Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Çok eşlilik yasal olsun.......  (Okunma sayısı 4184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 24, 2011, 03:10:07 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Fatih ve Eyüp belediyesinin muhafazakâr aile danışmanı Sibel Üresin'den şok açıklama!

Fatih, Ümraniye, Bahçelievler, Eyüp gibi birçok belediye ve kurumlar için aile içi iletişim seminerleri veren Sibel Üresin, hem yaşam koçluğu, hem de aile ve evlilik danışmanlığı yapıyor. Özellikle muhafazakâr kesim tarafından iyi tanınıyor. Başakşehir’de ofisi bulunan ve sivri çıkışlarıyla dikkat çeken Üresin, çokeşliliğin yasalaşması gerektiğini savunarak, “Zaten çokeşlilik var. Erkeklerin yüzde 85’i aldatıyor. Bu muhafazakâr kesimde ‘imam nikâhlı eş’, diğer kesimde ‘metres’ adını alıyor” diyor. 35 yaşındaki Üresin, çokeşliliğin neden yasalaşması gerektiğini anlattı:

‘KADIN ORTADA KALMAZ’

“Erkek, bir başkasıyla imam nikâhı yapacağı zaman karısından izin almak zorunda değil. 4’üncü kadına kadar imam nikâhıyla evlenebilir. Ancak 2., 3. ve 4. eşler suiistimal ediliyor. ‘Boş ol’ dendiği zaman kadın ortada kalıyor. Bu nedenle çokeşlilik yasalaşmalı. Yasanın çıkması demek, erkeğin malvarlığına ortak gelmesi demek. Çokeşlilik dinimizde var. Herkes yapamaz ama yapana ‘Niye yaptın?’ diyemezsiniz, şirke girer. Kuran’da var.”

‘ÇOKEŞLİ OLURDUM’

“Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum.”

‘ERKEK İÇİN HAKLI ARAYIŞ’

“Bir erkek, kadında arkadaşlık, cinsellik, annelik ve ev kadınlığı arar. Bu özellikleri taşımıyorsanız, eşiniz tarafından aldatılmaya hazır olmalısınız. Erkek için bu haklı bir arayıştır. Bir ayrılık yaşaması durumunda yaşayacaklarının tahlilini sağlıklı yapan bir kadın, bence çokeşliliği kurtuluş olarak görmelidir. Boşandığında kaybedecekleri, kazanacaklarından fazla olan kadın, kalmayı tercih ediyor. Çokeşlilikte asıl ağır fatura erkeğe çıkıyor. Madden ve manen zarara uğruyor. Açıkça çokeşli olduğunu itiraf edenleri alkışlıyorum ve kutluyorum.”

‘ÇARPIK İLİŞKİLERİ ÖNLER’

“Erkek, eşleri arasında gerek maddi, gerekse manevi açıdan adaletli davranmalı. Erkek adaletsizlik yaparsa, kendi cehennemini hazırlamış olur. Örneğin Kanuni Sultan Süleyman, dizide adaleti sağlayamıyor. Çokeşlilik, toplumdaki çarpık ilişkileri ve kızların evde kalma sorunlarının ortadan kalkması noktasında da ciddi rol oynayacaktır.”

‘KADIN İTAAT EDER’

“Dayak ve aldatma bana göre boşanma sebebi değil. Türkiye’deki kadınların yüzde 80’i dilinden dayak yiyor. Yatak odasında mutlu olmayan kadın, her durumda problemlidir. Muhafazakâr kesimde kadın evde daha süslü, daha şık. Ailede mutluluğun sağlanmasının bazı şartları var. Kadın kocasına itaat etmeli. Erkek de karısına Allah’ın emaneti olarak davranmalı.”

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......

Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Mayıs 24, 2011, 04:19:48 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

:)
Biz bunları nasıl oldu da düşünemedik?
Ben bu fikre katılıyorum. Ancak şu tedbiri de alayım bari, örneğin mallarımı birisinin adına kaydettireyim ki herkese gitmesin.
Ama yazıda bir türlü anlayamadığım noktalar var; 
Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum.” diyor hanfendi. Demek ki seks ile ilgili ihtiyaçları var, karşılanmalı. Üstelik bu ihtiyaç sanırım sadece erkekler tarafından değil, kadınlar tarafından da karşılanmalı. Neden olmasın? Bence bununda sakıncası yok.

Ama unutmamak da lazım zengin kadınlarda var, onlarda 4 tane eş alabilsin, hatta bazıları bayanda olabilir. Üstelik bu ülkemizdeki istihdam sorununa da büyük çözüm getirecektir.
Eşitlikse herkese verelim değil mi?

Çok eşlilik de fatura erkeğe çıkıyormuş; bu nerede görülmüş pek çıkaramadım?
Birde erkeklerin %85'i eşlerini aldatıyorsa, yine erkeklerle mi aldatıyor? Yoksa herkes aynı kadının peşinden mi koşuyor? Yani %85 erkek aldatıyorsa, bir o kadar da kadın var demektir. Burada da kafam karıştı.

Başka bir şeyler uyduramıyorum kusuruma bakmayın, biraz yoğunum da..

Saygılarımla...

Not1: Cinsel anlamda mutlu etmeleri için kadınların özel hocalardan ders alması da düşünülmeli( sırf istihdam için yani)
Not2: Evlendiğim kadınları çalıştırıp ben yan gelip yatabilir miyim bununda üzerinde durulmalı bence, yazık  değil mi madden manen yıpranan bizlere?
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2011, 04:24:11 ös Gönderen: Prometheus »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 25, 2011, 08:49:15 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Hiç bir sağlıklı kadın ve erkek veya gay, eşini paylaşmak istemez bu nedenle 4 kadınla evlenebilme meselesi islam dinini karalamak için masaya çok yatırılıyor. İslam hukuku hakkında uzman değilim ve yanılabilirim. Bu konuda Fıkıh dersine giren ilahiyat mezunu biri öğretmenden dinlediğim şuydu: İslam fıkhına(hukukuna) göre erkegin 2. eşi alabilmesi için karısının izin vermesi şartı ayrıca 2. kadını cinsel ve ekonomik açıdan tatmin edebilmesi gerekiyor. Yani islamdaki uygulamayla doğudaki aşiret uygulamalarını veya metres ilişkisine kılıf için gizli imam nikahı uygulamasını karıştırmamak lazım. Günümüzde 1 kadını bile cinsel ve ekonomik anlamda tatmin edebilen erkek çok azken 2. kadını alabilmek kavramı islami kriterlere göre imkansızdır. Ayrıca bu pek dile getirilmiyor fakat islam fıkhına göre kadın ev işlerini bırakalım doğurduğu çocuğu emzirmek zorunda bile degildir. Erkek karısı isterse bakıcı, süt anne ve temizlikçi tutmak zorundadır. Bu nedenle erkeğe mirastan daha fazla pay verilerek erkegin guçlu olması saglanmaya çalışılıyor..

Tabi ki bu tarz mantığa yansıtılmaya çalışınca teoride gayet mantıklı duruyor mesele. Fakat olayın teoride değil de toplumda görülen pratikteki cinsel boyuttaki problemlere yansıyan kördüğümleri çözebilmek çok da mümkün görünmüyor. Örneğin cinselliği masaya yatırdığımızda saymakta zorluk çekilecek  kadar çok cinsel dürtü çeşidi çıkıyor. Örnegin Gay (aktif, pasif, hem aktif hem pasif), Biseksüel, Heteroseksüel, Fetishist, Sübyancı, İşkence yapmaktan ve yapılmaktan hoşlanan, Hatta snuff denilen öldürerek sevişmeyi seven insanlar var. İnsanların bahaneler üretip savaşlar çıkartarak birbirini öldürme arzuları da bu tarz cinsel içgüdülerin eseri olabilir. Tabi ki genelde son yıllarda olmasa da heteroseksüellik hariç hepsi gizli yaşanmıştır. Benim tahminime göre günümüzde  heteroseksüel çoğunluk değil azınlık bir kavramken dini baskılar nedeniyle günümüzde göstermelik heteroseksüel bir hakimiyet devam ediyor. Mesleğim gereği hetesoseksüel olmayan erkeklerle çok fazla karşılaştığım için özellikle tam anlamıyla heteroseksüel erkek kavramının pratikte hiç kalmadığını bile düşündüğüm olmuştur.

Bu tabloya bakılınca bu tarz tartışmalarda, teoride anlaşsak bile pratikte işin içinden çıkamayacağımız gerçeği ortaya çıkar.
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2011, 08:59:39 öö Gönderen: Masor1976 »