Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mutlaka izleyin ve izletin!  (Okunma sayısı 1827 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 21, 2018, 12:56:20 ös

« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2018, 01:33:57 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 21, 2018, 01:06:42 ös
Yanıtla #1

Cehalet ve dini (İslamiyeti) alegori olarak kulanan cahil halk kitlesi oluşturuldu.Videoda vereceğim yaşı başı gecmis  yaşlı saf insanı seçim malzemesi olarak palyanco görevi olarak secim mitinglerinde kulanmaya başlayıp halka kahraman olarak göstermeye çabalanıyor.Ama maalesef dolar olmuş bes tl.Halk artik boyle vatan perver, kaldırım,yol,hastane yapmaları yemiyor.Bu amcanında Atama ve Cumhuriyetime söylediği laflarda kayıt altına alınıyor.Gün gelir hesabi bu zihniyetlere sorulur.Hic kimse Mustafa Kemal Atatürk'e ve kurduğu Cumhuriyete laf söylemeye hakkı yok.Videoyu paylaşıyorum.Yasli amcanın ahmakça ve cahilce insanlara ideolojisini ve zavallica saldırışını tehditler savuruşunu hep beraber izleyelim... Saygılarımla.

https://youtu.be/NKmPU2lV2BE
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2018, 01:39:42 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 21, 2018, 05:13:42 ös
Yanıtla #2

Bu yaşlı amca kendince düşünmüş,yargılamış ve sonucu tanımlamış.Sanki acı cekiyor.Bu durum aslında toplumların genel profili.Sosyolojik olarak oluşan sahte benliklerin, ön yargıda kaybolma hali...

Konuyu ve durumu biraz açar isem:

Somut varlığımız, zamanın ve şartların akışı/değişimi ile cevresindeki herşeyi tanımlayarak ve yargılayarak benlik kavramını oluşturur.Herşeyi olduğu gibi kabul etmek yerine,biçimlendirme gereksinimi/dürtüsüne yenilir.

Bu zihnimizin ilk yaşadığı esarettir.O yüzden her yaşımız farklı bir benlik gibidir.Bu "micro eril" benlik, her kavramı tanımlamaya çalışır iken, oluşumu olduğu gibi kabul eden "macro dişil" benliği asla tam olarak yaşayamaz.

Zihin bu iki kavramıda tanımlamalı,çözmeli,kontrol etmeli ve dengelemelidir.3'üncü ve denge benliği olan çocuk,etrafını daha tanımlayamadığı ve öyle kabul ettiği için huzurlu ve mutludur.Bir 4'düncü olarakta dışarıdan ayrıca varlığımızı sessizce gözlememiz gerekir.

Bu amca gibi fikrinden emin olmak, düşünmek ile ilgili değildir.Çünkü düşünce özgür değildir.

Yaşlı amca sadece tepkide olduğu için,başlangıçta sadece tepki algıyı değiştirir; algı, tepkiyi etkileyemez...Doğru tanımlama yapan biri için ,algı herşeyi yönetmeye başlar.Bu aslında ne kadar inebildiğiniz ile eşittir.

Benliğimizi oluşturan tüm etkiler,deneyimler; istemimiz dışı oluşmuş sosyolojik yanılsamalardır.Ve bu sahte benlik kendini ölesiye savunur iken, varlığını da dünya'nın merkezine koyar.

Bu durumu doğru algılamak  tabiki basamaksaldır.Bu yaşlı amca'yı kendi gözlerinizle görmeye zorlayamazsınız; kendi gözleri ile görmeli...Bu sefer her ne kadar zamanı kaldı ise...Aslında her birimiz oluşumları olduğu gibi kabullenmedikce,zihnin zerre kadarlık olan ben esiriyizdir.

Sevgiler
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2018, 05:18:28 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 21, 2018, 08:52:27 ös
Yanıtla #3

Suriye'deki katliam ilerde Akp hükümeti başkanını Laheyde yargılama yoluna götürecek! İnsanlık suçu işlenmiş ve Suriye halkı Akp başbakanını sürekli sitem ve veryansın ediyor.Ulusal Kanala Suriye'deki gerçekleri gösterdiği için teşekkürler..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2018, 08:56:05 ös Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 23, 2018, 03:55:29 ös
Yanıtla #4

Dolar üstüme geliyeah:)

Mayıs 23, 2018, 05:37:24 ös
Yanıtla #5

Dolar üstüme geliyeah:)

Türkiye'de faiz arttırımına gidilmez ise,hakikaten "döviz ve altın"; 'üstümüze geliyeah' :)

Küresel sermaye, Türkiye'de, ekonomik tetikçilerini devreye sokarak faiz arttırımını bir nedenle ateşliyor ise, ve niyet; yatırımı,istihdamı ve büyümeyi engellemek adınaysa, bu girişim yıkımın domino etkisini başlatır.

Yakında "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti"nin TL'den çıkması gündeme gelebilir.

Çoğu vatandaş "TL" yerine "döviz ve altın"a yöneldi.Eğer bu durum, kısa vadede paradan para kazanmaya çalışan ufak yatırımcılara dair, devlet tarafından kurulmuş bir tuzak ise; bu da çok ayrı bir mesele...

Biz yinede her koşula hazırlıklı olalım; Türk Lirası'nada güvenimizi kaybetmiyelim.

« Son Düzenleme: Mayıs 23, 2018, 06:03:23 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 23, 2018, 06:30:28 ös
Yanıtla #6

Ekonomi biter iktidar değişir düzeltilir.Biz millet olarak "Hasta Adam"Osmanlıyı gördük.Simdiki iktidarda beyninde tümör olan "Hasta Adamdan" farkı yok..En çok zoruma giden Atatürk'ün ilke ve inkılâplarına, laikliğe Atama laf söylemesi.Bu amcayi komedi, gırgıra alıyoruz.Ama hiç kimse benim ülkemi ve farklı düşünen insanları baskı ve teokrosi düşüncesi ile bastırıp zorlayamaz!.Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı ülkemiz Suriye'den ne farkı kalırdı... Ikinci dünya savaşından sonra Japonya'da ilkokul ve lise mezunlarına oy kullandırtmadilar.Japonya eğitimde,sanayide, gelişmişlik seviyesinde dünya sıralamasında.Her japon sabah beşte kalkar işe gider.Íşe gidiş gelislerde bile zamani değerlendirip ellerinden kitap düşürmezler.Yasanilan olaylar Japonya'nın ders almasını sağladı.Ya biz birinci dünya savaşı,yokluk, açlık, tüp kuyrukları vs.gördük.Ama geçmişten ders almadığımiz ortada!Benim oyum bu amca ile aynı mı! Hayır olmaması gerekli!..Amcayi telefon reklamında oynat dünya telefon satar.Gercekler acı ama biz olayın ciddiyetinde değiliz. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 23, 2018, 06:46:43 ös Gönderen: Farmakoloji »