Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Maddi Bedeninden Ayrılmış(Ölmüş) Ruha Huzur Vermek  (Okunma sayısı 3332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2020, 12:52:34 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Reenkarnasyona ben de inanıyorum, o ayrı sayın ANARCHOSA.

Güzel yorumlar gelmiş, hem Sayın ANARCHOSA’dan hem de sayın Mars’tan. Kaleminize sağlık.

Sonuçta ruhun rahatsız edilmemesi gerektiği konusunda hemfikiriz sayın ANARCHOSA.

Sevgiler.
Sayın Mars'a da teşekkür etmeden geçmeyeyim.
Sabah uyanır uyanmaz okudum harika yazısını.
Devamını beklemekteyim.
Saygılarımla.

Şanslı bir insanım, sayın ANARCHOSA İzmir’e geldiğinde tanışacağım, çay ısmarlayacak, sözü var! Sorusunu bilmiştim  ;D

Sevgiler sayın Özgürefe.
Evet çok şanslısınız. Ama soruyu bilerek hak ettiniz. Kim bilir belki birgün ben de forumdaki siz de dahil değerli insanlarla tanışıp, bir yerlerde bir şeyler içmek şerefine ulaşırım. ☺️
Saygılarımla.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Nisan 28, 2020, 03:51:37 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Şahsen sayın Mars'ın anlatımına bayıldım. Söyleyecek söz de bulamıyorum. Teşekkürler sayın Mars.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 28, 2020, 06:46:44 ös
Yanıtla #12

İnsanın içinde,İnsan varlığının bu vakitsiz ve ölümlü kesitlerinde, ruhundaki saf varlığını varoluşa sarıp tüm yaşamı ebediyete taşıyabilecek bir cevher vardır.

Unutulmaz bir senfoni, değeri biçilmez bir sanat eseri veya ölmez bir ebedî eser yaratarak
ölmezliğe mahsar olmuş dâhilerin bu dünyadaki sayısı azdır. Çoklarımız, dünyanın düşünüş biçimine verebildiğimiz mütevazı hediyelerle kanaat etmeye çalışanlarız.Ve  bizim ufak düşünce kırıntılarımız,dünyanın anonim kültürünün bir kısmına ruh verir

Bizim yaşayan ölmezliğimiz çocuklarımızda, ve torunlarımızda nefes bulur.Ebedi taşlardan ölümsüz heykeller yaratacak heykeltraşlar olmasını da biliriz.Sonsuzluğa uzanacak olan fikirleri genç yüreklere nakşetmesini de

Fakat çoklarımız, pek de farkında olmadan sahip olduğumuz çok daha büyük mazhariyete malik bulunuyorlar. Bizden sonra gelen
nesillerin ruhani hayatına ve talihine şekil vermek ... Yaşadığımız hayatın örneğiyle müessir olduğumuz erkek ve kadınlar, ruhlarımızın alevinin dokunduğu çocuklar, işte bizim hayatımız bunlardan temadi eder ve ebedî,ezeli ehemmiyetini kazanır.

Sevgiler

Sen Özelsin