Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tecavüz  (Okunma sayısı 8421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 14, 2008, 02:34:43 ös
  • Uzman Uye

Yol kenarında gördüğünüz bir tecavüz olayına ilişkin tavrınız, kişiliğinizi ele verir. Ya kurbana yardıma koşanlardansınızdır, ya tecavüzcüye... Ama asıl büyük kitle seyircilerdir.

Ocak 14, 2008, 04:28:31 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bir laf vardir hani, tecavuzu engellemeye gucun yetmiyorsa kendini zevkine birak diye. Ne kadar da hezeyanla sarfedilmis bir soz...! Kadin, Tecavuze kendi iradesi disinda ugradiysa bile kisinin o an kendini zevke vermesini saliklayan bu dusunce, insanlari Allah'a hesap verme dusuncesinden uzaklastirmanin yegane formulu olsa gerek. Belki kadin direncinde basarili olamasa bile "Allah'in niyetlere bakip muamele ettigi" gercegini unutmadan sonuna kadar tiksinti duymasi onun Allah'in magfiretine vesile olacakken bu dusunceye hizmet etmesiyle zinakar durumuna dusmesi ne aci!

Yazik..!

Ocak 14, 2008, 04:33:26 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bir tecavüz olayı karşısındaki tepkileri açısından insanları üçe ayırmak mümkündür: Birinciler kurbanı kurtarmaya çalışanlardır. Bunlar genel­likle azınlıktadırlar. Çünkü mütecaviz, genellikle herşeyi göze almış bir ka­badayıdır ve müdaha­le cesaret ister. Kur­tarma çabası sırasında okka altına girme ola­sılığı büyüktür.

İkinciler "tecavüz­cüyü izleyip keyfini çı­karmaya çalışan­lardır, insanlığın ka­hir çoğunluğu bu sını­fa dahil değildir. Ses çıkarmaz, müdahale etmez, bir kenardan sessizce olup biteni izlerler. Genellikle kurbanın "kuyruk sallayarak başına geleni hakettiğine" inanmışlar­dır. "O da öyle yap­masaydı, mini etek giymeseydi, sağa sola bakmasaydı" gibi gerçeklerle tecavüzü meşrulaştırır, müte­cavize içten içe hak verirler. Aslında kişi­liklerinin derinlikle­rinde örtülü bir mü­tecaviz vardır, lâkin bunu açığa vuracak cesarette değildirler. Tecavüzü izleyerek bastırılmış güdüleri­ni tatmin eder, kur­banın ıstırabından gizliden gizliye zevk alırlar. Tecavüzcü, adeta onlar adına bir iş bitirir ve iş bitirir­ken de onların gizli onayını hep uçkuru­nun iliklerinde hisse­der.

Üçüncü kategori­de ise mütecavize yardıma koşanlar vardır. Bunlar ikinci kategoridekilerin "mahcubiye­tinden sıyrılabilmiş" takımındandır. Bir süre sonra seyretmekten bıkıp daha yakına gelirler, işe, kurba­nın kollarını, bacaklarını tutmakla başlarlar. Zaman­la açılıp "bir de ben deneyeyim" dediler mi, onları tutmak zordur. İçlerindeki örtülü mütecaviz serbest­tir artık...

Ocak 14, 2008, 04:35:56 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Bir laf vardir hani, tecavuzu engellemeye gucun yetmiyorsa kendini zevkine birak diye. Ne kadar da hezeyanla sarfedilmis bir soz..
sevgili kırlangıç sana katılıyorum
Bunlar içinde ben en çok ikinci grubun durumu­nu ibret verici bulmuşumdur. Kurban ya da müteca­viz için tedavi vardır, ancak "seyirci" için kurtuluş yok gibidir. Çünkü genellikle hastalıklarını kabul et­mezler. Aralarında suç ortaklığına dayalı inanılmaz bir dayanışma vardır. Kurbana "tecavüz kaçınılmazsa uzat bacaklarını keyfini çıkarmaya çalış" türünden atasözleri önerecek kadar arsızlaşmalardır.

Ocak 14, 2008, 04:36:54 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Kazara ilk kategoriden birileri çıkıp tecavüze mü­dahaleye kalkışırsa, mütecavizden önce bunlar itiraz eder ve "Sen ne karı­şıyorsun, kendi işine baksana" diye girişir­ler. Tecavüz, bu ör­tülü teşvik altında hem daha kolay hem daha zevkli bir hal alır. Ancak seyirci öyle arsızdır ki yeni bir seyirlik olay yaka­ladıklarında bir yan­dan gözlerini "hadise"den alamaz, bir yandan da ilk vak'ada işe karıştığı­na pişman ettikleri müdahaleciyi "Hadi ne duruyorsun, niye ses çıkarmıyorsun" diye tahrik ederler.

Ocak 14, 2008, 04:38:15 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Yeter..!

Evet yeter dur demek gerekiyor....O yüzdende idam cezası geri gelmeli diye düşünüyorum >:(

Ocak 14, 2008, 04:49:23 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bir laf vardir hani, tecavuzu engellemeye gucun yetmiyorsa kendini zevkine birak diye. Ne kadar da hezeyanla sarfedilmis bir soz...! Kadin, Tecavuze kendi iradesi disinda ugradiysa bile kisinin o an kendini zevke vermesini saliklayan bu dusunce, insanlari Allah'a hesap verme dusuncesinden uzaklastirmanin yegane formulu olsa gerek. Belki kadin direncinde basarili olamasa bile "Allah'in niyetlere bakip muamele ettigi" gercegini unutmadan sonuna kadar tiksinti duymasi onun Allah'in magfiretine vesile olacakken bu dusunceye hizmet etmesiyle zinakar durumuna dusmesi ne aci!

Yazik..!

Sizin mübalağa diye bir olaydan haberiniz yok galiba basit bir deyime son derece felsefik yaklışmıssınız helal olsun...Ayrıca ben bu güne kadar hiç tecavüz izleyecisi di,ye bir şey duymadım kim tecavüzü izlerki tacizi anlıyorumda
« Son Düzenleme: Ocak 14, 2008, 04:52:54 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 14, 2008, 04:50:18 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sevgili shemuel harika bir konu acmissin. kisisel dusuncemden once senin neden kisisel yorum yapmadigini sormak istiyorum. aciklalamalar iyi guzelde, acaba forumun en populer kisisi neden susmush?

ve sevgili kirlangic. forumun cogunlugunun su yazdigin mesaji anlamayacagini sanmissin. HAKLISIN. sana tamamen katiliyorum. bencede anlamadilar ve anlamayacaklar ama ben anladim :D ve koptum... oldukca ince yazilmis, icinde yuzlerce anlam iceren ama tek anlama cikan bir mesaj.

yukaridaki mesajini soyle izah etmeye calisayim. sklikla arabayi degistiren ama dumduz tek yon bir yolda dimdirek giden bir mesaj.

gelelim benim kisssesel fikrime...
allah biliyor durust olmam lazim. ortalama yarim saat boyunca dusundum ve bu dusundugum yarim saat hicbir ise yaramadi. kime yardim edecegime ise halen karar verebilmis degilim. asla oturup bu olayi izlemeyecegim kesin. icimde bir damar diyoki "yazikbe, ne kadar bencil bir adamsin. senin iyi bir olman gerekli. boyle dusunmemen gerekir. kadina yardim etmen gerekir. kendinden utan."

ama biride diyoki: " ben daha iyisini yaparim. dur gostereyim."

Ocak 14, 2008, 05:28:42 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

acaba forumun en populer kisisi neden susmush?

Sevgili piyon kardeş en kısa zaman da suskunluğumu bozacağıma enim olabilirsin :)
Ama şu anda olmaz beynime virüs girmiş,format atıyorum :D :D

Ocak 14, 2008, 10:44:47 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sn. Piyon, size verecek bir cevap yok... Sevgili Kırlangıça yazdıklarının şu kısmında şiddetle katılıyorum: Yazık!