Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yılmaz Özdil - Nah Vardır !  (Okunma sayısı 11389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 25, 2011, 09:14:05 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Alıntı
Sayın Tij çok sevinmiş olmalılar, siyasi görüşlerinden dolayı…

Neye cok sevindigimide söylerseniz daha cok sevinecem.

Aralık 25, 2011, 09:16:38 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Sayın Tij çok sevinmiş olmalılar, siyasi görüşlerinden dolayı…

Neye cok sevindigimide söylerseniz daha cok sevinecem.

Sayın Tij'in Siyasi görüşünü bildiğimi sanıyor ve de saygı duyuyorum.

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 26, 2011, 08:52:38 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bunun kadar beğendiğim bir yazısınıda ben paylaşayım.

Tarihimizle yüzsüzleşelim

1972...

Fransa'da ilk soykırım anıtı dikildi. Paris Büyükelçimiz Hasan Esat Işık, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra bakıldı ki, Fransa jömanfu diyor, Eyfel'den aşşa Kasımpaşa bi nevi... Türkiye çark etti, Bizim Dışişleri Bakanı, Fransa Dışişleri Bakanı'nı aradı, büyükelçi göndermek istiyoruz dedi, Fransa Dışişleri Bakanı “keyfiniz bilir, nasıl isterseniz” dedi. Bizim Dışişleri Bakanı'nın keyfi yerine geldi, anıt meselesini açtı, “vatandaşlarımızı rahatsız ediyor, önüne bi ağaç dikelim de görülmesin, ne dersiniz” dedi. Fransız Dışişleri Bakanı ne cevap verdi biliyor musunuz? “O işe ben bakmıyorum, bizim Orman Bakanı'yla görüşün” dedi!
*
2001...
Fransa, soykırımı tanıdı. Paris Büyükelçimiz Sönmez Köksal, ilk THY uçağıyla geri çekildi, “adiyö” filan denildi, “elveda” yani... Sonra bakıldı ki, adamlar bizi sallamadığı gibi, arkamızdan el bile sallamıyor, anında u dönüşü yapıldı, büyükelçimiz tıpış tıpış geri gönderildi.
*
2006...
Fransa, soykırım yok diyeni hapse tıkan yasayı geçirmeye çalıştı. Paris Büyükelçimiz Osman Korutürk, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Yumurta kapıya gelene kadar
kılını kıpırdatmayan Türkiye, baktı ki, yumurta rafa kaldırıldı... Büyükelçimiz rafadan olarak geri gönderildi.
*
2006...
Kanada, soykırımı tanımakla kalmadı, devlet okullarında müfredata koydu. Ottawa Büyükelçimiz Aydemir Erman, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra
bakıldı ki, koyduklarını çıkarmıyorlar, bari biz çıkardığımızı koyalım denildi, büyükelçimiz geri gönderildi.
*
2007...
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı tanıdı. Washington Büyükelçimiz Nabi Şensoy, ilk THY uçağıyla geri çekildi.
Ankara'da yakıt ikmali yapıldı.
İlk THY uçağıyla geri gönderildi.
*
(İlk tanıyan ülke, teee Uruguay...
Angusları teee oradan alıyoruz.)
*
(Arjantin, iki-üç değil, yedi defa tanıdı... Bizi “insan kasabı” ilan eden Arjantin'in devlet başkanı, geçenlerde Türkiye'ye geldi, Çankaya'da onur konuğu olarak ağırlandı, Dışişleri Bakanım az önce
imzayı attı, Türkiye'ye 80 milyon dolarlık “sığır” göndereceğiz dedi.)
*
2009...
Kanada'da soykırımı anma gecesi yapıldı, Kanada Hükümeti resmen katıldı. Ottawa Büyükelçimiz Rafet Akgünay, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra bakıldı ki, en azından daha bi sene anma gecesi yok, öbür seneye kadar zaten bizim ahali çoktan unutur, büyükelçimiz geri gönderildi.
*
2010...
İsveç, soykırımı tanıdı. Stockholm Büyükelçimiz Zergun Korutürk, ilk THY uçağıyla geri çekildi. Sonra düşünüldü ki... Kardeşim biz daha önce soyadı Korutürk olan öbür büyükelçiyi geri çekip, gerisingeri göndermedik mi? Gönderdik... E madem öyle, bu Korutürk'ü niye göndermeyelim ki? Ha yaşa be denildi... Bu büyükelçi Korutürk de gerisingeri gönderildi.
*
2010...
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı bi daha tanıdı. Washington Büyükelçimiz Namık Tan, ilk THY uçağıyla geri çekildi.
*
2011...
Fransa, soykırımı tanımakla kalmadı, soykırım yok diyeni hapse tıkan yasayı kabul etti. Paris Büyükelçimiz Tahsin Burcuoğlu, tahminim ilk THY uçağıyla...

muhteşem bir yazıymış gerçekten..
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Aralık 26, 2011, 08:55:14 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben Ermeni falan değilim ama, Türkiye de bir Ermeni soykırımı yapıldığını Ahırdaki eşekler bile biliyor, acaba kalem konuşturduğunu falan mı sanıyor bu Yılmaz efendi?

Türkiye sınırlarını dış direktiflerle, sırf bela olsun diye abuk subuk şekilde çizenler Türk müydü?

“Dünya Türk olacakmış…” Hayır efendim, bu Türkiye de yaşayan Nüfusun ¾’ü Türk falan değil ve de olmak zorunda da değil.  Barbarlık yapmaya çalışırsan, günün birinde “Nihai güç” devreye girer ve sana böyle haddini bildirir işte

hangi belgelere göre böyle bir kanıya vardınız??
hangi devletin arşivlerine dayanarak soykırım vardır diyorsunuz??
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Aralık 27, 2011, 01:51:13 öö
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
ABD Temsilciler Meclisi, soykırımı tanıdı. Washington Büyükelçimiz Nabi Şensoy, ilk THY uçağıyla geri çekildi.

Çok hoş :)
Bu adamın tarzı harika, bir çok kişinin onu anlamaması ise çok normal. Zaten herkes anlayabilseydi hiç bir anlamı olmazdı.

Ben Türklerin soykırım falan yaptığını sanmıyorum. Ancak savaşa yatkın olmaları rahatsız edici. Gerçi Osmanlının gelişme döneminde islamiyetin etkisi ile cihat adı altında ve padişahların kafasız olmasıyla yozlaşmış ve Türklükten uzaklaşmışlardır.

Soykırıma veya katliama gelince; Bir kişi ölür milyonlar ağlar, milyonlar ölür bir kişi ağlamaz. İnsanlara dürtülen doğruların getirdiği sonuç bu işte..

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Aralık 27, 2011, 01:59:23 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İlave etmem gerekiyor ki, bir üye arkadaş beni ahırdaki eşşekten daha kötü bir yere koyuyor. Ben Ermenilere soykırım yapıldığını bilmiyorum çünkü...

Ne diyeyim ki şimdi ona? Ciddiye alınmayacak birisi olarak bir kenara koyuyorum. Daha önemli işlerim var, zamanım kıymetli.

Birazcık akıl yürüten birisinin, böyle bir şeyin niye olamayacağını bilmesi gerekir.
Mesela, Neden sadece Ermenilere yapılmış? Bu ülkede o dönemde yabancı uyruklu bir tek Ermeniler mi varmış?
Türkler eğer gerçekten böyle bir soykırım yaptıysa neden yer değiştirmişler? Oldukları yerde niye öldürmemişler?
Orada ki halk bu olayı bilmez ve anlatmaz mı? Biliyorlar ve anlatıyorlar. Evet Ermenileri biz öldürdük, yani kürtler.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Aralık 27, 2011, 07:25:59 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın Karahan'ın sunduğu tablo korkunçtu okurken inanasım gelmedi çünkü katledilen insanların sayısı abartı değilse çok çok fazla. İnsan yaratılışı veya başka açıdan bakıyorsanız doğası gereği diyelim cani bir varlıktır. Bu gerçeği unutmamak gerekiyor. İnsan psikolojisini iyi bilmek bence önemli, ki bu milyonlarca insanın bir birini öldürmelerinde zeminde ciddi psikolojik telkinler ve zihin kontrolü mevzuları vardır. İzmler, dini dogmalar, intikam arzuları vb. bu insanlar öldürürlerken veya öldürülürlerken zevk aldıklarına inanıyorum o derecede bir psikolojik telkine maruz kalmışlardır.

Bir istihparatçının bir lafını anımsıyorum "şu ana kadar gelen tüm Türk devletleri en güçsüz dönemlerinde cesaret edip üzerine gelen güçlü orduları mucizevi şekilde yenmişler fakat hepsi iç çatışma yüzünden yok olmuşlardır." diye terörizmin ülkemiz açısından risklerinden bahsediyordu.  Burada da değinilmesi gereken şey vahşet, kıskançlık, intikam gibi duygular aslında alışkanlık yapıyor olabilir yani cinsel dürtüler gibi tatmin edilmesse olmuyor. Savaşmaya alışmış bir millet durağan yaşayamıyor dışardan bir düşman bulamassa içerde arıyor yani şizofrenik bir paranoya..

Sayın Karahan'ın sunduğu rakamlara bakıldığında terörize olmuş grupları bastırmak için savaş ortamında öldürülen veya sürgüne yollanan insanları bahane ederek Türkiye'yi ve Kemalizmi filan beğenmeyenler rakamları karşılaştırarak çenelerini kaşıyıp tekrar düşünerek T.C. ye dikdatör veya soykırımcı sıfatını yakıştırmaktan vazgeçmelidirler. Zaten yaşanan olumsuzlukların temelinde de insan doğasının ürünü olan ve nefsine yenik düşmüş kişiliklerin zalimce faaliyetleri vardır. Örnek veriyorum halkın elindeki tarlalardan 1 ton bugday çıkıyorsa 5 ton üzerinden vergi alınması gibi ekonomik zulümler, laiklik başlığı altında dini kutsalların toplatılıp yasaklanması vb. olumsuzluklar da yöre halkının ayaklanmasında bir unsurdur yani halkımızı terörist gibi görmek de hatadır. Kısacası ülkemizde bir dönem devlet terörü yaşandığını düşünüyorum, halkın tepkilerinde haklılık payı yok diyemiyorum.

Türkiye'ye birbirini yemekten vazgeçmeleri için dışardan bir baskı ve saldırı gerekiyordu, pkk ya tüm ülkelerin yaptığı yardımlar vb. dış saldırıların barizleşmesi ve Fransız'ların son hamleleri de bir bakıma kenetlenmemiz açısından hayırlı olmuştur diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2011, 08:25:42 öö Gönderen: Masor1976 »

Aralık 27, 2011, 05:43:58 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlave etmem gerekiyor ki, bir üye arkadaş beni ahırdaki eşşekten daha kötü bir yere koyuyor. Ben Ermenilere soykırım yapıldığını bilmiyorum çünkü...

Ne diyeyim ki şimdi ona? Ciddiye alınmayacak birisi olarak bir kenara koyuyorum. Daha önemli işlerim var, zamanım kıymetli.

Birazcık akıl yürüten birisinin, böyle bir şeyin niye olamayacağını bilmesi gerekir.
Mesela, Neden sadece Ermenilere yapılmış? Bu ülkede o dönemde yabancı uyruklu bir tek Ermeniler mi varmış?
Türkler eğer gerçekten böyle bir soykırım yaptıysa neden yer değiştirmişler? Oldukları yerde niye öldürmemişler?
Orada ki halk bu olayı bilmez ve anlatmaz mı? Biliyorlar ve anlatıyorlar. Evet Ermenileri biz öldürdük, yani kürtler.

Saygılarımla...

Demek ki... varmış değil mi? yedi ermeni öldürene Cennet'in anahtarı veriliyormuş... Kürt olmuş Türk olmuş ne farkeder? Hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Müslüman değiller mi? Şimdide topu birbirilerine atmasınlar!

Saygılarımla.

Aralık 27, 2011, 06:01:22 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sayın Agnusdei, Ermenistanın ilk başkanının ve aynı zamanda terörist ermeni örgütünün liderinin gizli bir raporu var. Büyük Yalan adında bir belgeselde izlemiştim. Adam İngiliz ve Rusların verdikleri sözler bizi büyüledi ve katliamlar yaparak Rus ordusunun yolunu açtık diye itiraf ediyor. Pkk da Asala adlı terör örgütünün adının değişmiş şeklidir ve çoğu yakalanan öldürülen pkk lı ermeni çıkıyor. Benim anlamadığım insanları öldürüyorsunuz madem sadece boğazını kesin fazla acı duymadan ölsünler, ermeniler müslüman köylerinde kadınların göğüslerini kesmeler, insanları kazığa oturtmalar, benzin dökerek yakmalar vb. akıl almaz işkence metodları uygulamışlar. Bence 7 tane ermeni öldürenin cennete gireceği fetvası bir edebiyat sanatıdır yani mevzunun ne kadar vahim olduğuna bir tepki verilmiş. Merak ettiğim konu ermenilere tarihte biz ne yaptık da bu kadar kin ve nefret sergileme ihtiyacı hissettiler?

Saygılarımla.

Aralık 27, 2011, 07:12:36 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Agnusdei, Ermenistanın ilk başkanının ve aynı zamanda terörist ermeni örgütünün liderinin gizli bir raporu var. Büyük Yalan adında bir belgeselde izlemiştim. Adam İngiliz ve Rusların verdikleri sözler bizi büyüledi ve katliamlar yaparak Rus ordusunun yolunu açtık diye itiraf ediyor. Pkk da Asala adlı terör örgütünün adının değişmiş şeklidir ve çoğu yakalanan öldürülen pkk lı ermeni çıkıyor. Benim anlamadığım insanları öldürüyorsunuz madem sadece boğazını kesin fazla acı duymadan ölsünler, ermeniler müslüman köylerinde kadınların göğüslerini kesmeler, insanları kazığa oturtmalar, benzin dökerek yakmalar vb. akıl almaz işkence metodları uygulamışlar. Bence 7 tane ermeni öldürenin cennete gireceği fetvası bir edebiyat sanatıdır yani mevzunun ne kadar vahim olduğuna bir tepki verilmiş. Merak ettiğim konu ermenilere tarihte biz ne yaptık da bu kadar kin ve nefret sergileme ihtiyacı hissettiler?

Saygılarımla.
Sayın Masor,
Öncelikle, ben Ermeni değilim! hatta, tanıdığım iki ayrı ermeni tarafından çok uzun yıllara sığdırılan hileli dalavereli bir şekilde kandırıldığım için nefret bile ediyorum. Ama bence, yapılanın arkasında durulmalıdır...

Sizin hangi bölgede yaşadığınızı bilmiyorum ama Doğu ve Güneydoğu, katliam zamanında Ermenilerin ellerinden alınan Kadın ve kızların doğurduklarıyla kaynıyor! Pkk tespitiniz doğrudur! Peki ya, BDP nasıl bir bağlantı olduğunu ben çok iyi biliyorum. Siz hiç düşündünüz mü?

Saygılarımla.