Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Norvecteki Fasist Saldiri ve Hurrlyetin Haberi  (Okunma sayısı 29522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 26, 2011, 12:26:08 öö
Yanıtla #30

Yanlış anlamadıysam HKEMBL tarafından tanınmayan localar için kaynak isteniyor...

Kaynak : HKEMBL

Yeterli mi?
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 26, 2011, 12:26:58 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Bu adam hiçbir düzenli locaya göre Mason değildir.

Bahsettiğim adam Aleister Crawley. Bu adamın üye olduğunu söylediği Localar sizin kaynak bellediğiniz wikipedi'de bile yazar. O yazan localar "hiç bir düzenli loca tarafından tanınan" localar DEĞİLDİR.

Umarım anlaşılır olmuştur. Ben Crawley'e ait "kayıt yok" demiyorum. O loca tanınan bir loca DEĞİL, yani adam mason değil diyorum.

Norveç'teki şahıs için bunu söyleyemem. Okuduklarıma göre o bir zamanlar Masonmuş, sonra bir şekilde uzaklaşmış veya uzaklaştırılmış.

Bu durum başka birşeydir, Crawley örneğindeki gibi hiç bir zaman hiçbir şekilde Mason olmamak başka birşeydir.

Sayın Mustafa Kemal;
14 ülkede faliyet gösteren bir loca tanınmıyorsa birşey diyemiyorum....
http://en.wikipedia.org/wiki/Grande_Loge_de_France

Saygılarımla,
418

Temmuz 26, 2011, 12:30:07 öö
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ya arkadasim ne yapiyorsunuz allasen ya! ama ayip oluyor. ne alaka simdi bu adamla benim actigim konunu. bağlantisi ne yani?

cik cik ciklarimla.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 26, 2011, 12:31:29 öö
Yanıtla #33

Sn. 418 demeyin o zaman...

TANINMIYOR! Bu daha başka nasıl anlatılır bilmiyorum ki... Her Mason Locasının birbirini tanımadığını bilmiyorsunuz, düzenli ne demek bilmiyorsunuz, HKEMBL kimleri tanır bilmiyorsunuz, o locanın devamında yazan kısaltma ne demektir bilmiyorsunuz, en kötüsü bunların hepsi bu forumda cevaplandı, OKUMUYORSUNUZ.

Gerçekten, ne diyorsunuz siz???

Temmuz 26, 2011, 12:47:51 öö
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Sn. 418 demeyin o zaman...

TANINMIYOR! Bu daha başka nasıl anlatılır bilmiyorum ki... Her Mason Locasının birbirini tanımadığını bilmiyorsunuz, düzenli ne demek bilmiyorsunuz, HKEMBL kimleri tanır bilmiyorsunuz, o locanın devamında yazan kısaltma ne demektir bilmiyorsunuz, en kötüsü bunların hepsi bu forumda cevaplandı, OKUMUYORSUNUZ.

Gerçekten, ne diyorsunuz siz???

Sayın Mustafa Kemal,

Aslına bakarsanız teknik olarak onlarda sizi mason olarak kabul etmiyor olabilir buda mümkün , o zaman mason değil derken bir görecilik var,
kavramlar arası bir kargaşa olmadığını düşünüyorum, belki sözü geçen websitede, mason yazarken sizin kabul etmediğiniz 14 ülkede aktif olan locayı referansla yazmışlardır....
ayrıca sizin müneccim olmadığınızı varsayarak HKEMBL, kelimesi adı geçen başlıklara bakıp bakmadığımı bilme olasılığınız düşük...
amacım polemik yapmak değil,

Saygılarımla,
418

Temmuz 26, 2011, 12:52:45 öö
Yanıtla #35

1- Niyetim polemik yapmak değil diyerek polemik yapmayın.

2- Düzenli Masonluk ne demek öğrenin.

3- Bu forumun girişinde yer alan açıklamayı okuyun, burada neyin tanındığını öğrenin.

4- En azından wikipedinin Masonik bir kaynak OLMADIĞINI öğrenin.

5- Bildiğiniz bir kaynak varsa cevap yazın, yoksa bilgiye saygı gösterin. Her yazılana aynı kaynağı aynı kelimelerle tekrar ederek cevap vermek zorunda değilsiniz...

6- Merak ediyorum bu özel merak neden icap ediyor. Sizin için bir gayin Mason olup olamaması neden önem taşıyor ki?

Temmuz 26, 2011, 01:17:34 öö
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

1- Niyetim polemik yapmak değil diyerek polemik yapmayın.

2- Düzenli Masonluk ne demek öğrenin.

3- Bu forumun girişinde yer alan açıklamayı okuyun, burada neyin tanındığını öğrenin.

4- En azından wikipedinin Masonik bir kaynak OLMADIĞINI öğrenin.

5- Bildiğiniz bir kaynak varsa cevap yazın, yoksa bilgiye saygı gösterin. Her yazılana aynı kaynağı aynı kelimelerle tekrar ederek cevap vermek zorunda değilsiniz...

6- Merak ediyorum bu özel merak neden icap ediyor. Sizin için bir gayin Mason olup olamaması neden önem taşıyor ki?

Sayın Mustafa Kemal,

Mümkün olduğu kadarı ile polemiğe girmeden cevap vermeye çalışıyorum, yani uzatacak olsam konu uzar...
hatta sizin tarzınızla girsem konuya emin olun hoşa gitmeyecek bir tablo ortaya çıkar... burda insanları zorduruma sokma derdinde değilim...
merakınızı gidermeye çalışayım,
bu konu başlığındaki saldırıyı gerçekleştiren norveçli mason , masonluktan ihraç edildiği yazıldı , daha evvel forumda konu açmıştım konu başlığı ile uyum sağladığından genel ahlaki kurallara uymayan mesela cinsel sapıklık(gay vs.) vb gibi durumlara uymayanlar masonluktan atılır mı şeklindeydi....
kaynak : http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,12740.0.html
bana göre eğer adam cinsel tercihinden atılmıyorsa, katil olduğu için çıkarılmasıda doğru değil masonluktan,
toplumsal olarak hoş karşılanan birşey değil ikiside, demekki (kendi düşüncem) toplum bazlı değil kişi bazlı...
kişinin suç işlemesi kendisini bağlar demek istedim, masonluğu ilgilendirmez bunu anlatmak istedim konu farklı yere geldi....
umarım açıklayıcı olmuştur ....

Saygılarımla,
418

Temmuz 26, 2011, 01:38:29 öö
Yanıtla #37

1- Adam katil gaylikle ne alakası var?

2- Gaylik için cevap verildi, burada üye olması mümkün değil. Zaten baştan giremez.

3- Suç işleyen atılır. Bunu çok sevdiğiniz wikipedide bile bulabilirsiniz.

4- Hiç endişeniz olmasın, burada kimse zor durumda kalmaz. Tarih boyunca kalmadı, bundan sonra hiç kalmaz.

Temmuz 26, 2011, 01:48:54 öö
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

1- Adam katil gaylikle ne alakası var?

2- Gaylik için cevap verildi, burada üye olması mümkün değil. Zaten baştan giremez.

3- Suç işleyen atılır. Bunu çok sevdiğiniz wikipedide bile bulabilirsiniz.

4- Hiç endişeniz olmasın, burada kimse zor durumda kalmaz. Tarih boyunca kalmadı, bundan sonra hiç kalmaz.
Sayın Mustafa Kemal
konu ihraç konusuyla bağlantılı... o yüzden... yazdım
ayrıca suç işleyen atılır derken suçun niteliğide önemli park cezası işleyen mason atılır mı ? yada siyasi suçlar ? yada kendini korurken birini öldürdü ? yada askerde düşmanı ?? vs...
ayrıca tarih boyunca insan oğlu zordurumda çok kaldı buna katılmıyorum görüşünüze.... ne olursa olsun....
tarihi anımsarsanız ne demek istediğimi anlarsınız...

Saygılarımla,
418

Temmuz 26, 2011, 01:54:21 öö
Yanıtla #39
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. 418, iyi ki polemik yapmıyorsunuz.

Saygılarımla.