Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Seckin Uye Statusu  (Okunma sayısı 2581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2015, 11:15:49 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Sitemizde seckin uye statusu mevcut olmakla beraber bu statuye suan icin sadece Sayin ADAM uygun gorulmustur. Her uyenin bu statuye erisme imkani, hakki ve olanagi vardir. Seckin uye olarak yonetim tarafindan secilmeniz icin sitemize, karsiliksiz, muazzam bir emek vermeniz gerekmektedir. Forumdaki itibariniz, sitemize kattiklariniz, istikrariniz ve kendinizi bu ustlendiginiz goreve ne kadar adadiginiza dikkat edilerek karakteriniz goz onunde bulundurulup yonetim tarafindan secilme sansina sahip olabilirsiniz. Bu statu talep edilerek alinabilir bir status degildir.

Seckin uye(ler), kendi actigi her baslikta butun teknik yonetim yetkilerine (silmek, degistirmek vb.) sahiplerdir. Bu yetkilerini, mevcut kurallari asmayacak ve yonetimle cakismayacak sekilde herhangi bir nedenle kullanabilir(ler). Seckin uye(ler)in site ve yonetimdeki soz haklarina oldukca saygi duyulur. Kendisine yonetim tarafindan bir cok konuda oncelikler ve imtiyazlar taninir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 04, 2015, 05:32:03 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Herhalde sayısız kopyala yapıştır, teşekkür ederim, rica ederim, asıl siz sağolun varolun gibi şişirme başlık konu ve iletiler, seçkin üye olabilmek için aranan şartlardan biri olan 'istikrar' olarak kabul edilmeyecektir.
Seçilmiş üyelerin birbirine duyduğu saygı ve sevgi üsluplarına zaten yansımakta ve Forum diğer sanal forumlardan bu yönde keskin bir çizgi ile ayrılmaktadır. 

Özel mesaj ile gönderilebilecek bu tür mesajların benzerlerinden Forum genelinde göndererek, üyeler ve ziyaretçiler tarafından site varolduğu sürece, okunmasının hiç gereği ve herhangi bir faydası olmamasına rağmen, sayısız defa okunmasına sebep olarak rahatsızlık vermekten şahsen çekiniyorum. TDK bu çekinme durumunu saygı olarak adlandırıyor.

Not the quantity but the quality yazıyordu bir üyenin imzasında.
Şu an için Forum'un tek seçkin üyesi Sayın ADAM ise yukarıdaki İngilizce deyimdeki adet ve kalite yoğunluğunu benzerini benim görmediğim örnek bir seviyeye taşımıştır.
Kendisinin 6046 mesajına, 880 üye, birer defa teşekkür ettiğinde 532.000 adet tam doğru kişiye teşekkür iletisi göndermiş ama genelden yazdığımız için Forum'a da uzaydaki uydu çöplüğü gibi kalıntı bırakmış olmaz mıyız?
Ayrıca teşekkürü ve samimi bir saygıyı hak eden tek üye Sayın ADAM da değildir.
Her bir mesajın altına sadece 50 üye bile teşekkürlerini sıralasa, genel tarafından okunduğunda konuya ilgiyi dağıtacak duruma getirmiş ve sadece bilgilendirme amacı taşıyarak konu açan ve iletiyi yazan üyeyi, konusunu okunmaz hale getirerek rahatsız etmiş de olmaz mıyız?

Forum'un 2008 yılından bu tarafa üyesi ve takipçisi olarak, gelen ve giden üyelerin Forum'a neler kattıkları ve neler eksilttiklerini kısmen de olsa farkedebiliyorum.

Umarım daha çok seçkin üye kazanır, faydalanma imkanı elde ederiz.

Saygılar ve Sevgiler

Mart 04, 2015, 05:42:16 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Herhalde sayısız kopyala yapıştır, teşekkür ederim, rica ederim, asıl siz sağolun varolun gibi şişirme başlık konu ve iletiler, seçkin üye olabilmek için aranan şartlardan biri olan 'istikrar' olarak kabul edilmeyecektir.
Seçilmiş üyelerin birbirine duyduğu saygı ve sevgi üsluplarına zaten yansımakta ve Forum diğer sanal forumlardan bu yönde keskin bir çizgi ile ayrılmaktadır. 

Özel mesaj ile gönderilebilecek bu tür mesajların benzerlerinden Forum genelinde göndererek, üyeler ve ziyaretçiler tarafından site varolduğu sürece, okunmasının hiç gereği ve herhangi bir faydası olmamasına rağmen, sayısız defa okunmasına sebep olarak rahatsızlık vermekten şahsen çekiniyorum. TDK bu çekinme durumunu saygı olarak adlandırıyor.

Not the quantity but the quality yazıyordu bir üyenin imzasında.
Şu an için Forum'un tek seçkin üyesi Sayın ADAM ise yukarıdaki İngilizce deyimdeki adet ve kalite yoğunluğunu benzerini benim görmediğim örnek bir seviyeye taşımıştır.
Kendisinin 6046 mesajına, 880 üye, birer defa teşekkür ettiğinde 532.000 adet tam doğru kişiye teşekkür iletisi göndermiş ama genelden yazdığımız için Forum'a da uzaydaki uydu çöplüğü gibi kalıntı bırakmış olmaz mıyız?
Ayrıca teşekkürü ve samimi bir saygıyı hak eden tek üye Sayın ADAM da değildir.
Her bir mesajın altına sadece 50 üye bile teşekkürlerini sıralasa, genel tarafından okunduğunda konuya ilgiyi dağıtacak duruma getirmiş ve sadece bilgilendirme amacı taşıyarak konu açan ve iletiyi yazan üyeyi, konusunu okunmaz hale getirerek rahatsız etmiş de olmaz mıyız?

Forum'un 2008 yılından bu tarafa üyesi ve takipçisi olarak, gelen ve giden üyelerin Forum'a neler kattıkları ve neler eksilttiklerini kısmen de olsa farkedebiliyorum.

Umarım daha çok seçkin üye kazanır, faydalanma imkanı elde ederiz.

Saygılar ve Sevgiler

Açıkçası mesajınıza katılmıyorum. Forum yöneticileri, bir üyenin, kaç konu açtığını, kaç mesaj yazdığını, mesaj karakter sayılarını vs. panellerinden okuyabilir. Bunun için özel eklentiler ve forumun kendi yönetim panelinde bu istatistikler bulunmaktadır. Yani bir kişi 50.000 tane teşekkür yazsa ve diğer başka bir kişi 200 tane konu açsa, o 200 konuyu açan kişi daha faydalıdır foruma ve bunu yönetim zaten görür. Ayrıca teşekkür yazılmalıdır. Bu bir şişirme değildir. Neticede kimse sayın ADAM'ı, beni, sizi, yönetimi tanımıyor. Burada istersek yüzlerce teşekkür edelim, bize ne gibi bir faydası olacak? Ayrıca bu siteyi ziyaretçilerde takip etmektedir. Konularda geçen teşekkür ve saygı belirtileri, forum üyelerinin birbirlerine olan tutum ve nezaketlerini ortaya sermektedir. Bu bakımdan konularda teşekküründe olması bence bir gerekliliktir. Ancak, her mesajda teşekkür etmek gereksizdir. Gerçekten teşekkürü hak eden, emek harcanmış konulara teşekkürü, illaki özel iletiyle değil, konuya yazarak da belirtmek gerekir. Eğer ki bu, forumda kirlilik olarak görünüyorsa, 'Konuya teşekkür et' eklentisi yeniden devreye girer ve böylelikle fazla teşekkürlerden kurtulmuş oluruz.

Saygılar...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 04, 2015, 08:06:15 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Açıkçası mesajınıza katılmıyorum. Forum yöneticileri, bir üyenin, kaç konu açtığını, kaç mesaj yazdığını, mesaj karakter sayılarını vs. panellerinden okuyabilir. Bunun için özel eklentiler ve forumun kendi yönetim panelinde bu istatistikler bulunmaktadır. Yani bir kişi 50.000 tane teşekkür yazsa ve diğer başka bir kişi 200 tane konu açsa, o 200 konuyu açan kişi daha faydalıdır foruma ve bunu yönetim zaten görür. Ayrıca teşekkür yazılmalıdır. Bu bir şişirme değildir. Neticede kimse sayın ADAM'ı, beni, sizi, yönetimi tanımıyor. Burada istersek yüzlerce teşekkür edelim, bize ne gibi bir faydası olacak? Ayrıca bu siteyi ziyaretçilerde takip etmektedir. Konularda geçen teşekkür ve saygı belirtileri, forum üyelerinin birbirlerine olan tutum ve nezaketlerini ortaya sermektedir. Bu bakımdan konularda teşekküründe olması bence bir gerekliliktir. Ancak, her mesajda teşekkür etmek gereksizdir. Gerçekten teşekkürü hak eden, emek harcanmış konulara teşekkürü, illaki özel iletiyle değil, konuya yazarak da belirtmek gerekir. Eğer ki bu, forumda kirlilik olarak görünüyorsa, 'Konuya teşekkür et' eklentisi yeniden devreye girer ve böylelikle fazla teşekkürlerden kurtulmuş oluruz.

Saygılar...

Sayın Risus, bence Sayın ozkann'nın belirtmek istediği anafikri anlamamışsınız.

Saygılar
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mart 04, 2015, 08:07:24 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Saygılar...

Sayın Risus, bence Sayın ozkann'nın belirtmek istediği anafikri anlamamışsınız.

Saygılar

Hayır, demek istediğini anladım ve büyük ölçüde katıldım. Sadece teşekkür konusunda bir kısma katılmadı.
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe