Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Universiteli, Okul Masrafini Cikarirken Can Verdi  (Okunma sayısı 3304 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 02, 2008, 03:38:00 öö
  • Uzman Uye

Henüz 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Hüseyin Sarı’nın hayata dair umut ve hayalleri, bir hız tutkununun aracı altında son buldu. Okul masraflarını çıkarmak için geceleri trafik müdürlüğünde işçi olarak çalışan Sarı, aşırı sürat yapan bir sürücünün aracı altında yaşamını yitirdi.

TATİL döneminde okul masraflarını çıkarmak için İstanbul’a gelen Muğla Üniversitesi Matematik Bölümü son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Hüseyin Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü’nden iş alan taşeron firmada çalışmaya başladı. Hüseyin Sarı, önceki gece arkadaşları Láçin Çakmak (25), Dursun Tosun (27) ve diğer işçilerle O-2 Karayolu Esenler Otogarı sapağında, emniyet şeridi üzerine "EDS" uyarı yazısı konulması için yapılan çalışmaya katıldı.

Sahur için mola

İşçiler, gece saat 02.00 sıralarında sahur yemeği yemek için mola verip eşya taşıdıkları kamyonetin önüne oturdular. İşçilerin zeytin, peynir ve koladan oluşan sahur yemeğini yedikleri sırada, virajlı yoldan otogar istikametine hızla ilerleyen 25 yaşındaki Barış Yuka’nın kullandığı 34 BG 7401 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bariyere çarptı. Savrulan otomobil, kamyonetin önünde sahur yemeği yiyen Hüseyin Sarı, Laçin Çakmak ve Dursun Tosun’a çarptı. Diğer işçiler ise kendilerini kenara atarak son anda kurtuldu. Otomobil, EDS kamerası bulunan direği de devirdi.

Üniversite öğrencisi Hüseyin Sarı olay yerinde can verirken, ağır yaralanan arkadaşları Çakmak ve Tosun, Vakıf Gureba Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların durumunun ciddiyetini koruyor. Kazayı yapan sürücü Barış Yuka gözaltına alındı.

haberler.com
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2008, 03:41:47 öö Gönderen: Kirlangic »

Eylül 03, 2008, 08:01:48 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Öncelikle bu haberi foruma taşıdığınız için çok teşekkür ederim.Ben de başka bir foruma bu haberi taşıdım.Çünkü etkilendim.
Malesef ülkemiz trafik kazalarına terörden daha çok kurban veriyor gencecik hayatlar, çoçuklar aşırı hızın alkolün,trafik kuralları bilgisi eksikliğinin,karayollarının yol hatalarından yaşamlarını yitiriyor.Buna dur denmeli gerekli yaptırımlar uygulanmalı caydırıcılığı olmalı ondan da önemlisi sürücüler dönem dönem eğitime alınmalı psikoloji ve bilgi testlerinden geçmeli.
Yasa koyucunun elinde herşey ve onlara oy veren bizlerin elinde.Bu neme lazımcılığın sonu" insallah bir gün bize dokunmaz" diyerek yaşanmaz.Bununla ilgili sivil toplum örgütlerine partilere bildirimlerde bulunabilinir,meclise dilekçe yazılabilinir.
Bir trafik ikincisi iş kazaları bunların sonu mutlaka gelmeli yoksa ocaklara ateş düşmeye devam edicek.
Benim ise umudum yok...