Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dininizi (İnancınızı) Seçerken Etken Olan Ana Faktör Neydi?

Ailemin seçtiği dini seçtim
Yaşadığım coğrafyada ki çoğunluğun inandığı dini seçtim
Bütün Dinleri Araştırdım ve Bana en yakın gelen Dini seçtim
Ailem ve yaşadığım coğrafya ana etken oldu.Çünkü farklı bir seçim yaparsam dışlanabilirdim
Henüz Seçmedim

Gönderen Konu: Dininizi Nasıl Seçtiniz?  (Okunma sayısı 82877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 10, 2011, 12:04:24 öö
Yanıtla #90
  • Uzman Uye

Mevzuya bir soruyla iştirak ediyorum. Bu Dünya da olmayı nasıl seçtiniz? bu sorunun cevabı dinlerin nasıl seçildiğinin cevabıdır... belkide KADER dir.

Aslinda tam olarak kader degil. Bu dunyaya gelmeden once anne-baba seciminden tutun birtakim seyleri kendimiz onceden secmekle yukumluyuz ancak bu, yasam icersinde de devam eder. Kader belki de daha once belirlenmis kosullar kapsaminda size sunulan yasam dongusudur. Yasami belirlemek ve daha ileriye tasimak ise, tamamen sizin elinizdedir.
       Sanırım bir anlatım hatası olmuş, "dünyaya gelmeden önce anne-baba seçiminden tutun bir takım şeyleri kendimiz önceden seçmekle yükümlüyüz"  bu doğru mu ?
        Saygılar-sevgiler.
Bu mevzu hakkinda birbiriyle celiskili bilgilerin bulunmasinin sebebi, henuz net bir sekilde aydinlatilamamis olmasindandir. Ancak giderek acikliga kavusturulma yolunda olundugundan bilinen en uctaki bilgiye dogru hareket edilmekte. Bu sayede en dogru bilgiye ulasma cabalari halen buyuk bir hizla yurutulmekte. Dunya gezegeninin, sahip oldugu potansiyel geregi bazi bilinmezlikleri cozmek icin, bazi zamanlarda disardan yardim da alinmiyor degil :D
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 10, 2011, 12:22:41 öö
Yanıtla #91
  • Uzman Uye

Sayın Omega21, iletinize alıntı yaparak cevap yazayım dedim ama daha önce de belirttiğim gibi  bilgisayar tekniğindeki  yetersizliğim nedeniyle ortalığı karıştırmışım. Sizin yazınızın tam da ortasına benim yazım girmiş.  Şunu söylüyorum.  Sanırım anlatım hatası olmuş,"dünyaya gelmeden önce anne-baba seçiminden tutun bir takım şeyleri kendimiz önceden seçmekle yükümlüyüz" bu doğru mu?
        Saygılar-sevgiler. 
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 10, 2011, 12:58:03 öö
Yanıtla #92
  • Aktif Uye

10 sayfadır hala dinimizi nasıl seçtik bulamadık... :) ben yoruldum valla...
Musevi olmak isteyin bakiim yapıyorlar mı? demekki Kader işte ala ala
Saygılarımla

Ağustos 10, 2011, 01:36:32 öö
Yanıtla #93
  • Ziyaretçi

museviliği araştırmış biri olarak şu kadarını söyleyebilirim, musevilik , muslumanlığa göre 10 kat hatta daha fazla zor bir dindir... oruç 25 saat sıcakta... birsürü kuralı var, yahudi ırkından gelenler bile laik oluyor dayanamıyor , yahudiliği yaşıyan çook az bir azınlıktır(ultra orthodox ve orthodoxlar) yahudilerin içinde...
sonradan yahudi olunabilir mi ? sorusuna cevap evet ama normal bir insanın isteyeceği birşey değil hatta normal yahudi ırkından gelenler bile sıcak bakmıyor...  halakhaya göre yaşamak kolay değildir.... çok zor olduğundan sonradan yahudi olanların sayısı çook azdır...
tarihte bir türk kavmi yahudi olmuştur, khazars diye geçer... ashkenaz yahudilerinin gen haritasında türk geni bulunur , bunlar abd deki israildeki yönetimi elinde bulunduran kısımdır, zaten savaş yeteneğinden türk olduklarıda belli...

Saygılarımla,
418

Ağustos 10, 2011, 02:31:37 öö
Yanıtla #94
  • Aktif Uye

Sayın 418 , öyle dokunaklı yazmışsınız ki bir an için bize acıdıkları için almazlar falan sandım...
Hahama gittiğinizde ''bizim din kuralları zor, size acırız ,alamayız'' mı diyor?... yok öyle bir şey.

birde bu kuralları uyguluyomusun ,uygulamıyomusun diye mi bakıyorlar? sayının azlığı bu sebepten olsun... Hiç

Saygılarımla

Ağustos 10, 2011, 02:40:09 öö
Yanıtla #95
  • Aktif Uye

Bir soru sormak istedim... bilmiyorum araştırmadım...şimdi aklıma geldi.
Sonradan Alevi olunabiliyor mu?
Saygılarımla

Ağustos 10, 2011, 09:01:36 öö
Yanıtla #96
  • Ziyaretçi

Sayın Hacamat,

duydum 2-3 tane öyle museviliğe geçip kabul gören , şunu da diyebilirim normal yahudi ırkından olan bile kabul görmüyor değişim süreci geçirmesi gerekiyor, bide yahudi kitaplarını yorumlaması için 150 ve üzeri IQ ya ihtiyaçları var ki dünyada %2 lik bir dilim.... o yüzden kolay değil...
sonradan alevi olunabilir mi ?
bence bir sakıncası yok , islamda misyonerlik(tebli) var, aleviler müslüman olduğuna göre neden olmasın ?

Ağustos 10, 2011, 09:14:12 öö
Yanıtla #97
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Aleviler sonradan tebliğ ile müslüman olmazlar zaten müslümandırlar.

Saygılar.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 10, 2011, 09:16:31 öö
Yanıtla #98
  • Ziyaretçi

Aleviler sonradan tebliğ ile müslüman olmazlar zaten müslümandırlar.

Saygılar.
Sayın karahan,

yazdığımı birdaha okumanızı tavsiye ediyorum...

Saygılarımla,
418

Ağustos 10, 2011, 10:01:07 ös
Yanıtla #99
  • Aktif Uye

Sayın 418, ben size IQ dan bahsetmiyorum, alırlar mı almazlar mı? böyle bir yere varamayız ki ama ,mevzu uzar da uzar... Sizi aldıklarında hemen Tevratı mı yorumlatacaklar ? '' al yorumla'' diye böyle birşey de yok... her, 108 dakikada bir bana dört, bir, sekize bastırtmayın ne olur. Net konuşalım. Bu konu başlığına ''Kader'' diyelim bitsin.
Saygılarımla