Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tapinakcilar  (Okunma sayısı 3796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 20, 2017, 04:08:32 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

TAPİNAK SOVALYELERİNİ KİLİSENİN ONLARİ SAPİK OLARAK DEGERLENDİRMELERİ BURADAKİ SAPİKLİK SİHİR VE BUYU YAPMAKTAN KASİTTİR,Kİ BU İLİMLLERİ ,GİZLİ BİLGİLERİ FATİMİLERDEN OGRENMİSTİR.VE SADECE ARALARİNA ERKEK UYE ALMALARİDA ESCİNSEL İDDASİNİ YAYGİNLASTİRMİS,İDDALARDAN BİR TANESİDE TAPİNAK SOVALYELERİNİN İSLAMA OLAN YAKİNLKİGİ.. BUNUN GERCEKLE BİR İLGİSİ VAR MİDİR? CUNKU TAPİNAK SOVALYELERİNİN BAFOMET ADLİ TANRİYA TAPTİKLARİ AMA BUNUN YANLİS TELAFFUZ EDİLEREK MUHAMMET SEKLİNDE ANKASİLMASİ KİLİSENİN BU TAVİRLARİNDA ETKİLİ OLMUSTUR.

SUNUDA EKLEMEK İSTİYORUM , TAPİNAK SOVALYELERİNE DUSMANLİGİN BATİ KAYNAKLİ OLUP BİZİMDE BATİ KAYNAKLARDAN BESLENMEMİZDEN KAYNAKLİ BİLGİLERİMİZLE TAPİNAKCİLARA BİR DUSMANLİGİMİZ OLUSMUSTUR

DİYORUM VE DEGERLİ UYELERİMİZE BİRAKİYORUM.YANLİSLARİM DUZELTİLMEYİ BEKLEMEKTEDİRLER..

SAYGİLARİMLA
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Şubat 20, 2017, 07:17:39 ös
Yanıtla #1

Merhaba;

Tapınak Şövalyelerinin var olmasının temelinde Kudüs'ü korumak ve muhafaza etmek vardı. Söylenene göre Kudüs de Süleyman mabedine yakın yerleşen Tapınakçılar burada bulundukları süre zarfında mabette kazılar yapmış ve hem kutsal hemde değerli eşyaları Avrupa ya götürmüşlerdir. Süleyman'ın değerli kitapları , Kutsal kadeh gibi kutsal emanetler ve daha fazlası.
Kudüs'te bulundukları süre boyunca Papanın izniyle Avrupalı soylulardan altın toprak ve asker toplamış ve zamanla Avrupa da çok güçlü hale gelmişlerdir. Bugünkü Bankacılık sistemini yaratanlardır ayrıca.
Kudüs Selahaddin tarafından alındıktan bir süre sonra popülaritesini yitiren tapınakçılara Fransa kralı Büyük bir darbe vurarak Mal varlıklarına el koymuş , bahsettiğin ama aslında olmayan suçlamaları işkence yoluyla kabul ettirmiştir.
Bir kısmı bugünkü İsviçre tarafına kaçmıştır. Bankacılık sisteminin en sağlam olduğu ülkedir bugün.
Büyü işine gelince tam bilmemekle birlikte usta tapınakçıların aynı zamanda birer majisyen olduklarını düşünüyorum ki büyü yapabildikleri anlamına gelse de kötü bir şey değil.

İslamiyete duydukları herhangi bir sempati olduğunu da düşünmüyorum çünkü Araplara karşı çok acımasız olmuş çok kan akıtmışlardır.

Yanlışım bildiğim yerler olabilir. Onuda zaten bilen arkadaşlarım düzeltir diye umuyorum.

Saygılar Sevgiler
Kutsal olanı köpeğe vermeyin.
İncileri domuzların önüne atmayın....

Şubat 20, 2017, 08:29:41 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Alıntı
İDDALARDAN BİR TANESİDE TAPİNAK SOVALYELERİNİN İSLAMA OLAN YAKİNLKİGİ..

Ne alaka Hiristiyan hacıları korumak için kurulmuş bir oluşum ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 20, 2017, 09:24:51 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslam'a olan yakınlıkları sadece Haşhaşiler ile ortak çıkarları için yaptıkları stratejik işbirliğinden ibaret. Yanlışım varsa duzeltin.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Şubat 20, 2017, 10:07:07 ös
Yanıtla #4
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Şu son konu acaba hangi bilimsel kaynakta, nasıl anlatılıyor?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 21, 2017, 04:03:46 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Nosam33 sadece bir iddaaydi. Koruduklari hacilar ise hristiyan hacilar olup musluman hacilarla bagdastirilamaz ama karistirilmisligi vardir Bu iddayi Tapinak sovalyelerinin aynen Sayin  Herakles in de belirttigi gibi Haşhaşiler ile ortak çıkarları için yaptıkları stratejik işbirliğinden kaynaklandigini okumustum ama ne kadar dogru veya bu idaanin one surulmesinde baska bilmediimiz nedenler var mi diye paylasma geegi duydum

Saygilarimla.
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Şubat 21, 2017, 06:31:20 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

dogru veya bu idaanin one surulmesinde baska bilmediimiz nedenler var mi diye paylasma geegi duydum
Alıntı

RANA hanım yazınız okunmuyor kelimeleri okunaklı yazalım lütfen ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 22, 2017, 08:00:01 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Peki Sayin Nosam33
Daha dikkat edecegim

Saygilarimla...
Ad majorem Dei gloriam
Ab uno disce omnes

Şubat 22, 2017, 09:41:38 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Teşekkürler ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 22, 2017, 08:39:17 ös
Yanıtla #9
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Kitap okumayı seviyorsanız, bu konuda iyi bir kitap var. Palavra içermeyen ciddi bir araştırma.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.