Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 112125 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 08, 2009, 08:13:40 ös
Yanıtla #180
  • Ziyaretçi

yukarida gösterilen resimler.bu zamnaafganistandan cekilmis.birseyi yanlis anlamak inailan seyin yanlis oldugunumu gösterir.bu zamanda super guc amrikada insanlar idam edilip(elektrikle)kamplarda ölduruluaor sa bunun sorumlusu hristiyanlikmidir.

Ocak 18, 2009, 01:16:31 öö
Yanıtla #181
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Haklısınız ama umarım söz konusu arkadaşda örnek verdiği ayetlerin ne demek istediğini daha iyi anlamıştır. O arkadaşa da size de sevgiler.

Sn. Barbaros,

Olayı şahsileştirerek hakaret etmek haklılığın değil tam tersine haksızlığın göstergesidir.Kişilerin dindar mı ateist mi olacağına 3. şahıslar karar veremez kaldı ki burası insanların kendilerinden görmediklerine sövdükleri İslami forumlardan değildir.Yazdıklarınızı iyi düşünüp yazmanızı öneririm.

Saygılarımla,

Ocak 18, 2009, 03:34:37 ös
Yanıtla #182

Anlamadığım şey, neden her Insanın her düşüncesine karşı Saygılı ve Hoşgörülü olma Olgunluğuna erişemeyenlerin göstermiş oldukları olumsuz ve tehditvari tutumları bulunmakta?

Yani anlayamadığım nokta herkesin kendisi gibi düşünmesini isteyen egoist kişilerin tamamiyle bir atgözlüğü takıp da herkesi kendilerine benzetmeye çalışmaları ne kadar acı bir durumdur. Üzülüyorum bütün bunlara..

Özellikle Saygıdeğer Mystic'in bazı genişsel açılımlarına hala hala karşılık vermekte direten ve bunu hazmedemeyenler nasıl olur da böyle bir olgunluğa erişecekler, çok merak ediyorum doğrusu..

Gerçi beni ilgilendirmez de ama dikkatimi çektiği için bunları söyleme gereksinimini duydum. Hayret. Ama ne olursa olsun bana her söylenen nasihatı önemle tutar ve yerine getirmeye çalışırım. Malum zararın neresinden dönsek kardır. Hele hele bazı kimselerin başkalarına sırf düşüncelerinden dolayı başka kalıplara sokma metodu yok mu işte o beni öldürüyor. Aman Tanrım, daha neleri göreceğiz, neleri...

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 19, 2009, 09:38:47 öö
Yanıtla #183

Alıntı
Özellikle Saygıdeğer Mystic'in bazı genişsel açılımlarına hala hala karşılık vermekte direten ve bunu hazmedemeyenler nasıl olur da böyle bir olgunluğa erişecekler, çok merak ediyorum doğrusu..

Sn. Sevil Hnm,

Taassup bir çeşit zehirlenmedir.Tabi bu durumda zahirleyen de din oluyor ancak aslında dinleri insanları iyileştirmek için icad edilmiş bir ilaç olarak düşünmek daha doğru olacaktır.Bir ilacı eğer bilinçsiz olarak veya aşırı dozda kullarsanız yada ihtiyacınız olmamasına rağmen kullanırsanız zehirlenirsiniz.Ortadoğu nun büyük bölümünde vede son 10 yıldır ülkemizde sokağa çıktığımız zaman karşılaştığımız manzara işte tam olarak budur.Bu durumun asıl sorumlusu bence bilinçsiz insanları zehirlemek  için aşırı doz kullanmaya, ilaçlamaya teşvik edenlerdir.Cahillikleri sonucu yaptıklarından dolayı kızdıklarımız aslında zavallı kurbanlardır ancak daha öncede dediğim gibi yapılan hiç bir aptallık cezasız kalamaz çünkü ozaman ders alınmaz.Ne yazık ki bu insanlar bir süre daha dünyayı cehenneme cevirmeye devam edeceklerdir çünkü zehirin panzerhiri henüz piyasaya sürülmedi.

Farkında olan insanlar için yapılması gereken mümkün olduğu kadar öfkelenmemeye çalışarak , sukunet içerisinde bu zavallıların kendilerine ve diğer masum insanlara yaptıklarını izlemektir.Çünkü masumlara yaptıklarını izlemek ibret almamıza kendilerine yaptıklarını izlemek duyulan öfkenin dinmesine sepep olacaktır.Ancak parantez açarak belirtmeliyim ki her kim ki en kötü insanın cezasını bulduğunu görmesine rağmen bu insanın başına gelenlerden dolayı üzüntü duyar işte o kamil insandır. Bu seviyeye çıkmış bir vakka da olaya müdahil olup düzeltmeye çalışmak biz sıradan insanların boyunu aşar.Su yatağını eninde sonunda bulacaktır endişe etmeyiniz.

Saygılarımla,

Omnia mors aequat

Ocak 19, 2009, 11:18:46 öö
Yanıtla #184
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tabi bu durumda zahirleyen de din oluyor ancak aslında dinleri insanları iyileştirmek için icad edilmiş bir ilaç olarak düşünmek daha doğru olacaktır.Bir ilacı eğer bilinçsiz olarak veya aşırı dozda kullarsanız yada ihtiyacınız olmamasına rağmen kullanırsanız zehirlenirsiniz

:D aşırı doz bazen iyidir ama taklit ilaçsa vay halimize :D

Ocak 19, 2009, 11:39:52 öö
Yanıtla #185

Alıntı
aşırı doz bazen iyidir ama taklit ilaçsa vay halimize

Çok iyi bir konuya temas etmişsiniz Sn. Semsin.Semavi dinlerin hiçbirisinin (en son ortaya çıkan bulgularla biliadamlarının tespiti buna kur an da dahil olduğu yönünde) bozulmamış orjinal hali ne yazık ki günümüze ulaşmamış.Sonuçlar ortada zaten.

Saygılarımla
Omnia mors aequat

Ocak 19, 2009, 11:50:57 öö
Yanıtla #186
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MYSTICPROVOCATE

:)  Teşşekkür ederim espirimi yanlış anlamadığınız için

Nisan 22, 2009, 11:39:53 öö
Yanıtla #187
  • Uzman Uye

Sn. Sevil

Protestanlığa merakınızı bildiğimden ve kendimi bu konuda eksik gördüğümden soruyorum, "Protestan" ne demektir acaba? Ortodoks müslümanlık gibi protestan müslümanlık neden oluşamaz?

Bence,benim anladığım anlamda protestan müslümanlık oluşmuştur;ama örgütlü olmadığı gibi,mensupları protestan olduğunun farkında değildir.Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 22, 2009, 04:02:08 ös
Yanıtla #188
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Semavi dinlerin hiçbirisinin (en son ortaya çıkan bulgularla biliadamlarının tespiti buna kur an da dahil olduğu yönünde) bozulmamış orjinal hali ne yazık ki günümüze ulaşmamış.Sonuçlar ortada zaten.

Yukarıdaki görüşlere tamamıyla katılmakla beraber, konu başlığını da yürekten kınıyorum...Başlık, İslamın karartılan yüzü olabilirdi..

Saygı ve sevgilerimle
« Son Düzenleme: Nisan 22, 2009, 04:11:42 ös Gönderen: Itzhak »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Nisan 23, 2009, 11:50:04 öö
Yanıtla #189

Bence,benim anladığım anlamda protestan müslümanlık oluşmuştur;ama örgütlü olmadığı gibi,mensupları protestan olduğunun farkında değildir.Saygılarımla...

Sayın Ceycet; aklımda oluşan bir karmaşayı Sizin sayenizde çözmek istiyorum ve bu yüzden fikir alışverişine sığındım. Lütfen Müslüman Protestanlığı biraz daha açıklayabilmeniz mümkün mü? Bilmediğim şeyler hakkında bilgi almak ve bir şekilde bilinmeyenleri anlama isteğim hangi konuda olursa olsun beni bir nebze de olsa rahatlatmaktadır. Bilginizi paylaşırsanız Sevinirim.

Saygılar,

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.