Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ırkçı ve masonik bir saldırı  (Okunma sayısı 8258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 27, 2011, 03:13:02 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

samanyolu haber tv nin akşam haberlerinde norveçli breivik in yaptığı saldırıları duyurma manşeti..  breivik'in manifestosunda yazdıklarına göre, 'breivik 2002 nisan ve mayıs aylarında londrada avrupa tapınak şovalyelerinin toplantısına katılmış ve akıl hocalarını burada tanıyıp, görevi buradan almıştır.. ' bu satırlar sebebiyle stv eylemin masonik odaklı olduğunu düşünmekte ve düşündürmekte istercesine böyle bir manşet seçmiştir..

saygılarımla..
deus meum que jus

Temmuz 27, 2011, 04:15:31 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Klasik Harun Yahya zihniyeti ne denebilir ki?
Memento Mori

Temmuz 27, 2011, 11:13:52 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

sizce bu adam bir çılgınmı yoksa azılı  bir terörist mi ?
terörist ise amacı ne   niye kendi insanını katletti 
çılgın ise neden daha önceden bir eylemi yok  hasta olduğuna dair
ve tapınak şovalyeleri hala yaşıyorsa ve bu onların eylemiyse bunun amacı ne
diyelim ki tapınak şovalyeleri gerçektende bitti neden bu kendini bir tapınakçı olarak görüyor ve toplantılara katıldıgını söylüyor ( başka bir tarikatta söylüye bilirdi ) 

Temmuz 27, 2011, 11:45:38 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Adını sen koy derler ya tanımını her insan kendi yapmalı bence.Bu adam sadece aşırı başka bir tanımı bile yok buna terörist bile denmez.Dini telkine mağruz kaldığı çok açık bu yaptıklarını kendine hak görebilecek kadar deli.Her yorumu kendi yapıp yargılayıp hükmü vermiş ve infaz etmiş kendi kararını olay bu kadar basit.Bu ayrımcılığın bir kavgası sadece basit anlamı ile.Bne fenerliyim sen cimbomlu ben faşistim sen komünist ben dindarım sen ateist yada ben islamım sen hristiyansının bölücü ve ayrıştırıcı kavgasıdır bu.Kök olarak kardeş olduğumuzun bize unutturulduğu bir kavga bu.

sadece benim doğrumun doğru olduğu bir kavgadır bu.İdrak sahibi olamadan fikir üreten sağlıksız beyinlerin vahşetidir bu.Bu bir katliamdır geçmişte cengizhanı milyonlarca insanı katlettiği için kahraman gören büyük iskenderi yada hitleri yada stalini nerede ise kahraman görecek kadar kardeşlik duygularını unuttuğumuz vicdanlarımızın olmayışının belirtisidir bu.Kardeşiz diyemediğimiz her yaşamda bu ve benzeri olaylara başka gözle bakmak ve kınamak çok sağlıklı olmayacaktır diyorum.

Saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 27, 2011, 01:52:54 ös
Yanıtla #4

Samanyolu masonik saldırı demiş… Demese şaşardım zaten…

İngiltere’deki toplantı hakkında 1-2 söz söylemek gerek. Bu sözde Avrupa Tapınakçılar toplantısına katılanların sayısı 8 (yazıyla sekiz). Bunlardan birisi de bu Norveçli meczup.  Bu sayı size dünyayı yönetecek bir topluluk için makul geliyor mu? Bana gelmiyor açıkçası…

Ve tabi eklenmesi şart bir iki husus daha var. İlki, kendisine her Tapınakçı diyen Tapınakçı olur mu? Bunun için beyaz üzerine konulmuş kırmızı haç taşıyan bir pelerin giymek yeterli mi? Hard Rock Cafe’de buna benzer figürler içeren tshirtler var…. Ayrıca Tapınakçı Mason ilişkisinin bu kadar rahat ortaya konuyor olması beni şaşırtıyor… Tapınakçıların sonu ile Masonların başı arasında geçen zaman 400 sene…

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 27, 2011, 11:18:05 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Saldırganın toplantısına katıldığını iddia ettiği 'Modern' Tapınak Şovalyeleri saldırganla arasına mesafe koymuş ve "şimdi ve hiçbir zaman" üye olmadığını ifade etmişlerdir.
Mesajlarında Breivik'in eylemi terörist saldırı olarak adlandırılmış, yakınlarını kaybedenlere baş sağlığı dilemişlerdir.

Mesajlarının diğer kısımlarında ise şöyle demişler.
İsa'nın mesajı sevgidir. Dünyadaki diğer insanları anlamak ve tolerans göstermektir.
Breivik bu mesajı yanlış algılamıştır.

Norveç mahkemesi Breivik'in şov yapma isteğini algılamış ve mahkemenin kapalı yapılmasını sağlamıştır.

Norveçli yetkililer müslümanları camide ziyaret etmiş ve saç ve göz rengi olarak Breivik'e benzeseler de Breivik ile aynı düşüncede olmadılarını ifade etmişlerdir. Kendi kayıplarının arasında kucaklayıcı bir düşünce ile hareket etmişler.
Bilginize...

Temmuz 28, 2011, 02:51:05 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bay Mustafa Kemal,

Bakınız amerbach kardeşiniz ne demiş;

"isvec ritinin hristiyan tarafina ek olarak, bu rite bagli localarin kendisini daha cok bir tarikat (ing. "order") olarak gördügünü belirtmek gerek. Tapinak Sövalyeleriyle organik bir bagi olmadigi kabul edilmis fakat Tapinak Sövalyelerini ve onlarin bazi rituellerini kendisine örnek aldigini acikca belirtmistir. Tarikatlik durumu buradan gelir."
Bildiğim kadarıyla Norveç'de İsveç riti uygulanıyor.

Samanyolu masonik saldırı demiş… Demese şaşardım zaten…

İngiltere’deki toplantı hakkında 1-2 söz söylemek gerek. Bu sözde Avrupa Tapınakçılar toplantısına katılanların sayısı 8 (yazıyla sekiz). Bunlardan birisi de bu Norveçli meczup.  Bu sayı size dünyayı yönetecek bir topluluk için makul geliyor mu? Bana gelmiyor açıkçası…

Ve tabi eklenmesi şart bir iki husus daha var. İlki, kendisine her Tapınakçı diyen Tapınakçı olur mu? Bunun için beyaz üzerine konulmuş kırmızı haç taşıyan bir pelerin giymek yeterli mi? Hard Rock Cafe’de buna benzer figürler içeren tshirtler var…. Ayrıca Tapınakçı Mason ilişkisinin bu kadar rahat ortaya konuyor olması beni şaşırtıyor… Tapınakçıların sonu ile Masonların başı arasında geçen zaman 400 sene…

Saygılarımla.

Temmuz 28, 2011, 02:57:18 öö
Yanıtla #7

Sn. Mozart,

Baktım ve anlamadım benim dediğime zıt ne olduğunu...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 28, 2011, 03:18:55 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Bay Mustafa Kemal,
Zıt demedim yahu.

Ağustos 15, 2011, 07:46:30 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Yeni Akit gazetesinin haberine göre Norveçli saldırganın Mason olduğu yönünde ki açıklamalarına CHP milletvekili Sinan Aygün alındı.
MASONLAR BÖYLE İŞLERLE UĞRAŞMAZ
Katliamın ardında Masonların olduğu iddialarına da tepki gösteren Aygün, şunları söyledi: “Valla ben Mason localarına gittim gördüm. Ancak böyle bir şey görmedim. Tapınak Şövalyeleri diye bir şey yok. Bence hiç alakası yok. Ben Masonluğu da tanırım. O camianın içinde bulundum. Çok gittim geldim. Böyle bir şey duymadım da görmedim de. Masonlar böyle adamlar değillerdir diye düşünüyorum. Benim bildiğim Masonlar böyle işlerle uğraşmaz. Masonlar böyle insanlar değiller.”

http://www.ensonhaber.com/aygun-norvec-katili-mason-iddialarina-alindi-2011-07-29.html