Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlker başbuğ tutuklandı.  (Okunma sayısı 8095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 06, 2012, 07:27:44 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ağlama duvarında pozlar veren Paşa tutuklandı.

İnternet andıcı davasında, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından ''şüpheli'' sıfatıyla ifadesi alındıktan sonra tutuklanması istemiyle İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Başbuğ'un işlemleri tamamlandı.

Mahkeme, emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasına karar verdi.

Başbuğ, 7 saat süren savcılık sorgusunun ardından, TCK'nın 314/1. maddesi gereğince ''örgüt yöneticiliği'' ve 312/1. maddesi gereğince de ''cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs'' suçlarından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ocak 07, 2012, 11:33:35 öö
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

T.S.K. ya neden vatan haini muamelesi yapılıyor.Hala anlayabilmiş değilim. Biri bana anlatabilir mi ?

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ocak 07, 2012, 01:29:19 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

T.S.K. ya neden vatan haini muamelesi yapılıyor.Hala anlayabilmiş değilim. Biri bana anlatabilir mi ?

Saygılarımla
Sayın Arais, 30 Yıldır Pkk'yı kasıtlı olarak bitirmeyen bir kuruma başka ne muamelesi yapılsın isterdiniz?

Hiç sevmem ama, Arınç'ın "iyi ki bunlarla savaşa girmemişiz" lafına da diyecek bir şey bulamıyorum...

İrtica ile mücadeleymiş, kardeşim bu ülkede cumhuriyet ilan edildiğinde kadınlar kara çarşaf giyerdi ! Gözleri körmüydü? bunlarla asırlarca mücadele etseler yine çözülemeyeceğini bilmiyorlarmıydı ?

En nihayetinde bir partinin gelmesiyle herkes yine özüne döndü değil mi?

Saygılar.
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2012, 01:55:45 ös Gönderen: agnusdei »

Ocak 07, 2012, 05:25:52 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Rozetine ve siyasi rütbesine bakılarak duygusal değerlendirilmemesi gereken bir mevzu. Eğer askeri güçleri yetse Yunanistan ertesi gün İstanbul'u İzmiri ve Kıbrısı işgal eder. Belki ertesi güne bile sabredemeyebilir. Bu vb. nedenlerden ötürü TSK güçlü olmak zorundadır. Ben Türkiyenin düşmanı olsaydım TSK ya sızar ve yozlaştırırdım bu nedenle. Muhtemelen de bu olmuş olabilir ki ülke her kalkınma hamlesi yaptığında yönetime el koyan bir ordumuz var; 5000 kişilik bir terörist örgütü 1000 kişilik özel askeri ekiple bir senede öldürerek yok edebilecekken 30 yıldır ortalama 1 milyon nüfuslu ordu ile kıllarına bile zarar verilememiştir. Sadece İlker Başbuğ değil pkk başladığından bu yana  terörle mücadele eder görülen, teröristle karşılaşmasına rağmen dağlardaki askere ateş emri vermeyen subaylardan, terörle mücadele konusunda acemi erleri tutukluk yapan 70 li yılardan kalma g3 lerle çatışmaya sokan plan proje üreten istihbarat subayları  da dahil tüm kilit isimlerin geneli soruşturmaya tabi tutulması lazım. Ayrıca terörle mücadele için aktarılan ortalama 400 milyar dolar nerelere harcanmış ekonomik olarak da bir takip yapılmalı. Bu kanserleşmiş yapı sökülebilirse hem ekonomi, hem siyaset, hem özgürlükler olumlu gelişmelere sahne olabilir, hem de anında reaksiyon gösterip yok edebilen  güçlü bir ordumuz olursa dış güçler terörist organizasyonlara yatırım yapamaz.

Saygılarımla.

Ocak 07, 2012, 06:05:59 ös
Yanıtla #4
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Neden bunu ordu kendi içinde yapmıyor ki ? Bildiğim kadarıyla askeri hakimler her komutanım üzerinde.Hiç bir komutana Orgeneral de olsa komutanım demezler,rütbesi ile hitap ederler.Askeri Hakim Üst Teğmennin, Bizim Tuğay komutanına(Tuğgeneral) fırça atamasına  şahit oldum mesela.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ocak 07, 2012, 11:25:13 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu çok bilmiş Paşa hangi akla hizmet 1400 yıl'dır adeta toplumun ruhaniyetine işlemiş bir inanaç sistemini ortadan kaldırmaya çalışmış acaba?

Ağlama duvarında verdiği pozları geçelim hadi...

Ocak 08, 2012, 12:07:38 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Türkiye'de çok belirsiz bir denge vardır bu nedenle yapılan tüm siyasi planlar sıradışı bir şekilde alt üst olmaktadır. Bu dengeyi Hızır, Şehitler, Evliyalar vb. metafizik güçlere dayandıranlar bile mevcut yani o kadar ki sıradışı bir belirsizlik hakim. Benzer şekilde CIA gibi istihbarat örgütlerinin etkilere tepki konusunda belirsiz olarak tanımladıkları tek ülke Türkiyedir deniliyor.

Türk ordusunun osmanlıdan kalma bir adetidir, devleti sallama ihtimali olan her hangi bir tarikat, aşiret, mafya yapılanması vb. sivil organizasyon boy gösterdiği taktirde iyi veya kötü olduğuna bakılmaz ve devletin bekası için o boynu keser. TSK'nın balyoz planı da nur cemaatini budamak için yapılacaktı örneğin fakat planlar pratiğe geçirilmedi. Tahminlerime göre bu durumda halktan ciddi bir tepki alacaklardı. Gerek nur cemaatinin silah ve kavgaya hiç bulaşmayan bir cemaat görüntüsünde olması onları mazlum olarak göstereceği için gerek ise Geçmiş dönemde yapılan askeri darbede her görüşten yüzbinlerce insan ülkücüler bile akıl almaz işkence gördüler. Yani darbede tutuklanmaktansa öldürülmeyi seçecekti insanlar bu nedenle ordunun silahlı kuvveti toplumu dizginlemeye yetmeyecekti. Ayrıca Amerikanın 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede oluşan askeri darbe neticesinde halkına zulmettiği gerekçesiyle bir ülkeye girişini konu alan bir askeri tatbikat yapması da bu darbenin yapılmasını önlemiştir diye düşünüyorum. Yani TSK'nın darbe yaptığı sırada dışardan Amerika, Rusya, İsrail, Suriye, Ermenistan,Yunanistan, vb. içeriden pkk vb. gibi faktörlerle hakimiyetini tamamen kaybetme ihtimalini çok yüksek gördüğünü de düşünüyorum.  Şu an bu balyoz darbe planlarını yapanlar sorgulanıyor kısacası.

Neticede planlanan şey bir devlet geleneğidir doğrudur yanlıştır tartışılabilir.

İlker Başbuğ'un veya devletin ileri gelen bir isminin Yahudi olma ihtimali ise seküler bir devlet yönetimi açısından büyütülecek bir konu değildir. Ben de İsrail ile siyasal ilişkilerin gergin olmamasından yanayım. Bize ciddi zarar verebilecek bir konuma düşeriz, fakat Yahudilere secde edecek düzeyde bir siyaset sergilemek de aptallık olur çünkü Yahudinin ticarette ve siyasette acıması yoktur..

Saygılarımla.

Ocak 08, 2012, 07:23:04 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Neden bunu ordu kendi içinde yapmıyor ki ? Bildiğim kadarıyla askeri hakimler her komutanım üzerinde.Hiç bir komutana Orgeneral de olsa komutanım demezler,rütbesi ile hitap ederler.Askeri Hakim Üst Teğmennin, Bizim Tuğay komutanına(Tuğgeneral) fırça atamasına  şahit oldum mesela.

Saygılarımla

Sayin Arais,
Bence Türkiye"deki en büyük sorunlardan biri de Askeri mahkemelerin hala varolmasidir.

Bence görevini hakkiyla yaptiktan sonra ister Aglama duvarinda ibadet etsin isterse Kiliseye gitsin. Ama iddianamelerden anlasildigi kadariyla kimsenin görevini hakkiyla yapmadigi yetmiyormus gibi farkli farkli olusumlarla devlete büyük zararlar vermeye meyilli olduklari anlasiliyor. Görevlerini hic yapmasalardida bu tip olusumlara girmeselerdi belki devlet icin daha faydali olurdu. Ilker Basbug"un tutuklanmasini cok dogru buluyorum.Yanlis anlamayin kesinlikle sucludur demiyorum, belki sucsuzdur bile. Benim dikkatimi ceken konu onun Genelkurmay oldugu dönemdeki ast rütbeli askerlerin cogunun tutuklanmasi.Bukada asker tutuklanirken, bütün bunlarin basinda bulunan birinin olaylardan habersiz olmasi sizce mümkün mü? Dikkatimi ceken bir diger konu ise Yasar Büyükanit"in hala ifadesinin alinmamis olmasidir.

Saygilarimla

Ocak 08, 2012, 08:11:18 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
Bu çok bilmiş Paşa hangi akla hizmet 1400 yıl'dır adeta toplumun ruhaniyetine işlemiş bir inanaç sistemini ortadan kaldırmaya çalışmış acaba?

Ağlama duvarında verdiği pozları geçelim hadi...

Bu çok bilmiş arkadaşın derdi ne acaba?
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Ocak 08, 2012, 08:14:22 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Arais,
TSK'ya vatan haini muamelesi yapılması çok doğal. Çünkü gerici zihniyetin hep karşısında olmuştur. Hep dürüsttür. Çıkarcı ve namussuz değildir. Satın almanız neredeyse imkansızdır.
İşte bu yüzden komedi gibi iftiralarla üzerine aç köpekler gibi saldırılıyor.

Aynı şekilde pkk baştacı ediliyor.

Bunlar o kadar kudurdular ki, artık başlarına gelebilecek şeyleri tahmin bile edemiyorum.

:)
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.