklerinin bir sonucudur. O aynen sicakligin olmadigi yere gelen soguk ya da isigin olmadigi yere gelen karanlik gibidir.
Profesor yerine oturur. Genc ogrencinin adi ALBERT EINSTEIN' dir.

Umarim 6 6 6 gibi bos tevaturlere inanmaktan ve taassuptan vaz gecer, gercekler uzerine dusunur ve ogreniriz.

Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ocak 21, 2009, 11:45:45 ös
Yanıtla #134
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

666 , yahudilerin babil sürgünü sırasında sayı sistemleri olmamsı nedeniyle 3661 rakamını sürgün sonrası kendi sayı sistemlerine cevirme olayı olup tamamen yanlıştır.Olayın mistik  veya tanrısal hiçbir boyutu bulunmaz, şifreler sadece halk içindir.

Ocak 22, 2009, 02:50:40 ös
Yanıtla #135
  • Aktif Uye

666 nın aslında yanıs oldugunu duzgun hesaplandıgında gercek sonucun 616 oldugunu bılmenızı ısterim

Ocak 22, 2009, 03:36:56 ös
Yanıtla #136
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

666 nın aslında yanıs oldugunu duzgun hesaplandıgında gercek sonucun 616 oldugunu bılmenızı ısterim

Neyin hesaplanması, açıklarmısınız.

degas.

Ocak 22, 2009, 04:10:05 ös
Yanıtla #137
  • Aktif Uye

Deccal dinlerde, genelde Tanrı ve din karşıtı fikir, sistem, devlet, önder ve insanları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu konu Vahiy kitabında yine bir önemli kehanet olarak zikredilmektedir. Burada canavarlaşmış bir insan veya sistemden bahseder;

“16 Küçük büyük, zengin yoksul, özgür köle, herkesin sağ eline ya da alnına bir işaret vurduruyordu.

17 Öyle ki, bu işareti, yani canavarın adını ya da adını simgeleyen sayıyı taşımayan ne bir şey satın alabilsin, ne de satabilsin.

18 Bu konu bilgelik gerektirir. Anlayabilen, canavara ait sayıyı hesaplasın. Çünkü bu sayı insanı simgeler. Sayısı 666′dır.” (Vahiy-13)

Burada “canavarın adını simgeleyen sayıyı hesaplamak ve bu sayı ile yani canavarın işareti ile insanların damgalanmasından” bahsedilmektedir. Roma döneminde köleler, askerler damgalanırlarmış. Bir tanrıya olan bağlılıklarını belli etmek için o tanrı ile ilgili dövmeler yaptırırlarmış. Tevrat-Hezekiel-9:4-6′ da insanların işaretlenmelerinden bahsedilir. Eski devirlerde gizemli dinlerde, harflerin bir sayı değeri vardı. Böylece bir isim veya ifadeden bazı sayılar ve tarihler hesaplamak, önemli bir kehanet çözümleme yöntemleri arasındaydı. Burada da canavar ve Mesih karşıtı olan ismin, sayı değerinin 666 olacağı işaret edilmektedir. İbranice, Yunanca ve Arapça harflerin her birine karşılık gelen bir sayı değeri vardır. Böylece bir ismin harflerinin sayı değerleri toplanarak, o ismin toplam sayı işareti bulunmuş olur. İlk canavar Babil’di ve dolayısıyla ilk Deccal’de Babil Kralı Nebukadnessar olmalıdır. Yunan dilinde Nebukadnessar isminin sayı değeri gerçekten 666′ dır. İkinci en ünlü anti Hıristiyan’ın, Roma İmparatoru NERON (M.S. 37-68) olduğunu söyleyebiliriz. Gerçektende Neron Sezar isminin İbranice karşılığı 666′ dır,

N R O N K S R

100+60+200+50+200+6+50=666

Vahiy Kitabı zalim Neron’un döneminde yazıldığı göz önüne alındığında, Hz. İsa’nın ikinci gelişi ile ilgili kehanetlerden olan bu kehanetinde, açıkça Neron’u şifrelediği ortada. Yani “bu nesil ortadan kalkmadan” ifadesini doğrulamaktadır. Hal böyle olmasına rağmen bir türlü gelmeyen Mesih’i ille getirmek için, günümüzde herkes bu sayıyı ciddiye almaya başladı. Hatta öyle ki, 6.6.2006 tarihinde bir Deccal dünyaya getirmemek korkusuyla, bu güne doğum randevusu olanlardan, bir gün öncesinde sezaryenle doğum bile yaptıranlar oldu. İş bu kadar ciddi olunca, ünlü Kahin Nostradamus’ta bu işe karışmadan geçememiş ve 16. yüzyılda yazdığı kehanetlerde, Napolyon, Hitler ve Mabus isimlerinde üç adet din karşıtı isim verir. Bu ara Papa ve Hz. Muhammed’te bu tanımlamadan nasibini almış. Sayısız kimsenin isimlerinin latin harflerinden 666 bulan nice heyecanlı Hıristiyan’a göre Hitler, Mussoloni, Stalin, Usame, Kastro, Saddam, yani ne kadar Batı’nın gözünde “kötü adam” varsa hepsi Deccal ilan edilmiştir.

Her şeyden önce hesaplama yönteminin hangisi doğrudur. Bu hesaplamada hangi alfabe esas alınmalıdır. Birine göre tutmazsa, diğer bir alfabeye göre 666 sayısı tutabilir. Pek çok amatörün yaptığı gibi bu hesaplama latin alfabesi üzerinden mi yoksa Yuhanna’nın bildiği dil İbranice üzerinden hesaplanması gerektiğidir? Herhalde İbranice esas alınması doğru olanıdır. Buyurun üzerinde çalışılıp bir şekilde İbranice harflerinin sayı değeri ile tutturulan tanıdık bir isim daha verelim;

G=3=Gimel

E=5=Heh

O=70=Ayın

R=200=Resh

G=3=Gimel

E=5=Heh

B=2=Beth

U=70=Ayın

S=300=Shin

H=8=Cheth

TOPLAM=666

İlk etapta heyecan verici gibi gözükse de dikkatli gözlerden kaçmamıştır ki bu hesap aslında İbranice esaslarına göre değil Latin alfabesi esaslarına göre yapılmıştır. Aslında İbranicede George sadece 4 harfle yazılır ( Gimel, Vav, Resh, Gimel) ve Bush ( Bet, Vav, Shin) ile gösterilebilir. Hatta bu hesapta “S” harfi farklı bir değere sahipken, “SH”in karşılığı seçilmiştir. Kısacası bir tür zorlama hesaptır. Bir de secilen ismin İbranice karşılığı doğru mudur? isimlerin İbranice karşılıkları bile farklıdır. Sözgelimi “George” isminin İbranice 3 karşılığı vardır ( Yizra’el, Adam, Carmeli). Üstelik Walker ismi hiç işin içine katılmamıştır. Sonuç olarak zaten dikkat edilirse bu hesabın bilgelik gerektirdiği İncil’de ifade edilmiştir.59 Yani işin içine bir çok zorlama ve ön kabuller katarak arzu edilen sonuca ulaşılabilinir. Gerçekle alakası olmadığı halde bir çok alakasız meşhur insan Deccal ilan edilebilir. Pekala her devirde çeşitli alfabelere değiştirilerek 666 sayısı bulunup, Deccal edilen bir sürü insan varken, bu durumda bu kehanetlerden nasıl net bir sonuç çıkarabiliriz ve bize net bir Deccal tiplemesi sunabilir mi?

Ayrıca Deccal’ı sembolize eden sayının gerçekten 666 olduğuna emin miyiz? 666 sayısının Yahudiliğe Babil esaretinde, Babil efsanelerinden geçtiği ve aslının 3661 olduğu yazanlarda var.60 Bir başka iddiada bulunanlar da var. Hristiyan ilahiyatçılarının ortaya attığı yeni iddiaya göre, şeytanın sayısı inanıldığı gibi 666 değil, Yuhanna İncili’nin Vahiy bölümünde geçen asıl sayı 616. Ancak Yunanca orijinal metnin yanlış tercüme edilmesi sonucu şeytanın sayısı 666 oldu. Yaklaşık 2′nci yüzyıldan bu yana şeytanın sayısı olarak bilinen 666 sayısının, bir çeviri hatası olduğu ve şeytanı sembolize eden gerçek sayının 616 olduğu iddia edildi. Geçtiğimiz aylarda Alman Bild gazetesinin haberi üzerine araştırmacılar, Yunanca orijinal metindeki rakamların yanlış çevrildiğini tespit etmişler. Bunlar da ayrıca bu kehanetin doğruluğunu da sorgulamaktadır. Aslında insanların dikkatlerini bu kehanet üzerine çeken başka bir şey daha var;

17 Öyle ki, bu işareti, yani canavarın adını ya da adını simgeleyen sayıyı taşımayan ne bir şey satın alabilsin, ne de satabilsin. (Vahiy-13)

Son yıllarda bir malın alınıp satılmasında, malın fiyatı dahil gereken diğer özelliklerinin kolayca takip edilmesinde, elektronik okuma kolaylığı için, eşyanın üzerine barkod denilen siyah düz çizgiler içeren etiketler vurulmaktadır. Bu işaretleri taşımayan eşyaların alınıp satılması, önemli marketlerde artık mümkün değildir. Bu sistemi IBM firmasında çalışan,George Joseph Laurer isimli bir mühendistir. İşin asıl ilginç yanı, Barkod sisteminde iki başta ve ortada ki uzun çizgilerin sayı değeri 666 olmasıdır. Gazeteciler bu konuyu mühendis Laurer’e soruyor ama o, bu sayı değerine nasıl ulaşıldığını ve niçin gizlendiği sorusuna “her şeyin rasgele seçildiğini” söylemiştir.61 Tabi IBM bilgisayar programcısı bir firma olması ve sahibinin de bir Yahudi olması hep akıllara, bunların kör bir tesadüf mü yoksa kehanetleri bilen birilerinin olayları kurgulama çalışmalarının sonucu mu diye düşünmekteyiz. Ayrıca interneti ifade eden ‘dünya çapındaki ağ’ anlamına gelen, ‘world wide web’ kelimelerinin kısaltılmış hali ‘www’ olması ve yine, İbranicede W harfinin rakam karşılığı 6 olması ve “WWW” sayı değerinin “666″ olması, yine dikkatleri bu konu üzerine çekmiştir. Eğer gerçekten bir kurgulama, başka bir deyişle “Tanrı’yı kıyamete zorlama” varsa bile, hepsi de çok acemice yapılmış kurgulardır. Çünkü Vahiy-13:17′de işaret edilen bir mal ve eşya için değil, insan’ın bu işaretle damgalanmasıdır. Damgası olmayan insanın, hiçbir alışveriş yapamayacağından bahsedilir. Yukarıda yapılan zorlamalar konuyla fazla ilgili değildir. Asıl olan insanın 666 işaretini veya bu sayıyı simgeleyen işaretle damgalanmış olmasıdır. Şimdi diyeceksiniz ki çok yakında, her insan benzer bir işaretle, belki bir miroçip taşıyaçak ve her işi bununla görülecek. Bence her türlü dünyevi işimizin kolayca yürütülmesi için böyle bir gelişme olacaktır. Ama vatandaşlık numarası, parmak izi veya göz bebeğimiz, kimliğimizin kolayca tanımlanması için yeterlidir. Ancak birileri ille de bu kehanetleri zorlamak niyetiyle, belki de sayı değeri 666 olan bir kodlama sistemi de uydurabilir. Uyanık olmak lazım

Aslında kutsal kıtaplar uzarınde yapılan bası hesap kıtaplar sonucu bu rakamlar ortaya cıkmıstır ama sundan emınızkı 666 aslında 616

Ocak 22, 2009, 04:27:18 ös
Yanıtla #138
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Waldov seni kırmak istemem , yaşın olduça küçük cünkü fakat yazdıklarının 666 ile uzaktan yakından alakası olmayan Hristiyan rahiplerince uydurulmuş doğmalar.

Ocak 22, 2009, 04:31:59 ös
Yanıtla #139
  • Aktif Uye

dogrusu budur mu bılemem sadece cesitlı soylenen seyler var bende bunları sız buyuklerımle paylasıyorum sizin bunları daha iyi yorumlayıp bana da yon gosterebılecegınıze ınanıyorum ayrıca bu yas konusunu hic sevmiyorum cunku yas isin icine girdigi zaman sen kucuksun gibilerinden imalarda bunulundugunda kendimi ciddiye alınmıyor sozlerıme ve dusuncelerıme pek deger verilmiyormus hissine kapılıyorum halbuki belki 19 yasındayım ama bir cok alanda bılgım cogu ınsanı gecmekte.