Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ahuramazda Böyle Dedi …. 11  (Okunma sayısı 2454 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 20, 2012, 10:11:57 öö
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Biraz daha bakalım Ahuramazda’nın dediklerine…

15 -
Söz ettikleri emirleri benden aldıklarını iddia ederek kendinden evvel aynı iddiada bulunmuş olanları unutturmaya çalışanlar, hem kendilerini hem de beni unutturma yarışına çıkmış olan koşucular değil midir?. Benim adımı kullanmayınız ve benden size haber getirenlere inanmayınız.

16 -
Sizler, daima sahip olmadığınız şeylerle öğünecek ve inanmadığınız düşünceleri savunacaksınız!..

17 -
Başkalarının mutluluğu, çıplak teninizde dolaşan bir akrep, ruhunuzun maskesi arasına sıkışmış bir eşek arısıdır. Her nefes alıp verişinizde benden şikayet ediyor; size nimet ve sizin gibi düşünmeyenlere felaket yağdırmamı istiyorsunuz. Yoksun zamanlarınızda erdemli, güçlü demlerinizde zalim ve kibirlisiniz. Siz, kendi yarattığınız şeytanın yalnız kendisi değil, o şeytanın  rehberisiniz. Başkalarının eline geçmiş olan fırsat, senin beceriksiz ellerine geçmiş olsaydı; benimle boy ölçüşmek için yıldızlara tırmanmakta gecikmezdiniz...

18 -
Mihraplarda yaktığınız ateş, bedenlerinizi bile ısıtamayacak kadar soğuktur; yoksa ruhunuzun cehenneminden ve kalbinizin karanlıklarından mı kaçıyorsunuz? Mezbahalarda yaktığınız kurbanların kokusu, benim katıma çıkacak kadar yoğun mudur sanıyorsunuz? Yoksa ben bu kokulardan hoşlanan ve bunlarla beslenen bir aç kaplan mıyım?

Zerdüşt, Zerdüşt!..

Varlığın mutluluğuna yemin ederim ki, sen havarilerini, onlar öteki müritlerini, bunlar da başka insanları aldatıyorsunuz! Ahmaklığın kaderi aldanmaktır ama, insanın büyüklüğü, ahmakların aldanışlarından değil, aldatmayı düşünemeyecek kadar güçlü bir gerçeğin aşkından doğar. Kendi yanlış ve yalan düşüncelerinden utanabilecek olan büyük adamlarınız nerede? Nerede o büyükler ki, Ahuramazda, sizin işlerinize karışacak kadar meraklı ve sizin her işinizi görmek isteyecek kadar kör değildir diyebilsin!..

19 -
Benim ne sizleri işitecek kulaklarım, ne de sizlere uzanacak ellerim vardır. İşitmesi gereken kulaklar sizde, tutup koparması gereken eller de sizlerdedir. Benim sizleri görecek gözlerim ve sizleri düşünecek beynim yoktur. Görmesi gereken gözler de sizde çalışmakta, düşünmesi gereken beyin de sizlerde işlemektedir. Kendinizi, sonsuz çocuğun bir oyuncağı saymakla, alemi eğlendiren bir maskara haline geldiğinizi fark etmiyor musunuz?..

20 -
En yetkin olanınız da en ilkel insanın çözme tasasıyla perişan olduğu konuların ardından bir zağar* gibi koşup durmaktadır. Felsefeleriniz, dinleriniz, bilimleriniz ve sanatlarınız, Ahuramazda’yı, ölümü ve ölümün ötesini kavrama derdindedirler. Bunlar, arka ayakları uzun olduğu için tepeleri kolaylıkla aşan kangurulara benzerler. İnsan zekâsının birer * olan sırlarını, kendi karınlarının kesesinde saklayan bu yaratıkların ardına boşuna düşüyorsunuz; zağarlarınız boşuna yorulacaklardır. Bu konular, ilerleme ve hareketlerinizde ümitsizlik ve yeisten başka bir şey ilham etmeyen afyonlardır.

demiş Ahuramazda ama henüz bitmemiş sözü. Şu dipnotu vereyim burada:

*zağar: Bir cins çoban köpeği. TDK
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.