Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ZIHINSEL GUC  (Okunma sayısı 2680 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 17, 2006, 12:21:44 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

ZIHINSEL GUC 

Iki cocuklu bir aile hafta sonunu piknik yaparak gecirmeye karar veriyor. Piknik yerine vardiklarinda anne yemegi hazirlarken, cocuklar babalariyla birlikte yuruyuse cikiyor. Uzun bir yuruyusten sonra oldukca yorulan kucuk cocuk yalvarircasina bakan gozlerle, "Babacigim cok yoruldum. Lutfen beni kucaginda tasir misin?" diyor.  Baba; "Ben de yorgunum oglum"' der demez cocuk aglamaya basliyor. Baba tek kelime etmeden agactan bir dal kesiyor. Dali  bicakla bicimlendirip, cocuga zarar vermeyecek bicimde yontuyor.  Sonra dali ogluna verir. "Al oglum, sana guzel bir at" diyor. Cocuk sevincle dal parcasindan yontulmus ata biniyor ve sevincle sicrayarak, ata vurarak annesinin yanina dogru gitmeye basliyor. Babasini ve ablasini geride birakmistir bile... Baba gulerek kizina: "Iste yasam budur kizim. Bazen zihnen ya da bedenen kendini cok yorgun hissedeceksin. Iste o zaman kendine degnekten bir at bul ve nese ile yoluna devam et. Bu at bir arkadas, bir sarki, bir cicek, bir siir yada bir cocugun tebessumu olabilir."
Degnekten atiniz hic eksik olmasin
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 28, 2007, 04:18:24 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sen kendine dayanamıyorsun ve kendini yeteri kadar sevmiyorsun. Şimdi de sana dokunanları sevgiyle aldatmak onların  zaaflarıyla parlamak istiyorsun. Sakatlanmış ruhlara bir koltuk değneğisin artık bıkana kadar eşlik edecek, masallara çevirecek yaşamlarını bir sihirli değnek değil.

Mart 31, 2007, 05:52:39 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Cok guzel olmus MASON

Nisan 01, 2007, 11:10:54 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Cok guzel olmus MASON
haklısın şemuelin kuzeni gerçektende güzel olmuş