Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadınlar Günü  (Okunma sayısı 1203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 07, 2017, 08:53:27 ös

Bir Kadın Gittiğinde...

Kadınlar bir gün  bu dünyadan aramızdan çekip gittiklerinde, peşlerinde ’yetim-öksüz’ kalan çok olur.
mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki yarım kalan örgüler, danteller ,dikiş malzemeleri ,kurdeleler...
çekmecenin dibinde artık kimsesizdir eski tarak ve tokalar...
sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.
bir kadın gittiğinde hep suyu unutulur saksıların.
sık sık boynunu büker ’sarıkız’.
teki kalmış o eski bardağın,fincanın anlamını bilen olmaz, değerini kimse anlayamaz krom hac tasının.
balkon artık sessizdir.
koridor kimsesiz.
bir kadın gittiğinde...
bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi, bir temizlikçi,  bir aşçı,bir bakıcı, bir bahçıvan, bir hastabakıcı,bir muhasebeci...
bir anne gider...
bir dost...
bir arkadaş...
bir sevgili...
bir komşu...
ne çok kişi yok olur aslında, bir kadın gittiğinde. Yaşarken kıymetimizi bilenlerle yaşamak dileğiyle 🌹
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 07, 2017, 09:18:11 ös
Yanıtla #1

Form üyelerinden sayın Tij'in bir yazısından hoşuma giden bu cümleyi tekrarlamak isterim: "Kadınlar,yaşamın ve doğa'nın yarısıdır"
Sen Özelsin

Mart 07, 2017, 09:38:48 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

https://www.youtube.com/watch?v=Us4-2QDFYj0

Dünyanın en munis yaratılmışlarının sadece bugünü degil her günü kutlu olsun.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mart 07, 2017, 10:03:01 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Fatma,

Konu sanki yanlış bölüme açılmış. Lütfen dikkat edelim.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 07, 2017, 10:07:59 ös
Yanıtla #4

Teşekkür ederim.Sayin risus, acemilik.Dikat edecem. Saygılarla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 08, 2017, 09:30:50 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sizler kadının kapanmasını istedikçe, herkeste onu görme isteğini kamçılamış olursunuz.
Bir erkek gibi, bir kadının da yüreği iyiyse, sen hangi yasağı uygulasan da o iyilik yoluna gidecektir.
Yüreği kötüyse, ne yaparsan yap, onu hiçbir şekilde etkileyemezsin.
Kıskançlık denen şeyi bilme.
Cahillerdir kadından üstün olduklarını sananlar. Cahiller kabadır. Sevgi ve güleryüz nedir bilmezler. Bunlar hayvanî niteliklerdir. Seven erkek ise, kadınla eşittir.

– Mevlana
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Mart 08, 2017, 06:36:57 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bu gün biraz duygusalim, duygusalligima verin.

Bir kadinin en büyük ve en güzel emegi yarattigi ( 9 ay karninda tasiyip dogurdugu ) cocugudur.

Bir kadina karsi  yapilabilecek en büyük haksizlik, ona karsi islenecek en büyük suc onun en büyük ve en güzel emegini elinden almaktir.

Bu vesile ile,

emekci kadinlar gününüz " kutlu " olsun.

Mart 09, 2017, 08:30:08 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Degerli Dostlarım;
Su an Kıbrıstayım; Kıbrısta dün yasadıgım bir olayı nacizhane paylasıcam.
Esime kıbrısı gezdirirken önce Kaplıca sonra ordan kantaraya tırmanıp beşparmak daglarını asarak iskele köyüne indik yol sormak icin durduk.
Karsıdan karısya elleirnde minik cicek saksılarından olusan kolileri tasıyan adamlar vardı hemen yanımıza yanasıp esime bir adet minik saksılı cicek verdiler ve Dünya kadınlar gününü kutladılar.
Sahile inerek Kıbrıslı tanıdık lokantaya gectik. Oranın sahibine olanları anlatırken burda adettir dedi ; tam o anda bir belediye calısanı yaklasıp ablamıza bir mini saksı cicek verdi ve
evinin penceresinede iki saksı cicek bıraktıgını söyledi helallik isteyip, dunya kadınlar gününü kutladı.
45 yıllık yasantımda böyle bir nezakete türkiyede rastlamadım.
Ne acıdır'ki Kıbrıs kadınına, Türkiyenin verdigindne daha fazla deger vermektedir.
Bir yavruvatan insanı kadar olamamısız.
Türkiyede hic duydunuzmu bir belde belediyesi yada mahallesi , köyü cıksın koli koli, kasa kasa cicekleri ev ev dolastırıp helallikle , güzel temennilerle Hanımlara dağıtsın.
Sanırım burdan cıkarıcagımız cok ders var..
Saygılarımla; Kerberos
« Son Düzenleme: Mart 09, 2017, 08:32:43 öö Gönderen: kerberos »