Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DİN VE REALİTE  (Okunma sayısı 2564 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 12, 2007, 02:51:26 ös

Şimdiye kadar ninnilerle uyutulduğumuz 4 Kutsal Kitap'ın ve 4 farklı Dinin olduğu aynı zamanda insanı kardeşinden ayıran bu çeşitli inanışların oluşturmuş olduğu Dinsel ayrımların ve onun beraberinde getirdiği savaşların tek bir açıklaması vardır: o da böyle olması gerekti.....
İnanılması gereken tek bir gerçek vardır o da Tanrı'nın Tek Kutsal Kitabı yani ''Yaşam Kitabı'' olduğudur.

Yorumları sizlere bırakıyorum, bu konuyu tartışma amaçlı açtığım ve her türlü düşünceye açık olduğu bilinmelidir.

Değerli Arkadaşlar, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum....

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2007, 02:53:17 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 12, 2007, 09:21:57 ös
Yanıtla #1
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

"o da böyle olması gerekti...." düsüncesine ben katilmiyorum. Insanlar herzaman kendi kaderlerini kendileri belirlemislerdir. Bunun sebebide en az Insanlar kadar eski olan Cehalettir.

"Batıl inanc ve cehaletten olusan fanatizm, bütün asirlar boyunca bir hastalik olmustur. Voltaire"

Hakikati arayan herkes, ona yaklasacak ve kaderini kendisi belirleyecektir.

Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Kasım 12, 2007, 09:29:45 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

"Batıl inanc ve cehaletten olusan fanatizm, bütün asirlar boyunca bir hastalik olmustur. Voltaire"

Hakikati arayan herkes, ona yaklasacak ve kaderini kendisi belirleyecektir.

evet kesinlikle doğru....

Kasım 13, 2007, 08:42:43 öö
Yanıtla #3

Sayın Anatolic; İnsanları yanlış yola sürükleyen kendi cehaletleri değil midir ki öte yandan bilgisizliklerinin cezalarını gene kendileri ödüyor? ''Akılsız Başın Cezasını Ayaklar Çeker'', örneğin senin annenin babanın yaptığı yanlışlıkların cezasını sen çekmiyor musun? Ne demek böyle olması gerekti sözüne katılmamak öyleyse bana aksini savun ben de sana hak vereyim, peki o zaman size doğal olarak şöyle bir sorum olacak; Neden Dünyamız bu seviyeye gelene dek bahsettiğim aşamalardan geçmek zorunda kalmıştır? Eğer sizin söyleminiz geçerli olsaydı Dünyanın Tarihsel Gelişimi farklı yollardan geçerek günümüze kadar gelinmesi kaçınılmaz olurdu!

Bunun haricinde belirtmiş olduğunuz diğer söylemlere tamamen katılıyorum.

Bu arada Sevgili Şemuel'in bir sözü vardır; hazır aklıma gelmişken onu da belirtmek istedim, mesela komşunun karısında gözü olan sanır ki herkesin gözü kendi karısında....
Bunu neden belirttim asıl nedeni şudur, başkalarının namusuna yan gözle bakan kendi namusuna sahip çıkamaz! Dünyanın Kural'ı budur, işte başörtünün temelinde de asıl bu gerçek yatıyor, karılarını kızlarını çağdışı kapatıp örten kendilerinden korkanlardır...   

Medeni İnsanların yaşam seviyelerine bakarsanız ne demek istediğim gayet açık bir şekilde anlaşılır!...

Sevgi ve Saygılarımla
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2007, 08:45:14 öö Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.