Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dininizi (İnancınızı) Seçerken Etken Olan Ana Faktör Neydi?

Ailemin seçtiği dini seçtim
Yaşadığım coğrafyada ki çoğunluğun inandığı dini seçtim
Bütün Dinleri Araştırdım ve Bana en yakın gelen Dini seçtim
Ailem ve yaşadığım coğrafya ana etken oldu.Çünkü farklı bir seçim yaparsam dışlanabilirdim
Henüz Seçmedim

Gönderen Konu: Dininizi Nasıl Seçtiniz?  (Okunma sayısı 82903 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 11, 2011, 09:52:43 ös
Yanıtla #110
  • Aktif Uye

Biz genel durumumu tartışıcaz, yoksa münferit durumları mı? Ben geneleme yapıyorum. Sayın Laus Deo bir istisna, fakat yinede, kendisininde kabul ettiği gibi, bazı etkenlerin olması sayesinde bugün din değiştirebilmiş. Kişiler elbette farklıdır fakat etkenler aynıdır. Bilmiyorum, anlatamıyorum heralde. Bu etkenlere ben ''Kader'' derim,siz başka bir şey. Etkenlerin başında coğrafi konum geliyor, İnsanın eğitilmesi gerekiyor. Koşullar uygun değilse, bir insan nasıl eğitim alacak. Meşhur olmuş bir laf var '' Urfa'da Oxfod vardı da bizmi okumadık'' bunun gibi.
Hadi araştırdın diyelim,Musevi olmak istedin, bakalım adamlar seni alacak mı? bir de o var. Kaderle örülmüş bir ağ içinde konuşuyoruz fakat neyi konuştuğumuzu bilmiyoruz. Tıpkı denizde yüzen bir balığın ,suyun içinde yüzüyor olduğunu bilememesi gibi bir durum.

Not: suyun farklı basınçta kaynaması ne? anlamadım o dediğiniz kader değil mi? yani...Tıı
Saygılarımla

Ağustos 11, 2011, 10:38:18 ös
Yanıtla #111
  • Aktif Uye

http://www.resimsakla.com/r-utanc-resimleri-172-ac-bebekler-4919.htm

Bana anlatmayın isterseniz bu çocuğa anlatabilirsiniz dinini nasıl seçtiğini?. Ben bu başlıktan çekiliyorum şimdilik.
Tartışmaların galibi olmaz. Bildiklerimi paylaştım. Herkez belkide haklıdır...
Saygılarımla

Ağustos 13, 2011, 11:58:38 öö
Yanıtla #112
  • Ziyaretçi

Sevgili Masonlar.Org üyeleri,
Öncelikle yoğun bir çalışma kulvarında olduğum için siteye zaman ayıramadım kusura bakmayın..
Sonrasında yazılanları okuduğumda küçük bir tebbesüm ettim..
Ben bu siteye kayıt olurken bana ALLAH İnancı olan insanların yer aldığı dinlere saygılı olunduğu ATAİZM gibi felsefeye kökten karşı olunduğu yazıyordu..
Lakin şimdi yazılanları okuduğum zaman SEVGİ VE GÜZELLİK DİNİ İSLAM DİNİNİN MENSUPLARININ Ne yamyamlığı kalmış NEDE TERÖRİSTLİĞİ...
Ben İslamiyeti seçmiş biri olarak yamyam vs. değilim.. İslam-ı seçen yamyamlar olabilir, kızılderili,amerikalı,fıransız,italyan,çinli,japon ve dünyadaki bütün ırklar olabilir, İSLAMİYETİ Gerçekten inceleyen ve bir az olsun inanmak isteyen herkez büyüsüne kutsallığına kapılır..
Terörizme gelirsek artık bütün Dünya İslami terör değil Bazı Kimselerin oyunları olduğunu gördü biliyor ve bunlar kimseyi etkilemiyor...
ve Araştırmalara göre dünyanın çoğunluğu İslamiyeti Tercih etmeye başladı...
Lakin FİLİSTİNDE Dökülen göz yaşlarını ASLA Unutmayacak bu DÜNYA..!!!
Sapanla taş atılan çocuğa mermi sıkanlar unutulmayacak..!
Allah Tevratta ÖLDÜRMEYİN DİYOR CAN ALMAYIN DİYOR..!  BİR DAKİKA, BİR DAKİKA DURUN DİYORUM...!

Ağustos 13, 2011, 03:11:54 ös
Yanıtla #113
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin metinaltincekic,

Bu baslikta yazilanlari acaba nasil okudunuz merak ediyorum. Cunku dikkatli bakacak olursaniz, kimsenin muslumanlara birsey dedigini goremezsiniz. Sizin 4 agustos tarihli yazinizdan sonra kimsenin herhangi bir dine kotu bir lafi bile olmamistir.

Zaten bu baslikta tartisilan hangi dinin iyi hangi dinin kotu oldugu degil, insanlarin dinini nasil sectikleridir.

Ozellikle de olayi Filistin'e nasil getirdiniz, orasini hic anlayamadim. Tevrat'ta oldurmeyin diyor demissiniz. Allah askina bunun baslikla alakasi nedir?

Esenlikler,
Laus Deo
YY & Y

Ağustos 13, 2011, 05:16:55 ös
Yanıtla #114
  • Ziyaretçi

Sayin Laus Deo,
Yapmayın Allah aşkına ben mason cemiyetini zeki, akıllı adamlar olarak düşünürdüm...
O yüzden bugün bu platformda yer alıyorum..
O Yazıları okumadınız mı yoksa ?
YOKSA YAMYAMLIK VE TERÖRİST SIFATLARI SİZE HAKARET OLARAK GELMİYOR MU ? ( Ben farkındalık oluşturdum, insan birşeyleri ortaya koymadan önce kendine bakmalı.)
Yoksa Ben konuyu oraya getirmedim benim görüşümü savunmayanlar getirdi...
Ben sadece herkez müslüman doğar dedim ve buda anket ile gayette alakalı bir yazıdır...
Haa eğer o yazıları yazan sizin gibi üyeler diyorsanız o zaman diycek bir şeyim yok, üyeler belli bir seviyenin altında diye düşünürüm.....

Saygılarımla.

Ağustos 13, 2011, 05:34:48 ös
Yanıtla #115
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ben bu başlığa elimden geldiğince bulaşmamaya çalışıyorum.

Ancak sayın Laus Deo şu deyişinde haklı: Bu başlığın konusu "Dininizi nesıl seçtiniz?" diye bir anket. Başka bir şey değil.

İslam dininin ya da Müslümanlığın savunması ya da Sayın metinaltıncekic'in gündemde tutmaya çalıştığı konuların yeri burası değil.

Daha önce söylemiştim. Yineliyorum: Sayın metinalmtıncekic görüşlerini, kendince eğilimlerini, düşünülerini, inançlarını ortaya sermek ve bunları tartışmak istiyorsa, bunlarla bağlantılı bir başlığı forumun uygun bölümünde açmalı.

Burada Sayın metinaltıncekic'in yazdıklarının hiçbirinin irdelemesini yapmıyorum; ne olumlu ne olumsuz eleştiri... Hiçbir söz.

Burası yeri değil. DOLAYISIYLA BURADA BÖYLE BİR KONUYU TARTIŞMAK YERSİZ.

Sayın metinaltıncekic bir ara zamanının elvermediğinden dem vuruyordu.

Biz sabırlıyız, bekleriz.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 13, 2011, 09:21:10 ös
Yanıtla #116
  • Aktif Uye

sayın ADAM'ın bu teklifinden sonra bana laf düşmez... Fakat yinede bir şeyi açıklama gerği duydum.
 sayın metinaltinçekic, sanırım vaktinizin yok ve yazıları hızlı okumanıza, anlamamanıza sebep olmuş. Yamyamlık mevzusunu açan bendenizim.
Bu sitedeki zeki ve akıllı katılımcılar yamyamlığın ayrı bir din olduğunu biliyor (islamla bir alakası olmadığını). Sanırım sizinde öğrenmek için vaktiniz vardır.
Yamyamlık inançtan gelir. Dinsel törenle insan etini yerler. Bu onların dini, ''bir şey diye bilirmisiniz''. Dolayısıyla ben de dedim ki ''bu sitedekiler ''bile'' yamyam kabilesinde doğsaydı, yamyam inancına sahip olurdu''. Dinimizi seçemezdik.Mevzu bu.

Şimdi sayın metinaltincekic zekanız ve aklınızla bu konuyu neresinden islamla özdeşleştirdiniz. Burada İslam dini ile ilgili ne söylendi. Bırakın en başta hiçbir dine ben laf söyletmem. Siz rahat olun... sayın metinaltincekic
Bilmem anlatabiliyormuyum.
Saygılarımla

Ağustos 14, 2011, 01:14:31 ös
Yanıtla #117
  • Uzman Uye

Sayın metinaltinçekiç, gerek sayın ADAM ve gerekse sayın Hacamat zaten size gereken cevabı vermişler. Yanlız benim anlayamadığım "üyelerin belli bir seviyenin altında olduğu" sözünüz. Buna nasıl karar verdiniz? Yoksa siz, sizin gibi düşünmeyenleri zeka özürlü falan mı zannediyorsunuz?.
    Saygılar-sevgiler
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 14, 2011, 02:00:38 ös
Yanıtla #118
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili Hacamat  tesekür ederim ...begenimi sundum...(eksilerinin arasında kaybolan + mı belirtmek geregi duydum :)) umarım ilerde + ların arasında eksilerin kaybolur ....sevgiler .

Ağustos 14, 2011, 08:40:09 ös
Yanıtla #119
  • Uzman Uye

Sayın metinaltınçekic'in paylaşımını okuyan belli bir zeka seviyesinin üzerinde olduğunu kabul ettiğimiz (O seviye nasıl belirlenir bilmiyorum)her insan,bu forumun üyelerinden sadece kendisinin İslam dinini seçtiğinin zannına kapılır.Oysa ki,hepimiz biliyoruz ki hemen hemen hepimiz zaten doğarkken(Her nekadar bize sormadılarsa da)İslam dinini zorunlu olarak seçiyoruz.

Ben bugüne kadar,bırakın bu başlık altında söylenilenleri bu forumda herhangi bir dine saygısızlık yapan birisine rastlamadım.Aksine,özellikle İslam dinine olumlu yaklaşımlar içeren yazılar yazdık.Her hangi bir din hakkında oluşmuş yargıları sorgulamayın derseniz,işte bazılarımız buna karşı çıkar.Bunu saygısızlık olarak kabul eden mantığın seviyesini de kim tartar,bilemiyorum.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...