Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uskudar Belediyesinin Barbar Zabitalari  (Okunma sayısı 2933 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2017, 11:46:00 ös

Gunden gune barbarlikla yarisan toplumun bir kesiminden kesitler.Rusvet alamadigi icin ekmegini sokakta arayan gariban bir bayani darp etmeleri barbarliktir.Saygilarimla..                                       https://youtu.be/B9Yn8NYPA6g   
« Son Düzenleme: Haziran 17, 2017, 11:50:04 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Haziran 17, 2017, 11:47:23 ös
Yanıtla #1

Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Haziran 17, 2017, 11:53:54 ös
Yanıtla #2

Satici bayanin parasini Uskudar Belediyesi Barbar Zabitalari gasp etmis.Ulkemiz sahipsiz kalinca;Boyle eskiyalar tureyecektir."Ati alan uskudari gecti"diye bosuna soylemediya.Saygilarimla.

Haziran 18, 2017, 12:15:24 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bu zabıtaların işine geldi mi çok güzel rüşvet yeyip ses etmediğini herkes biliyor. Rüşvet yemeyen, işini düzgün yapan hiçbir zabıta da böyle zulüm yapmıyor. Yazık gerçekten.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 18, 2017, 01:18:11 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bir zamanların(babamların dönemi diyelim) özellikle eski İstanbulluların yaşadığı en laik, en huzurlu ve yaşanabilitesi yüksek ilçelerinden(di)..

her ne kadar inandıkları kitapta "sağ elin verdiğini sol el görmeyecek" yazıyor olsa da,
dünya üzerinde "iftar çadırı" zihniyeti ilk olarak Refah partisi dönemlerinde Üsküdar'da kurulmuştur ve o zamandan bu zamana saçma sapan göçler alarak bölgeye siyasal islam zihniyeti iyice hakim olmuştur..

Üsküdarın Selamsız mahallesinde uyuşturucu satılmayan 1 tane sokak yokken, sizde nasıl bir vicdan varda kutsal kabul ettiğiniz günlerde sebze satan bu kadının ekmeği ile oynuyorsunuz ?

"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Haziran 18, 2017, 01:41:16 öö
Yanıtla #5

Buz Dagin arkasindaki gorunmeyen orneklerden bir kesit.Saygilarimla.                                                                                         https://youtu.be/c99F2VcUmvg

Haziran 18, 2017, 01:55:10 öö
Yanıtla #6

Osmanli Devletini kurmaya calisip ornek alıyorlar.Bende diyorum ki Osmanli devletinin tirnagi olamazlar.Osmanlinin Adalet sistemini,Hak prestligini,insan sevgisini keske ornek alsalar...İsleri gucleri anca "Ver Mehteri" ah ve ah diyelim toplum cahil olduktan sonra bu olaylar çoğalacaktır.Yazik ezilen insanlara.Uzgunum hemde nasil.Toplumun Sosyolojik, Erdemli ,Okumus insanlari ezilip, büzülüp suskun olduklari için.Saygilarimla.

Haziran 18, 2017, 09:39:07 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bayan satıcının hiç kabahat ı yok mu? bence önce ikaz etmişler.sonuçta yaptığı iş yasal değil.vergi stopaj vermez . belediye iş yeri açma ruhsatı yok . tabela vergisi çöp vergisi vermez hiç bir ticari odaya kayıtlı değil.kurnaz işletmeci. kira vergi stopaj vereceğine araba almış. basit görüyorsunuz hanımefendi gönde en az 1000 tl satış yapıyor eder mi ayda 30000 bin kışın balık satıyor gönde 1500 tl den en az buda 45000 tl eder nerde bunun faturası irsaliyesi.şimdi hanımefendi mi mağdur yoksa devlet mi? birde tanınan simaymış. bu ne demek tanınan sima. kadınlığınıda menfatı uğruna kulanıp duygu sömurgesi yapmaktan başka birşey değildir bu olay.şimdi dersiniz uskudar belediyesi bilmem ne partiden de buda belediye zabıtaları savunuyor.yok öyle bir şey bu böyle gelmiş böyle gitmez.önce resmi iş yeri açacak.vergisini verecek   topluma da faydası olacak.uskudar belediyesinin zabıtaları hiç de barbar değil barbar olan ve orman kanunuyla yaşayan bayan satıcıdır.

Haziran 18, 2017, 10:36:07 ös
Yanıtla #8

bayan satıcının hiç kabahat ı yok mu? bence önce ikaz etmişler.sonuçta yaptığı iş yasal değil.vergi stopaj vermez . belediye iş yeri açma ruhsatı yok . tabela vergisi çöp vergisi vermez hiç bir ticari odaya kayıtlı değil.kurnaz işletmeci. kira vergi stopaj vereceğine araba almış. basit görüyorsunuz hanımefendi gönde en az 1000 tl satış yapıyor eder mi ayda 30000 bin kışın balık satıyor gönde 1500 tl den en az buda 45000 tl eder nerde bunun faturası irsaliyesi.şimdi hanımefendi mi mağdur yoksa devlet mi? birde tanınan simaymış. bu ne demek tanınan sima. kadınlığınıda menfatı uğruna kulanıp duygu sömurgesi yapmaktan başka birşey değildir bu olay.şimdi dersiniz uskudar belediyesi bilmem ne partiden de buda belediye zabıtaları savunuyor.yok öyle bir şey bu böyle gelmiş böyle gitmez.önce resmi iş yeri açacak.vergisini verecek   topluma da faydası olacak.uskudar belediyesinin zabıtaları hiç de barbar değil barbar olan ve orman kanunuyla yaşayan bayan satıcıdır.

Her mevzuya kurallar ve kaideler çercevesinde bakmayı-yorumlamayı cok fazla etik bulmuyorum.Tarihte ahlaki değerlerin adına esnetilmesi gereken kurallar her daim olmuştur.Az biraz kalbi olan herkes madur bayanın konuşur iken,gözlerindeki o marur duruşun ardındaki çaresizliği fark edebilir; ve bu durum, konu hakkında söylene bilinecek binlerce sözün yerine geçebilir.Her zaman doğru bir yol vardır; bu yapılan o yollardan biri değildi.

Saygılar
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 10:40:55 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Haziran 18, 2017, 11:38:42 ös
Yanıtla #9

Sayin Baran 21,Devlet  kendi yandas sirketlerinden vergi almazken yaptigi  adilmi?Hayir efendim bu yaptiklari barbarlikta degil nedir?ikaz verebilirler?Bayan sahipsiz,Devlet yer tahsisi yapip is gucune tesvik edebilir.Kadin calismasinda acmi kalsin?Kotu yolda degil?Namusuyla ekmegini kazaniyor.Suriyeliler gibi miletin kaninda beslenmiyor ve dilenmiyor.ilaki sesini duyurmak icin Suriyelimi olmasi lazim.Vergi vermeyen Ermeni asilli "Cengiz Holding"Devlete vergisini versin.Halkta ornek alir vergisini kurusu kurusuna verir.Halk uyuyuyor.Devlet kendisine yalakalik ,Rusvet oduyenin vergisini siliyor.Ornek;Hurriyet Gazetesi,Sabah Gazetesi,Calik Holding,Cengiz Holding,Atv ve daha niceleri.....             17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda “Milete soyledigi argo kelime” sözüyle ünlenen ve son olarak Artvin Cerattepe’deki bakır madeni projesiyle gündeme gelen işadamı Mehmet Cengiz’in vergi borcunun silindiği, Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından doğrulandı.

Fotoğraf: DHA
Fotoğraf: DHA
Cengiz’in yaklaşık 425 milyon TL’lik vergi borcunun ‘sıfırlandığı’ günlerdir konuşuluyordu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MHP’li Mehmet Günal’ın “Cengiz’in parasını açıkla, takdir edelim” sözleri üzerine, Bakan Ağbal, iddianın ispat edilmesini istedi. Bunun üzerine CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal 24 Aralık 2010 tarih ve 21 Eylül 2010 tarihli belgeyi göstererek bakandan halka doğru bilgi vermesini talep etti.

‘Belge devlet kayıtlarında mevcut’

Tanal’ın sözlerine yanıt veren Ağbal, “Bu belge devletin kayıtlarında mevcut, her türlü denetime tabi tutulmuş resmi bir belgedir. Hukuka aykırı bir işlem yapılmamıştır” diyerek Cengiz’in vergi borcunun silinmesi olayını doğruladı.

Tanal’ın olayın Cengiz ve bakanlık arasındaki uzlaşma sonucu gerçekleştiğini iddia etmesi üzerine Ağbal, “Maliye bakanlığında, uzlaşmada hiç kimsenin haksız bir yere 1 kuruş vergisi indirilmez, indirilmesi de mümkün değil” diyerek bu iddiayı da kabul etmiş oldu.

Ne olmuştu?

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki Merkezi Uzlaşma Komisyonu, Cengiz İnşaat’ın 2005-2009 yıllarına ait 424.4 milyon TL’lik vergi cezasını ‘sıfırlamıştı‘. Kaynak:http://www.diken.com.tr/bakan-dogruladi.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 11:41:08 ös Gönderen: Farmakoloji »