Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sanırım oldukça güncel bir konu.  (Okunma sayısı 18574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 22, 2011, 03:27:04 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bundan size ne Sayın Masör? Kürt seninle birlikte yaşamak istemiyor! Zorlamı? Ermeni seninle yaşamak istemiyor! Zorlamı? Çekersin sınırını olur biter Allah Allah… Buda başka bir alem…
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 22, 2011, 03:30:31 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, neticede şeriat isteyen irana arabistana göçebilir, Ermenistan diye bir vatan var ermeniler oraya gidebilir diyelen tabi ki, yahudiler için israil var, marksistler için küba var... T.C. de kalmak istemeyen her kez iltica edebilir.

Saygılar.

Ekim 22, 2011, 03:34:51 öö
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei, neticede şeriat isteyen irana arabistana göçebilir, Ermenistan diye bir vatan var ermeniler oraya gidebilir diyelen tabi ki, yahudiler için israil var, marksistler için küba var... T.C. de kalmak istemeyen her kez iltica edebilir.

Saygılar.

Dağdan gelmiş bağdakini kovuyor:) Tarih bilgini gözden geçirmeni tavsiye ediyorum Sayın Masör!

Saygılar.

Ekim 22, 2011, 04:12:53 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, aslında rahmetli Atatürk'ün kurmaya çalıştığı laik sistem ve cumhuriyet, tüm inanış ve görüşlerin pozitif yanlarını almaya çalışan ve hepsini kucaklamaya çabalayan örnek bir sistem. Ki Türkiye coğrafyasında yaşayan insanların sosyolojik yapılarını kabataslak incelersek bu tarz bir sistem haricinde ülkenin uzun soluklu yaşama olasılığı da yoktur.

Fakat pek çok ideoloji bu sistemi kendilerini öldürecek bir katil olarak algılayıp inkılap sırasında başkaldırmışlar ve neticede de devrim şeklini almıştır gidişat. Bence asıl sorun burdan kaynaklanıyor. Devrim kavramının kısa sürede ve başkaldıranların bastırılması usulü olması bu günlere gelen sorunların doğmasına zemin hazırlamış ve bu doğumlarda yaşanan acılar ve akan kanlar, baskılar vb. Ben Atatürk'ün ortaya bir gül sunduğunu fakat insanların gülü koklamak yerine parçalamaya çalışıp dikenlerinin ellerini kanatarak canlarını yaktığını düşünüyorum.

Bence hala çok geç değil yani insanlar bu gülü koklamayı seçebilir ve dikenlerle boğuşmaktan kurtulabilirler. Eğer bu gülün dikenleri olmamış olsaydı şu ana kadar Türkiye diye bir ülke kalmazdı. Her ne kadar çirkin de olsa o zamanlar yaşanan baskıları eleştirirken bunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Son söz olarak eğer o bölgede Kürtlerin yaşadığı bir coğrafya çizgisi çekersek, israilin bu topraklarda gözü olduğu için ikinci bir filistin vakası yaşanacağı aşikar. T.C. egemenliği haricinde o topraklarda Kürt halkı rahata kavuşamaz. Ayrıca Türk ve Kürt halkı artık tek millet halini aldılar evliliklerden vb. dolayı. Kopartabilme ve farklı coğrafyalara sürgün edebilmek  gibi bir olanak da fiziksel olarak yoktur.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ekim 22, 2011, 04:33:33 öö Gönderen: Masor1976 »

Ekim 22, 2011, 04:38:52 öö
Yanıtla #24

Sayin Masor biraz konudan sapmis gibi duruyorsunuz. Teror artik partiler ustu bir sorundur. Nedeni su veya bu parti degil, dogrudan ulus devletciliktir. Ulus devletlerde demografik yapi onemlidir. Orantisiz oldugunda sorun da ta bastan var dmektir. Saygilar
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Ekim 22, 2011, 04:49:50 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sayın Popperist, kısaca bir anımı yazmak istiyorum. Malatyada öğrenciyken bir köylü çocuğuyla kısa bir sohbetim olmuştu. Nereli olduğunu anımsayamadım. Köyündeki ağanın kızına aşık olmuş kızı vermemişler divane olmuş vb. Çocuk Türktü. onun bu depresif halinden yararlanmak isteyen pkk lılar ona klasik devrimci laflarla bu sistem yüzünden bu haldesin gel bu sistemi beraber yıkalım ailene 10bin dolar başlık parası ve her ay 3 bin dolar maaş bağlarız diye dağa davet etmişler. Bizzat yaşayan çocuktan dinledim. Terör örgütünden çok ciddi oranda büyük paraların döndüğü bir mafyalaşma söz konusu bence. Maselef ki paranın açamayacağı kapı da çok az dünyada. Bu toprakları almak için her şeyi yapacak çok zengin insanlar da yaşıyor malesef. Bir de bu şekilde bakmak lazım. O toprakları Kürtlere yar etmezler yani. Umuyorum bu zengin aileler çabuk ölürler ve doğan yeni nesilleri de deist ateist filan olurlar :) ve bu sevdadan vazgeçerler. Biz de çevre ülkeler de rahat bir nefes alma şansını yakalarız ülke olarak.

Bence ulus devletçiliğin nasıl doğduğunu gözlemlemek lazım. Yanılıyorsam lütfen düzeltin. Osmanlının fransız ihtilaliyle doğan milliyetçilik akımının etkisiyle milletlerden oluşan yapısının el bombası gibi patlaması sonucu kökeni itibariyle Türkçülük akımı da etkiye tepki olarak doğmuştur. Bazen bu tepkiyi vereceğimizi bildikleri için özellikle Türkçülük kavramını aynı karanlık güçlerin kullanarak Kürtlere baskı yapılmasına zemin hazırladıklarını düşündüğüm oluyor. Yani pkk ve Kürt sorunu çok eskiden planlanmış bir mevzu olabilir. Bunun yaratılması için de Türkçülük kavramını kullanan kişiler kiralanmış olabilirler. Yani bu arzulanan toprakları kurtuluş savası sırasında ele geçiren Fransa italya gibi ülkelerin işgali sırasında eğer bu ülkeler bu topraklara konuşlanırsa bu ülkelerden bu toprakları alabilmek zor olabileceğini düşündüklerinden masa başında bu toprakları bize geçici olarak vermiş olabilirler. Yani bizi kolay lokma olarak görüyor olabilirler.

Bu oldukça antisemitist ve antisiyonist bir yaklaşım yani kısacası komplo teorisi gibi duruyor. Fakat israilin bayrağındaki fırat nehrini simgeleleyen işaretin ülkemizde olması ve arzı mevudu dini bir dogma olarak radikal yahudilerce bir ideal olarak görülmesi, pkk lı teröristlerin mossad ajanlarınca yetiştirildiğinin tespit edilmesi, pkk nın kanlı eylemlerinin israille tartıştığımız dönemlerde alevlenmesi vb. bu kanaati uyandırmaya yetiyor.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Ekim 22, 2011, 05:51:53 öö Gönderen: Masor1976 »

Ekim 22, 2011, 10:54:20 öö
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Sayın popperist,

Hangi matematiksel denklemler kurdunuz da %51 gibi bir sonuç çıkardınız bilmiyorum. neyse...

Yaklaşık 40 Yıldır Türkiyenin Diyarbakırında yaşıyorum ve gerçekten inanılmaz bıktım. ne olacaksa bir an önce olsun artık. Türk-Kürt düşmanlığım azgın derecelere geldi. Dahası, İslam düşmalığım had safhaya ulaştı... İnsan gibi yaşamak istiyorum artık!..
Hayatımın geri kalanını  7/16 esasına göre televizyonlarda  siyasetçi zırvalığı dinleyerek geçirmek istemiyorum.

Ağıt dinlemek istemiyorum.Sloğan duymak istemiyorum. Silah sesi duymak istemiyorum. açılım duymak istemiyorum. PKK duymak istemiyorum. beynimin aptalca uğraşlarla meşgul edilmesini istemiyorum. İyi işler, faydalı işler yapmak istiyorum. Düşünmek, düşünebilmek istiyorum. Ülkeme faydalı bir insan olmak istiyorum. ...
Kim(ler) tarafından yönetildiği belli olmayan Gayrimeşru bir Ülkede yaşamak istemiyorum...
Ben, Kişiliği oturmuş bir Devlet istiyorum...

En azından bu defa, Anlaşılması umuduyla.

Ben bile bir bulgar vatandaşı olarak istanbul gibi bir yerde bunlardan bunalmış bıkmışken..Dine (aralarında iyileride vardır) kürt ırkına nefretim artmışken sizlerin durumunu az çok tahmin edebiliyorum..Biz bulgarlar kendi aramızda şöyle bir işaret dili geliştirdik..Buralarda kürt vatandaş bolcana olduğundan dolayı arkadaşlarımızla birbirimizi uyarırız bir kürt'ün ( yanlış anlaşılmasın eğitimsiz ve bir takım terör faaliyetlerine dahil kürtler) gözlerinme bakma deriz..Neden mi ? Baktığın anda --Ne bahıyon lan-- diye bir cevapla karşı karşıya kalarak kendinizi bir sokak kavgasının içinde bulmanız mümkün..

doğru anlaşılmak dileklerimle saygılar..
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ekim 22, 2011, 05:52:39 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Sayın Bulgaria, insanın bakışları insanı genelde ele veriyor. içinizdeki nefreti bakışlarınızdan farkeden Kürt kökenli vatandaşımızın tepkisini normal karşılamak lazım. Sorun bence sizden kaynaklanıyor olabilir. Şu ana kadar benzer kin ve söylemleri hiç bir Kürtte görmedim. Eğer hiç Kürt görmemiş Kürtlerle yaşamamış bir insan olsaydım bu sözlerinize hak verebilirdim belki. Çok büyük bir yanılgı içinde olduğunuzu düşünmeden edemiyorum.

Saygılarımla.

Ekim 22, 2011, 06:24:23 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Popperist, kısaca bir anımı yazmak istiyorum. Malatyada öğrenciyken bir köylü çocuğuyla kısa bir sohbetim olmuştu. Nereli olduğunu anımsayamadım. Köyündeki ağanın kızına aşık olmuş kızı vermemişler divane olmuş vb. Çocuk Türktü. onun bu depresif halinden yararlanmak isteyen pkk lılar ona klasik devrimci laflarla bu sistem yüzünden bu haldesin gel bu sistemi beraber yıkalım ailene 10bin dolar başlık parası ve her ay 3 bin dolar maaş bağlarız diye dağa davet etmişler. Bizzat yaşayan çocuktan dinledim. Terör örgütünden çok ciddi oranda büyük paraların döndüğü bir mafyalaşma söz konusu bence. Maselef ki paranın açamayacağı kapı da çok az dünyada. Bu toprakları almak için her şeyi yapacak çok zengin insanlar da yaşıyor malesef. Bir de bu şekilde bakmak lazım. O toprakları Kürtlere yar etmezler yani. Umuyorum bu zengin aileler çabuk ölürler ve doğan yeni nesilleri de deist ateist filan olurlar :) ve bu sevdadan vazgeçerler. Biz de çevre ülkeler de rahat bir nefes alma şansını yakalarız ülke olarak.

Bence ulus devletçiliğin nasıl doğduğunu gözlemlemek lazım. Yanılıyorsam lütfen düzeltin. Osmanlının fransız ihtilaliyle doğan milliyetçilik akımının etkisiyle milletlerden oluşan yapısının el bombası gibi patlaması sonucu kökeni itibariyle Türkçülük akımı da etkiye tepki olarak doğmuştur. Bazen bu tepkiyi vereceğimizi bildikleri için özellikle Türkçülük kavramını aynı karanlık güçlerin kullanarak Kürtlere baskı yapılmasına zemin hazırladıklarını düşündüğüm oluyor. Yani pkk ve Kürt sorunu çok eskiden planlanmış bir mevzu olabilir. Bunun yaratılması için de Türkçülük kavramını kullanan kişiler kiralanmış olabilirler. Yani bu arzulanan toprakları kurtuluş savası sırasında ele geçiren Fransa italya gibi ülkelerin işgali sırasında eğer bu ülkeler bu topraklara konuşlanırsa bu ülkelerden bu toprakları alabilmek zor olabileceğini düşündüklerinden masa başında bu toprakları bize geçici olarak vermiş olabilirler. Yani bizi kolay lokma olarak görüyor olabilirler.

Bu oldukça antisemitist ve antisiyonist bir yaklaşım yani kısacası komplo teorisi gibi duruyor. Fakat israilin bayrağındaki fırat nehrini simgeleleyen işaretin ülkemizde olması ve arzı mevudu dini bir dogma olarak radikal yahudilerce bir ideal olarak görülmesi, pkk lı teröristlerin mossad ajanlarınca yetiştirildiğinin tespit edilmesi, pkk nın kanlı eylemlerinin israille tartıştığımız dönemlerde alevlenmesi vb. bu kanaati uyandırmaya yetiyor.

Saygılarımla.

Sayın Masor, 

Yani işin açıkçası, Bu ülkenin haritası geçici olarak çizildi. Bu kadar basit...

Cumhuriyet'ten ta, şimdiye kadar faaliyet göstermiş ve hali hazırda faal olan tüm partileri kendileri kur(dur)du, kendileri yönetti...
Menşei, fikri, zikri her ne olursa olsun, tüm örgüt'leri onlar kur(dur)du, onlar yönetti.

Türkçü, Kürtçü, PKK Komünist, Dinci, Cemaatçi, Ülkücü,Hizbullahçı, Siyasetçi, Asker, Polis İstihbaratı, TEM daire başkanlığı, Polis istihbaratı, MİT, Görsel ve yazılı basın, film senaristleri,bir çok Kitap yazarı, Ünlü oyunculardan bir çoğu. vs vs. Herkes, ama herkes sadece onların istedikleri doğrultuda hareket etti/ediyor.  Ha, farkında değiller miydi? Hiç önemi yok! Ayrıca, fark eden herkesi de anında bitirdiler zaten. Tek tek isim yazıp uzatmak istemiyorum, birçoğumuz biliyoruz zaten.

Yani söylemek istediğim O ki,
Bu ülkede, Ne ci olursanız olun. Ne ye “Taraf” olursanız olun, tüm yollar onlara çıkar…

Saygılarımla.

Ekim 22, 2011, 06:34:58 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, aslında size katılmıyorum dersem yalan söylemiş olurum. Fakat neticede bu yaklaşım bir komplo teorisyeni yaklaşımıdır. Mantıklı dursa da gerçeği yansıtmayabilir.

Her ne kadar insanlar yüzyıllarca sonrası için planlar yapsalar da gözden kaçırdıkları, çerez olarak gördükleri kavramlar onların planlarını alt üst edebilir. Buna biraz da kader demek lazım.

Bazen Allah insanları engellemeyerek onların gerçek yüzlerinin ortaya çıkmasını isteyebilir. Yani palyaçonun gülümseyen surat ifadesinin aslında onun gerçek karakterini yansıtmadığını insanlar yaşamadan anlamayabilirler.

Bilimsel yaklaşanlar saçma bulabilirler fakat ben her şeyin bir kaderi olduğuna inanıyorum. Yani hiç bir olay Allahın izni olmadan yaşanmaz. İnsanların planları mucizevi bir şekilde Allah tarafından alt üst edilebilir.

Kurtuluş savaşı dönemini ele alırsak, bizim bir Türkiye gibi bir ülkeyi kurma olasılığımızı bırakalım bizim yaşama olasılığımız bile normal şartlar altında imkansızdı. Allah bazen Musa'yı Firavun'un elinde yetiştirir bunlar kaderin cilveleridir diye bakıyorum.

Saygılarımla.