Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İntihar  (Okunma sayısı 15663 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 08, 2008, 02:57:17 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Amacım intihara övgü değil kesinlikle ama acı dolu bir sürecin korkaklık olduğunu söylemek biraz gaddarlık olur sanırım Sn.blossom.

Kendini öldürmek büyük cesaret ister ama deli cesaretidir bu. Hayat kolay değildir, pes etmeyenler kahramanlardır. Bu kadar kolay teslim olanlar ise bana göre korkaklardır. Bu da benim acizane fikrim Sayın Omnia Tempus Alit...

Mayıs 08, 2008, 03:03:23 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Kendini öldürmek büyük cesaret ister ama deli cesaretidir bu.
Cesaret değil olsaydı sende azıcık İrade ve bir kadında az rastlanır Erdem..Şu anda Ya Tanrıyla tavla oynuyor yada Şeytanla Cirit atıyordun :)
Senin o içinde bulunduğun çıkmaz gerçektende tahmül edilecek gibi değil,Bir tek bile dostun yok  Ama işe yaraya bilirsin biraz daha yedekte bekle...
Sen adına cesaret diyorsan bırak bir süre sonra senin fişini ben çekeyim :)

Mayıs 08, 2008, 03:09:20 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Kendini öldürmek büyük cesaret ister ama deli cesaretidir bu.
Cesaret değil olsaydı sende azıcık İrade ve bir kadında az rastlanır Erdem..Şu anda Ya Tanrıyla tavla oynuyor yada Şeytanla Cirit atıyordun :)
Senin o içinde bulunduğun çıkmaz gerçektende tahmül edilecek gibi değil,Bir tek bile dostun yok  Ama işe yaraya bilirsin biraz daha yedekte bekle...
Sen adına cesaret diyorsan bırak bir süre sonra senin fişini ben çekeyim :)

Ne alaka Şemuel? Erdem dediğin bu ise almayım, sende kalsın... Bir tek dostum bile yok mu? Neye istinaden söyledin bunu? Merak ettim, açıkla lütfen...

Mayıs 08, 2008, 03:12:39 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Bir kerecik intihara teşebüs edersen sana her şeyi açıklarım blossom ;)

Mayıs 08, 2008, 03:14:39 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sen intihara teşebbüs ettin ozaman ki sen bu kadar eminsin. Ayrıca bir çok insan intihara teşebbüs etmesede bunu yapmayı düşünmüştür. Benimde çıkmaza girdiğim ve bunu düşündüğüm nadirde olsa bir kaç an oldu. Ama bu kadar kolay teslim olmayı kendime yediremedim...

Mayıs 08, 2008, 03:21:57 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Sen intihara teşebbüs ettin ozaman ki sen bu kadar eminsin.
HEmde bir kaç kere..İki melek girdi koluma götürdüler TAnrının karşısına
Tanrı dedi kim bu?
Melek ürkek bir sesle dediki: Şemooo
Tanrının gözleri fal taşı gibi açıldı ortalığı bir koku kapladı.Evet tanımıştı kendisiyle göl kıyısında güreşen aslan yürekli kral şemoyu :)
ondan sonra kekeme kekeme emrini verdi: Gö-gö götürün bunu nerden aldıysanız bırakın oraya :D

Mayıs 08, 2008, 03:23:39 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

HEmde bir kaç kere..İki melek girdi koluma götürdüler TAnrının karşısına
Tanrı dedi kim bu?
Melek ürkek bir sesle dediki: Şemooo
Tanrının gözleri fal taşı gibi açıldı ortalığı bir koku kapladı.Evet tanımıştı kendisiyle göl kıyısında güreşen aslan yürekli kral şemoyu :)
ondan sonra kekeme kekeme emrini verdi: Gö-gö götürün bunu nerden aldıysanız bırakın oraya :D

Çok kez olduğundan, muhtemel melekler karşısına çıkarmamıştır seni bir daha :D Güzel bir rüyaymış Şemocum :D :D :D

Mayıs 08, 2008, 03:24:36 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sevgili Cicek,

Semo bildigin gibi Mimar Sinan Universitesi Guzel Sanatlar bolumunde okudu. Dolayisi ile hayal gucu oldukca agirdir.

Mayıs 08, 2008, 03:26:17 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sevgili Cicek,

Semo bildigin gibi Mimar Sinan Universitesi Guzel Sanatlar bolumunde okudu. Dolayisi ile hayal gucu oldukca agirdir.

Sevgili Kırlangıç, haklısın :) Kafa yormaya gerek yok sanırım :) :) :)

Mayıs 08, 2008, 03:30:19 ös
Yanıtla #19

Alıntı
Hayata karşı bu kadar kolay pes etmek bir seçim değil bence korkaklıktır...

Sn blossom,

Bence bu tip bir yargılama yapmak biraz haksızlık.Senaryoyu yazan hepimizin olabileceğinden daha zeki bir varlık.Size bir şeyi öğretmek istiyorsa ve öğrenmeniz için gerekli yol bu eylem ise hayal bile edemeyeceğiniz bir senaryo ile koşa koşa bu yola girebileceğinizden şüpheniz olmasın.

İntihar eyleminde bulunan insanları yargılamak yerine anlamaya çalışmak çok daha faydalı olacaktır.Zire insanlar bir eylemde bulunurken bunu hem kendileri hemde başkaları için yaparlar.

Korkaklık diye kestirip atmak kolaycılıktır.İntihar edip kolay yolu seçen insanların yaptığından sizce bir farkı var mı?

Saygılarımla,

Omnia mors aequat