Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DeJavu  (Okunma sayısı 9059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 24, 2007, 09:37:47 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ya sanki ben bu ani daha once de yasamistim dedigimiz olay  ???

hemen herkesin basina gelen bu olay icin kendi tecrubelerimi anlatacagim.

-yaklasik 10 saniye civarinda suruyor.
-ortalama haftada 1 kere basima geliyor
-her seferinde de yasadigim bu ani degistirmeye calisiyorum (ama basaramiyorum ;D)
kendi tecrublerimle edindigim sonuc da sudur ;
     İkinci hayatimizi yasamiyoruz !
     Sadece biz bu hayati daha önce yasadik
Su an ise "daha önce yasamis oldugumuz hayati izliyoruz "
    Yani Dejavu;su anki yasantimizin daha once yasamis oldugumuz hayatin kopyasi oldugunu bize bildiren sinyaller...
    Ozetle "yasanmis hayatimizi seyrediyoruz"

niye Dejavu goruyoruz? Bunun cevabi ise kaderimizi degistiremememiz gercegi galiba

sizden de degisik yorumlar beklemekteyim..

saygilar..

Gerçeğin çölü

Kasım 24, 2007, 03:55:25 ös
Yanıtla #1

Güzel bir cümle: ''Yaşanmış Hayatımızı Seyrediyoruz'' Sayın One; çok güzel bir konuya temas etmişsiniz. Benim de müsadenizle kişisel yorumum olacak; Kaderin hiçbirbiçimde ve hiçbirşekilde değiştirilemeceği inancındayım. Gerçekten de aklıma bu güzel konuyla ilgili olarak acaba yaşadığımız Dünyada hepimiz bir tür Yaşam Süzgecinden mi geçiriliyoruz sorusu geldi. 

Öyle ki zaman zaman yaşadığımız hayatların hayal vb. gördüğümüz rüyalardan mı ibaret olduğunu bir an düşünmeden edemedim. Bir film şeridi gibi yaşamımız gözlerimizin önünden geçip gidiyor.

Saygılarımla
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 24, 2007, 04:13:33 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

O güzel cümle Sn. ONE nin değil nefret ettiği Harun Yahya nın kitaplarında geçen bir sözdür Yaşanmış hayatımız seyrediyoruz :)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 24, 2007, 04:23:16 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Güzel bir cümle: ''Yaşanmış Hayatımızı Seyrediyoruz'' Sayın One; çok güzel bir konuya temas etmişsiniz. Benim de müsadenizle kişisel yorumum olacak; Kaderin hiçbirbiçimde ve hiçbirşekilde değiştirilemeceği inancındayım. Gerçekten de aklıma bu güzel konuyla ilgili olarak acaba yaşadığımız Dünyada hepimiz bir tür Yaşam Süzgecinden mi geçiriliyoruz sorusu geldi. 

Öyle ki zaman zaman yaşadığımız hayatların hayal vb. gördüğümüz rüyalardan mı ibaret olduğunu bir an düşünmeden edemedim. Bir film şeridi gibi yaşamımız gözlerimizin önünden geçip gidiyor.

Saygılarımla

tesekkurler Sevil Hanim.

konuya ilginc bi yonden daha yaklasmak istiyorum.
hemen hemen hepimizin bi sekilde ahiret inanci var .bu dunyada yaptklarimiz icin bir bedel odeyecegiz. Sizin de belirttiginiz gibi bir nevi film gibi.
bize izlettirilmesi gerek degil mi . Galiba buraya kadar bircogunuzla hemfikiriz..

Ya o an gelmisse !

yani biz su an "Yasadiklarimizi Baska Bir Mekanda İzliyorsak!"

O güzel cümle Sn. ONE nin değil nefret ettiği Harun Yahya nın kitaplarında geçen bir sözdür Yaşanmış hayatımız seyrediyoruz :)

sn. Lucky o halde HY nin kullandigi kelimeleri yasaklayalim...Kimse bi daha o kelimelerden alinti yapmasin. bunu mu istiyorsun..

biz de ayni kelimeyi kullanamazmiyiz ?
Gerçeğin çölü

Kasım 24, 2007, 04:25:03 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yasaklayalım demedim sadece kime ait olduğunu belirttim...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 24, 2007, 04:27:12 ös
Yanıtla #5

Tabiki Sayın One; sizin de belirtmiş olduğunuz husus konuya bir başka yönden bakarak değişik görüş açılarımızı genişletmemize yardımcı olacaktır.

'Yani o an gelmişse' derken neyi kasttettiğinizi pek anlayamadım. Bunu biraz daha açabilmeniz mümkün mü? Sakıncası yoksa tabi

Kasım 24, 2007, 04:30:25 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tabiki Sayın One; sizin de belirtmiş olduğunuz husus konuya bir başka yönden bakarak değişik görüş açılarımızı genişletmemize yardımcı olacaktır.

'Yani o an gelmişse' derken neyi kasttettiğinizi pek anlayamadım. Bunu biraz daha açabilmeniz mümkün mü? Sakıncası yoksa tabi

yaptiklarimizin bize izlettirilecegi an yani Mahser den bahsetim Sevil Hanim
Gerçeğin çölü

Kasım 24, 2007, 04:32:50 ös
Yanıtla #7

Teşekkür Ederim, şimdi anladım pardon özür dilerim.

Kasım 24, 2007, 04:33:51 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ayrica sn Lucky kardesim

HY hicbir kitabinda DeJavu ya yer vermemistir. ( o kadarini bunyesi kaldirmaz zaten :D )

saygilar ..
Gerçeğin çölü

Kasım 24, 2007, 04:46:16 ös
Yanıtla #9

'Yaşadıklarımızı Başka Bir Mekanda İzlemek' doğrusu bu da ilginç bir yaklaşım, Sayın One; o zaman bu konuya açıklık getirmek adına şuanki yaşadığımız sürecin tam olarak neresindeyiz diye bir soru aklıma geldi.

Yani tam olarak ifade etmem gerekirse bu yaklaşımınızla Zaman'ın izafi olduğu görüşüne sahip oldum. bir tür Belirsizlik yakaladım, sizce; sizin bu konudaki düşünceleriniz ne olabilir?