Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Adem ve Havva  (Okunma sayısı 22270 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 01, 2008, 02:20:55 ös
Yanıtla #60
  • Ziyaretçi

Sn.LuckEye2 iki gündür bunu anlatmaya çalışıyorum.Bende şahsi olarak inançları ve farklılıklarını herzaman sorguluyorum.Sorgularken de en yakınımda ve kaynaklarına en kolay ulaşabileceğim İslamiyetten başlıyorum.Fakat kelimelerin hakaret boyutuna varması kim olursa olsun yanlış bir yaklaşım.

Mart 04, 2008, 06:02:51 ös
Yanıtla #61

Sn Luckyeye2,

Burası islamcı bir forum değildir.Buraya her fikirden ve her görüşten üye saygı kuralları çerçevesinde yazı veya eleştirisel resim koyabilir.Dediğiniz gibi resmi koyan üye İslamın bir çok yasağını bilmiyor olabilir hatta sizin gibi dört dört lük İslam cı da olmayabilir bilmek zorunda da değildir.Bunu anlatmanın yolu tehdit etmek değildir.Sizden daha olgun bir yazı beklerdim.Unutmayın DOSTUNUZ Einsof forumda ortalığı birbirine katarken hiç sesiniz çıkmıyordu.Hasasiyetiniz tek yönlü anladığım kadarı ile.

Alıntı
EĞER BU KARİKATÜR İSLAMA ELEŞTİRİYSE BENDE MASONLUĞA ELEŞTİRİ GETİREN TARZDA KARİKATÜR YAYINLAYABİLİR MİYİM?

Buyrun koyun.Tabii anti-masonluk başlığı altına.:) Biliyorsunuz bu bölüm sizler için açıldı.Aceba anti islam bölümü açılsa tepkiniz nasıl olurdu onuda merak etmiyor değilim.

Umarım SIZDE ANLAMIŞSINIZDIR.

:D
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 04, 2008, 06:09:40 ös
Yanıtla #62

Sn Küre,

Forumumuzda saygı çerçevesi içerisinde her türden fikir yer alabilir.Karikatür de bir çeşit sanattır.Sanatçı müslümanlığa bakış açısını yansıtmıştır ki bundan doğal bir şey olamaz.Sanatın içine tükürerek,yasaklayarak veya eleştirisel sanat yapan sanatçıları tehdit ederek,öldürerek hiç bir din yücelmez.Tam tersi olgunlukla karşılayarak yücelir.

Tehditvari söylemlerden kaçınmanızı tavsiye ederim.Bu susturma merakı yüzünden müslüman olmayan kişiler müslümanlığa tepki gösterdiğiniz şekilde bakıyorlar,gerçek müslümanlar ise müslümanlıklarından utanıyorlar....

Kesinlikle;)
« Son Düzenleme: Mart 04, 2008, 06:12:11 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.