Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Abdülkadir, Farmason ve Müslüman  (Okunma sayısı 1792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 30, 2018, 06:55:28 ös
  • Yeni Katilimci
  • *

Abdülkadir : Farmason ve Müslüman

Peygamber soyundan gelen Abdülkadir Farmasonlukla ilgili görüşleri,

«  Farmasonluğu dünyanın en birinci kurumu kabul ediyorum. Kanımca mason inancını kabul etmeyen herkes eksik insandır. Umarım bir gün mason ilkeleri bütün dünyaya yayılır. O andan itibaren bütün halklar barış ve kardeşlik içinde yaşayacaklardır…
Farmasonluk Doğu’da halk tarafından kötü gözle görülüyor. Genellikle farmasonlar dinsiz, kanunsuz, toplum düzenini karıştıracak diye bakılıyor. Ben de farmasonluğu nizamnamesini okuyuncaya kadar ayni kaniyi paylaşıyordum ve ancak amacını ve yararlarını iyice öğrendikten sonra bunun yeryüzünün en mükemmel kurumu olduguna inandım. »

Abdülkadir kimdir ?

Adi Abdülkadir ibn Muhieddine, 6 Eylül 1808 doğmuş  26 Mayıs 1883 vefat etmiş,  Emir Abdülkadir veya Abdelkader El Djezairi olarak bilinen, Cezayirli bir dini ve askeri liderdir  19. yüzyılın ortalarında Fransız sömürgeci işgali karşı boy gösteren, Kendisini beklenmedik bir şekilde askeri bir kampanya yürüten bir İslam alimi ve Sufi.
1865 yılında Mekke’den Hac dönüşü Iskenderiye’de Fransız Büyük Doğusu’na kaydedildiği bildiriliyor.   
Fransız Büyük Doğusu büyük üstadı Jean-Philippe Marcovici’nin de belirttiği gibi Abdülkadir Muhammed peygamberin soyundandır…