Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: cemaat ve gezi eylemleri...  (Okunma sayısı 3673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2013, 07:24:53 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Gezi eylemlerinin başından beri merak ettiğim bir husus var. Şöyle ki; aktivist bir gruba ilk gün itibari ile polis tarafından sebepsiz şiddetli bir güç gösterisi gerceklestirilmesinin nedeni artık cemaatten uzaklaşan akp ile cemaatin bir hesaplasmasi olabilirmi? Ne de olsa polis vurdukca şiddeti artırdıkca halk ayaklanmaya başlıyor ve hükümete tepki büyüyor...
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Haziran 07, 2013, 12:18:43 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Kesinlikle hesaplaşma değildir bu. Son birkaç gündür Gülen'in açıklamalarına bakarsanız, "ne şiş yansın ne kebap" felsefesini benimsemiştir cemaat. Her iki taraftan da haksızlık yapanlar var diyor. Ayrıca başbakanın Amerika seyahatinde Gülen ile görüşmesi de bir sorun olmadığının göstergesidir. En önemli delil ise bugün 6 tane yandaş gazetenin de (içlerinde cemaatin gazetesi de var) aldıkları emri uygulayıp aynı başlığı atmasıdır.
Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Haziran 07, 2013, 01:28:29 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Caliper'in "Kesinlikle hesaplaşma değildir bu" düşüncesine katılıyorum. Fakat cemaatin "ne şiş yansın ne kebap" felsefesini benimsemiş olduğuna katılmıyorum.

http://haber.gazetevatan.com/gezi-mesaji-cerikcuruk/544051/1/gundem linkinden de okuyacağınız üzere Fethullah Gülen iç savaş çağrısında bulunmuştur. Kendi ifadesiyle bizleri elden geçirmek, ıslah etmek, ruhumuza içirmek, beyinlerimizi, nöronlarımızı talim etmek istemektedir!!!! Bu amaçla hükümete de sitem etmektedir. "Gel görüş ayrılıklarımızı bir yana koyalım, sana yardım etmeme izin ver" demektedir Başbakana. Söylediklerine bakın, şok içerisindeyim.

"NESLİN RESTORASYONA TABİ TUTULMASINA İHTİYAÇ VAR"

Meselenin dipten ele alınmasına, çerik-çürük hale gelmiş, enkaz halindeki bir neslin yeniden elden geçirilmesine, restorasyona tabi tutulmasına ihtiyaç var. Sorumluluğumuzu çok iyi kavramamız lazım. Mesele dipten ele alınmazsa, nesillerin ıslahıyla işe başlanmazsa; o nesillere, o masum nesillere, ruh ve mana köklerinden akıp gelen şeyler tanıttırılmaz, duyurulmaz, ruhlarına içirilmezse; beyinleri onların elden geçirilmezse, nöronlarına onların yeni bir adab u erkan talim edilmezse, bu azgınlıklar devam eder."
Live long and prosper.

Haziran 07, 2013, 05:31:07 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Yukarııda dediğimi düzelteyim,
Altı tane yandaş gazete demiştim, 7 tane olarak düzeltiyorum.
Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Haziran 07, 2013, 08:44:20 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Polisin bu tutumu bence öylesine olamaz...
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Haziran 27, 2013, 07:38:49 ös
Yanıtla #5

Özellikle akp döneminde cemaate hizmet eden kişi sayısının arttığını düşünüyorum. İstemeseler öncelikle buna engel olurlardı....