Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Instagramda "Manna" Sattığını İddia Eden Sayfa  (Okunma sayısı 2596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 24, 2018, 11:07:19 ös

Merhaba değerli üyeler,
Ekte gördüğünüz Instagram sayfasını bugün keşfettim.Açıkçası pek inandırıcı bulmadığımı ve bu olayı garipsediğimi söylemeliyim.Ticari amaç uğruna insanları dolandırmaya benziyor.Siz ne düşünüyorsunuz?
Saygılarımla

Haziran 10, 2018, 04:25:20 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Her manna için de nanoatomik altın barındırmıyor sadece gümüş suyu olabilir sağlığa faydalı bir şey olabilir

Haziran 13, 2018, 09:53:47 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Böyle sayfalara itibar edilmemelidir.

Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Eylül 11, 2018, 11:24:09 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Manna denen şeyin bir uydurma olduğunu göz önünde bulunduracak olursak altın tozunu suya serpip sattıkları sular bile Manna sayılır. Yalan yada doğru kavramının uygun olduğunu sanmıyorum, kaldı ki bir tane adamda Lüsid rüya görmeyi sağlayan iksirler satan bir yabancı internet sitesi gibi ama ucuzdan satışlar yapacağını söyleyip Manna'yı altınsız yapma videosu çekip yayınlamıştı. Kimyaya ilgisi olanlar kimya üzerine kitaplar okuyup, öğrenebilir. Bu kadar kimyager var, hiçbirinin aklına aklı geliştirmeye yarayan ve ömrü uzatan bir altın içeren formül gelmiyorda bu kurnazlar kendi iddialarınca mason iksirinin mason olmadıkları halde nereden formülünü biliyorlar? Simyacılık ve kimyacılık oynayanlara itibar etmeyin. Zaten simyacı bir bireyi bulmanız imkansıza yakındır, kimyager ise bu tip şeylerin sahteliğini bilir.