Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÖSS >:(  (Okunma sayısı 30528 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 11, 2007, 05:49:35 ös
Yanıtla #50

turkıyedekı egıtım sıstemı hıc ıyı degıl bunu bılmek ıcın turkıyede okumak gerekmıyor zaten
en basta egıtım standardı yok her okulda aynı kalıtede egıtım verrılmıyor
her ogretmen uzrıne dusenı yapmıyor
hala kızlarını okulka gndermeyen bır zıhnıyet var ve haydı kızlar okula gıbı kampanya duzenlenıyor
sonrada sıstemı tartısıyorlar
ılk once egıtımını tam ver sonra sıstemı dusun
sen egıtımını henuz guzel veremıyorsunkı ıss sınavında basarıyı yuksek beklıyorsun
:::saygılar:::

Haziran 11, 2007, 05:58:06 ös
Yanıtla #51
  • Orta Dereceli Uye
  • **

her yıl uygulanacak olan sınavda da bu daha açık görülcektir.öğretmenin bu sınava katkısı yüzde otuz gibi bi değerde iken nasıl olurda bu tercih edilen bi sistem olur.acaba bu öğretmenler kaç yılda elenip kaç yıl da öğrencilere hakettikleri sözlü notlarını vericekelr bunu da merak ediyorum.eğer insan ilişkilerine güveniosanız yeni sisteme onay vermeniz çok normaldir.tabi bahsettiğim insan ilişkileri bildiğimiz türden olmayıp canım cicim sen herşeyi biliosun bana not ver demekten öteye gitmeyecektir.öncelikle tam öğretim sunulabilmesi için öğretmen kadrolarının değiştirlmesi gerekmektedir.ama merak ediyorum acaba dersanede en az 5 kat daha fazla para alan öğretmenlerimiz aynı emekle daha düşük bi parayle nasıl olurda çalışbilecekelr okullarda..(!)

Haziran 11, 2007, 05:58:48 ös
Yanıtla #52
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sn Mc Cann. Turkiyedeki egitim sistemi iyi degildir demek o kadar kolay degil. Cunku egitim ve bilgi olarak bir orta okul mezunu averaj bir universite ogrencisinden daha fazla Matematik, kimya, fizik tarih bilgisine sahiptir.

Turkiye'nin (gorebildigim kadariyla) hatalari:
1- Bir dal uzerine yogunlasma yok.
2-Ogrenciler cok kucuk yaslardan itibaren cok fazla yukun altina sokuluyorlar, ve ezilmeye basliyorlar
3-Daha once de bahsi gecen her universitenin kalitesinin yuksek olmamasi (bu halde bile bir cok Amerikan Universitesine bes basarlar, o ayri)
4- Odev sisteminin olmamasi
5-Hocalarin/dekanlarin kendilerini birsey sanmalari
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 11, 2007, 06:00:13 ös
Yanıtla #53
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

turkıyedekı egıtım sıstemı hıc ıyı degıl bunu bılmek ıcın turkıyede okumak gerekmıyor zaten
en basta egıtım standardı yok her okulda aynı kalıtede egıtım verrılmıyor
her ogretmen uzrıne dusenı yapmıyor
hala kızlarını okulka gndermeyen bır zıhnıyet var ve haydı kızlar okula gıbı kampanya duzenlenıyor
sonrada sıstemı tartısıyorlar
ılk once egıtımını tam ver sonra sıstemı dusun
sen egıtımını henuz guzel veremıyorsunkı ıss sınavında basarıyı yuksek beklıyorsun
Kizlarini okula gonderme olayi daha co sosyolojik bir bozukluk. Egitim sisteminin zayifligindan degil komple butun SISTEMIN zayifligindan.

Egitim sistemini tartismak bu konuya uygun olurmu bilmiyorum.

Haziran 11, 2007, 06:02:47 ös
Yanıtla #54

oss sıstemı cok mukemmel bır sıstem degıl tabıkıde eksıklerı vardır ben buna bırsey demıyorum ama sn tuanaya sonuna kadar katılıyorum
egıtım sıstemımızın durumu o kadar cok kotukı ılk once sıstemı ıyılestırmek lazım bunun ıcınde ılk once zıhnıyet deggısmelı
sen egıtımını ıyıy verdıkten sonra zaten oss sınavında ogtrencılerın basarısı artacaktır
ama sırtını devlete dayamıs ve ogrencılerını hıcbır sey vermeyen o kadar cok ogretmen varkı ve dısarda mukemmel egetım bılgısıne sahıp ama atanmayan ve dershanede calısan ogretmenler
sen ılk once adaletlı olcaksın
hep soyluyorum yıne solıcem
ılk once egıtımını stantarda oturt guzel bır egıtım ver sonra oss sıstemını tartıs

Haziran 11, 2007, 06:04:46 ös
Yanıtla #55

sn ası dedılerınızde haklısınız
ama egıtım sıstemını burada tartısmak ne derece yanlıs olabılırkı sonucta oss sınavı bastan sona egıtım sıstemı ıle baglantılı ve sıstemın bır parcasıdır o yuzden sahsı gorusum bnce bır yanlıslık olmaz

Haziran 11, 2007, 06:13:41 ös
Yanıtla #56
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Dogrudur...

Haziran 11, 2007, 06:17:32 ös
Yanıtla #57

sn hiario sıze sert cıktıysam ozur dılerım ama benı uyarmanız bıraz sınırlendırdı sonucta bn tatsızlık olasın sıye arkadası uyarmak ıstedım ama bundan sonra gıkım cıkmıcak ama yınede tartısma ortamı olduysa sahdım adına herkesten ozur dılıyorum
nese bnce ılk once oss yı tartısmak yarıne verdıgımız egıtımın kalıtesını tarttısmalıyız cunku verdıgmız egetımı sınıyoruz oss de ne kadar ıı bır egıtım veırrsek sıstemın zayıflıgı o kdar ortadan kalkar

Haziran 11, 2007, 06:38:10 ös
Yanıtla #58
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bence Turkiye'de verilen egitim kalitesi (verildigi kadariyla) Amerika'dan cok daha yuksek seviyede.
Tabiki bunu butun ulke icin genelleyemeyiz. Sanirim sizin de bahsettiginiz bu.

Haziran 11, 2007, 08:57:04 ös
Yanıtla #59
  • Ziyaretçi

bahane olan ya öss değilse??mesela benim gibi çalışıp deneme sınavlarında ikinci bölümden adamakıllı bir puan alıyorsan ve sınav günü rahatsızlığın yüzünden bir seneni kaybediyorsan bu bahane değil aşağılık bir gerçektir..............ama illaki, öneri istiyorsan aynı öss kalitesinde aynı şartlarda lisenin her senesi sonunda sınav yapılır ve bu sınavların ortalaması alınır.......diyorsun ki ortaöğretim puanıyla alamazlar çünkü kaliteler okullarda farklı...........peki o zaman ben sana suNu sorayım devletin eğitimle yükümlü kurumları ne yapıyor........kaliteli öğretmen yetiştirmek tümokulların düzeyini aynı seviyede tutmak BENİM VEYA ÖĞRENCİNİN YÜKÜMLÜLÜĞÜ DEĞİL ...yükümlü olmadığımız gibi bunun sorun olduğunu yanlış olduğunu belirtmekte B.A.H.A.N.E   DEĞİL................... ÖĞRETMEN YETİŞTİREN VE ÖĞRETİM KURUMLARINI DENETLEYEN DEVLETİNDİR SUÇ EĞER BİR OKULDA ÇOK KOLAY NOT ALINIYOR DİĞERİNDE ALINMIYORSA...............ve insanlar birşeyler yapmaktan aciz oldukları için milyonlarca insan hayat karartıyor
milyonlarca insan var dershane ye gidemeyn maddi durumu sıfır noktasında ama birileri eşşeği saldım çayıra mantığıyla bir sınav koymuşlar ortaya ne ilgilenen var nede bunu standartını yükseltmeye çalışan devlet büyükleri yan gelip yatıyor...............BU YANLIŞ BU HAKSIZLIK..............allaha çok şükür ki kazanamadığım taktirde aç kalmam açık kalmam peki sınavı kazanamayınca yapacak hiçbirşeyi olmayan insanlar ne yapıcak??????yani emin ol çalışan kazanır çalışmayan kazanamaz gibi basit bir muhabbet değil bence................