Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: KALP UYUTMAK  (Okunma sayısı 1286 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 10, 2020, 01:27:52 öö

Biliyorsunuz ki insanlar çoğu zaman duygularına yenik düşer ve çeşitli hatalar yaparlar..Bu sebepten dolayı kendilerini ve duygularını değiştirmeye çalışırlar ancak çoğu zaman bu mümkün olmaz.
Önce bunun nerelerde kullanılabileceğini anlatmak istiyorum.Her şey inançla ilgili inanırsanız başarırsınız bunu unutmayın.
İnsanlar büyü yaparken benzetmeleri kullanır siz de benzetmeler kullanarak çeşitli büyüler geliştirebilirsiniz ki bu benim geliştirdiğim ve çok kere kullanıp başarıya ulaştığım çok basit bir teknik.Tekrar ve tekrar söylüyorum inanarak yapmazsanız işe yaramaz..Teknikte bir duygu veya bütün duygular seçilir ve neredeyse o duygu kalpten silinir.Temelli bir durum değil bu..En fazla 1 yıl süreyle devam eder sonrasında sona eriyor.Daha da fazla devam etmesini istiyorsanız tazeleyebilirsiniz tabii.
Büyüye gelelim..
Bir bardak alın temiz olsun yarısını suyla doldurun, su bardağı olması iyi olur..Avcunuzun ortasına bir miktar tuz dökün.Gece saat 02.00 civarı yapılıcak bir işlem bu..Sessiz sakin loş ışıklı ve aynalı bir odada uygulamanızı tavsiye ederim çünkü ben hemen hemen tüm çalışmalarımı böyle odalarda yapıyorum.Tuz suyun içine dökülür ve transa geçilir.Yani öyle bir odaklanmanız gerekiyor vücudunuzdan enerjinin geçtiğini hissederken vücudunuz titremeli..Sonra arka arkaya başka hiç bir şeyle ilgilenmeden şu sözleri söyleyin..'Bu tuzlar suyun içinde nasıl silinip yok oluyorsa, ....... kişinisinin kalbinden ........ duygusu da böyle silinsin gitsin..' Yeterli hissedene kadar tekrar edin belki 100 yeterli olur belki 500..Sonra o suyu dökmeyin alın ay ışığına koyun.Eğer yeterli özeni göstererek yapmışsanız etkisini kısa süre içerisinde gösterir.Kalbi o duygu yönünden körelmeye başlar ki bunlar gereklidir.Eğer büyünüzün kuvvetli olmasını istiyorsanız unutmadan söyleyeyim..Büyü için bir şeyler feda etmeyi unutmayın.Sonrasında su size ait ne isterseniz yapabilirsiniz..Başarılar  Okuduğunuz için teşekkürler  Ve unutmadan oldukça basit bir büyü olduğu için herkes yapabilir hemen bulunan malzemeler seçtim ve olabildiğince basitleştirerek yazdım.Umarım anlaşılmıştır


Haziran 10, 2020, 08:54:08 öö
Yanıtla #1

Forumun özel konusu olan içerik ile ilgili bir katkınız olacak mı yoksa kendi özel ilgi alanınız olan büyü, ya da her ne şekilde isimlendiriyorsanız, için insanların sizinle iletişim kurması için mi bu platformu kullanıyorsunuz özel olarak?
Alterius non sit qui suus esse potest


Haziran 10, 2020, 03:29:34 ös
Yanıtla #2

Üyeler ve yazılanlar incelendiğinde bütün üyeler kendi ilgi ve araştırma alanları ile ilgili bilgi paylaşmak amacıyla forumu kullanmaktalar. Çok sık olmamakla birlikte kendi ilgi alanlarım dahilinde bilgi paylaşıyorum. Çevreme insan toplama gibi bir niyetim de yok. Kaldı ki sadece büyü veya nasıl isimlendiriyorsam olarak belirttiğiniz konuda değil, satranç konusunda da bir paylaşımım bulunmakta. Bunun sizi rahatsız etmesine anlam veremedim. Sonuçta forumda olan başlıklar dahilinde konu paylaşımı yapmaktayım. Daha önce konularım taşınılmadı veya kapatılmadı. Rahatsız olduğunuz konuyu ve eleştirinizi açabilir misiniz ?


Haziran 10, 2020, 03:58:11 ös
Yanıtla #3

Sayın Gökçehan Özteke,

daha önce kendinizinde belirttiği gibi hem bu konuları işleyen farklı forumlar var, hem de siz bu forumlarda aynı veya farklı paylaşımları yapıyorsunuz...

Gnoxiste de kendim paylaşmışın, Tkw benim hesabım olup Elias Levi'nin kodlaması ile kodlanmış kendime özel lakabıldır.

Bu forumun birincil amacı ve konusu Masonluğun, haricilere masonlar tarafından anlatılmak olduğu biliniyor. Mottosu bile bu şekilde. Bununla birlikte farklı başlıklar açılmıştır. Bu başlıklar içerisinde Antimasonluk dahi vardır. Ancak antimasonluk altında okunanların antimasonluk olduğu bilinip ona göre değerlendirilebilir.

Sizin başlığınız Masonluk bilgidir. Bilimdir, İlimdir. başlığı altındaki Parapsikoloji dairesinde açılmıştır.  Bu başlığın tanımı ise aşağıdaki gibidir:
'' Duyular-dışı algılama, psikokinezi, “ölümden sonra yaşam” gibi konulara ilişkin olan, görünüş itibariyle normal-ötesi görünen olayların deneysel yöntem yoluyla çok yöntemli etüdü.''

Ancak siz bu başlığın içeriğine yönelik örneğin fikirlerinizi öne sürmüyor, kaynak vererek bilgi paylaşmıyor; ya da özgün fikirlerinizi anlatmaya çalışmıyorsunuz. Bunun yerine büyü tarif ediyorsunuz. Forum gün içinde binlerce çevrimiçi okuru olan ama açık bir mecradır. Herkes yazamasa da herkes genel içeriği okuyabiliyor. Ve herkes yazanın niteliğini bilemeyebiliyor. ''Masonlar büyü tarif ediyor'' gözüyle görünebilir. Bu forumda Tıp başlığı da var. Ancak bir doktor bile olsa orada 'adaçayı için ödem attırır ' benzeri bir tarife girişmiyor.

Daha önce bir başka başlıkta şu ifadeleri kullanmıştım yazdıklarınız için:

Herhangi bir konuya kendisini adayarak o konudaki tüm bilgilere ulaşma isteği kişileri ayakta ve hayatta tutan bir erek. Bu ister satranç ister dans ister bilim ister dinsel inanç ister Masonluk isterse de Maji olsun. Ben saçma bulabilirim ancak bu sizin bununla ilgilenmenizi engellememeli. Ben gülünç bulabilirim ama bu öyle olduğu anlamına gelmez, bunlar subjektif konular.


Ben bunları yazmanıza o açıdan karşı olmadığımı belirtmeliyim. Ancak açtığınız başlığın altına Mason sıfatını almış birisi olarak bunların forum ya da Masonluk ile ilgisi olmadığını ve sizin şahsi ilgi alanınız olduğu ibarelerini koymak istedim naçizane.

Bana kalırsa burada uygulama tarifleri vermektense, bilimsel yöntemi kullanarak inandığınız yöntemlerin geçerliliğini anlatabilirsiniz. Doğaüstünün neden daha fazla araştırılması gerektiğine dair paylaşım yapabilirsiniz. Ancak tarif vermek 'bana göre' doğru değildir.

 Daha önceki yaklaşımımı bir daha hatırlatayım:Bırakınız yapsınlar...

Biraz daha bilimsel konular getirelim ortaya:

Ruhbilim ve sinirbilim'in konusu dahiline giren 'kendini gerçekleştiren kehanet' isminde bir olgu vardır. Pygmalion etkisi olarakta bilinir. Kıbrıs krallarından heykeltraş pygmalion'un kusursuz yaptığı kadın heykeli Galatea (Galata)  gerçek olsun diye venüs'e dualarıyla, bir taşın canlanmasına ve hayatının aşkına kavuşmasına sebep olan inanmışlığı... Mitolojik yunan kralı oidipus'un kehanette olduğu gibi babasını öldürmekten korkusu ve eninde sonunda babasını öldürmesiyle sonuçlanması.

Bana çok nazar değer diyen birinin nazarı üstüne çekmesi!

Bir konuya takıntı düzeyinde inanmışlık ve adanmışlık kişi farkında olmadan o sonuçların oluşmasına yol açacak şekilde eylemlere girişmesine sebep olur. Bunu denek gruplarda da uyguladıklarında kişilerin toplumun kendilerinden beklentilerini gerçekleştirmek üzere eninde sonunda kendini değişikliğe uğratması...

Netice; isterse kuru ağaç kökü, isterse asa, isterse el, onlar araçlardır. Kişi yaptığı eylemlerin bir sonuç oluşturmasına o kadar inanır ki, doğal olarak gelişen sonuçların da kendi eylemlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkışına ikna olur.

Uzatılabilir.

Netice: Tuttuğu takım maçı kazansın diye hep aynı formayla maç izleyen, totem yapan kişiyle, tütsü yakan, kazanlarda kurbağa bacağı kaynatan ya da keçi kurban eden kişi basit temel psikolojik bakış açısıyla aynı durumdadır.
Alterius non sit qui suus esse potest


Haziran 14, 2020, 04:17:34 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 1827
  • Cinsiyet: Bay

    Sayın Gökçehan Özteke'nin  yazısını hayretle okudum. Ne yani! şimdi her işimiz bitti de sıra büyü masallarına mı geldi.  Hangi devirde yaşıyoruz?. Hala bu safsatalarla zaman geçirmeye kalkarsak vay halimize!.
    Boş verin bu safsataları sayın Gökçehan Özteke. İlim yolunda, bilim yolunda hem bu forma ve hemde insanlara faydalı bir şeyler verebiliyorsanız lütfen oraya yönelin.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"