Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Özde Ermeni Katliami  (Okunma sayısı 31002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 08, 2007, 11:35:10 ös
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Muhterem MASON, Sayın LEON COMANDANTE,

Çok net bir şekilde belirtmem isterim ki, bu konudaki tek çekincem anti - masonik sitelerin, burada yazılanları farklı amaçları için kullanabilecekleridir.

Konuyu açan değerli arkadaşımıza da saygılarımla hatırlatmak isterim.
Burda yazılan her neyse yazan kişi sorunludur.benim yazdıklarımdan dolayı sizimi suçlayacaklar.
Siz anti masonik sitelerden korkmayın zaten onlar her zaman yazacak bir hikaye bulur

Ağustos 08, 2007, 11:42:55 ös
Yanıtla #41
  • Uzman Uye

Muhterem MASON, Sayın LEON COMANDANTE,

Çok net bir şekilde belirtmem isterim ki, bu konudaki tek çekincem anti - masonik sitelerin, burada yazılanları farklı amaçları için kullanabilecekleridir.

Konuyu açan değerli arkadaşımıza da saygılarımla hatırlatmak isterim.
Sevgili Omnia Tempus Alit,

Gonul isterdi ki bu konu baska bir konuya misilleme olmasi icin degil, hakikaten tartisilmak icin acilmis olsaydi, ve ne oldugu belirsiz(!) kaynaklardan bilgiler asmak yerine fikir alis verisinde bulunulabilinse idi, ama gordugunuz gibi her insan tartismasini degisik seviyelerde yapiyor, ve siteyi kisisel rovans amaclari icin kullanmakta sakinca gormuyor. Bu kendilerinin secimidir.
farzedinki misilleme değil hedi tartışalım karşılıklı anlayış olmadığı taktirde kavgaya dönüşecektir.
Ben misilleme yaptım
 neden yaptım?
Bu siteye gelen her vatandaş bir Yahudi konusu açıyor . hatırlarsanız İsraili denize dökenler bile vardı.

Ağustos 08, 2007, 11:55:38 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Aslına bakılırsa kim araştırırsa araştırsın Yahudilik ve Müslümanlığın birbirine benzediği kadar Yahudilik ve İseviliğin, Müslümanlık ve İseviliğin benzemediğini kolayca görür vede anlar.

Zira Kur'an vaktinde kitap haline getirildiği için bozulmamışken, İncil yıllar sonra yaklaşık 3000 farklı İncil'in toplaması olan uydurma bir kitaptır şuan günümüzde. Tevrat'ta da ciddi tahribatlar var. Lakin Yahudi gelenekçiliği nispeten bazı değerlerin korunmasını sağlamıştır. Örneğin; Yahudilerde de haram-helal anlayışı vardır, faiz yasaktır(Yahudilerin tefeciliğini örnek vererek bunu yalanlamaya gerek yok, Müslüman tefecilerin haram yemesi gibi bir durum bu da...), domuz eti yemezler, sadaka vermeyi erdem sayarlar, kitaplarına inanılmaz saygı gösterirler, Allah'ı BİR kabul ederler(Hristiyanlar gibi Tanrı 3 demezler)...

Şimdi tüm bu yönlerden bakınca Müslümanlığın ve Yahudiliğin benzeştiği belli oluyor. Yalnız geçerliliğini Hristiyanlığın gelişiyle yitirmiştir. Tıpkı Hristiyanlığın İslam'ın gelişiyle geçerliliğini yitirdiği gibi...

Tevrat'ta bir kısmı bozulmuş bir kitap olduğundan dolayı bugün bir çok dindar Yahudi artık bunun farkına varmış olmasını ve Müslümanlığa geçiş yaptığınıda duymuştum.

Ağustos 09, 2007, 12:26:09 öö
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Tavrat bir kýsmý bozulmuþ demiþsinde deðiþtirilecek bir þeyi yokturki biz onu tarih kitabý olarak ukuyoruz.
Tevrat Yahudilerin gelenek  ve anayasa kitabýdýr. 8)
Sevgili Leon Yahudilerin müslüman olduðunu söyleyenler varsa kendini kandýrýr. ;)
Ýþine geldiði için kendisine bir kazanç getirecekse Ýslamiyeti seçen bir yahudi olabilir.Ama körükörüne inanýp Müslüman olan ahmak bir yahudi tanýmýyorum.Sevgili kardeþim ***
 ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2007, 12:10:44 ös Gönderen: MASON »

Ağustos 09, 2007, 08:45:54 öö
Yanıtla #44
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Shemuel,

Mesajlarimda bahsi geçen korku değil, tespittir.

Hatırlatmak isterim.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Ağustos 09, 2007, 12:28:06 ös
Yanıtla #45
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Tavrat bir kýsmý bozulmuþ demiþsinde deðiþtirilecek bir þeyi yokturki biz onu tarih kitabý olarak ukuyoruz.
Tevrat Yahudilerin gelenek  ve anayasa kitabýdýr. 8)
Sevgili Leon Yahudilerin müslüman olduðunu söyleyenler varsa kendini kandýrýr. ;)
Ýþine geldiði için kendisine bir kazanç getirecekse Ýslamiyeti seçen bir yahudi olabilir.Ama körükörüne inanýp Müslüman olan ahmak bir yahudi tanýmýyorum.Sevgili kardeþim ***

Sende mi Brutus
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2007, 12:10:27 ös Gönderen: MASON »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 10, 2007, 12:01:57 ös
Yanıtla #46
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İnsanı zorla faşizan ırkçı yorumlar yaptırmaya yöneltiyorlar neymiş efendim Türkler soykırımcıymış buna en kibarıyla amiyane tabirle afedersiniz " hadi len!" denir bu kadar bilgi görü art niyetli mesnetsiz bir yaklaşım olamaz hiç bir delil yokken toplu mezar var diye (hoş mezarlardan çıkanların ölüm sebebleri ve milliyetlerini nasıl buluyorlarsa Türkiye ye gelmeden) 20 Y.Y. ın başlarında çekilmiş birkaç siyah beyaz katliam fotoğrafı jenosite delilse ben size milyonlarca Türk ün katledilmiş fotorğafını sunayım 20. Y.Y. başlarında başta Çanakkale olmak üzere bir yığın yerde Türkler soykırıma uğramışlardır bunların içinde Ermenilerde vardır evet Ermeniler Türklere yönelik soykırım yapmışlardır.Ama ahmaklıkla itham edilen başkalarının kültürleriyle yaşadığı iddia edilen Türk  Milleti bazıları gibi bizi katletdiler diye kendini acındırmamışdır başklarının örfünü adetini almamışdır Türkler hep tek Tanrılı olmuşlardır İslamiyet örf adet değil dindir belkide  Türkler İslam ı seçipte Araplaşmayan tek millettir  3000 bin yıllık tarihlerinde BAZILARI  gibi kendilerine yardım eli açanları hançerlememişlerdir daima mert olmuşlardır ve onurşarı haysiyetleri için canlarını vermişlerdir ve yine BAZILARI gibi plazarlarda şereflerini benliklerini ve haysiyetlerini satarak elde ettikleri para ile dünyayı yönetiyoruz diye kös kös övünmemişlerdir ( bi de zeki olduklarını iddia ederler oysa ki piyon olduklarının farkında olamayacakları kadar zekiler!!!)

Evet sonunda bizleride ırkçı yaptınız hiç bir somut delil sunmadan vardır diyerek kabullendiğiniz "yalan" sizlerin dürüstlük anlayışınızı gösterir...
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2007, 12:03:43 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 10, 2007, 12:14:23 ös
Yanıtla #47
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Shemuel,

Tum bir ulke hakina yaptiginiz suclama hosgorulemez. Lutfen mesajlarinizi saygi cercevesinde atiniz. Forumun huzur ve ahengi, yapilan genellemeler ile bozulmaktadir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 10, 2007, 12:53:23 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

nedendir bilmem ama forumdaki her konuda mutlaka konuşmalar farklı yerlere gidiyor.
osmanlı madem soykırım yapış o zaman neden hala ermenilerin soyu devam etmekte??eminim ki soykırım yapsaydık birtanesi bile yaşıyor olmazdı.

Ağustos 10, 2007, 01:06:19 ös
Yanıtla #49
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. galilei,

böyle bir yaklaşımla işi çözemeyiz bence, çünkü siz bu ifadeyi kullandığınızda karşı taraftaki kişinin eline çok güçlü bir koz geçer ve şu soruyu sorar "hitler'de 6 milyon yahudiyi katletti, bunun bir soykırım olduğundan kimsenin şüphesi yok... sizin yaklaşımınızla yahudi soyu devam etmemeliydi. ozaman siz holokostuda mı görmezden geleceksiniz?"

SOYKIRIM  değil, sonuçta 1915'te gerçekleşen bir tehcir uygulaması var, bunun haklı gerekçeleri de mevcut, ancak o uygulamada ermenilere karşı girişilen lokal rinç girişimleri ve tehcir sebebiyle ermenilerde zayiat söz konusu... bunu kabul edelim...

Shemuel'in açtığı Ermeniler diye ayrı bir başlıkta zaten çeşitli görüşleri ifade etmiştim.

tekrar edeyim ki, ermeni milliyetçiliği - taşnakçı zihniyet o günlerde de ve bugünde de emperyalizmin yardakçısı durumundadır. emperyalizmin böl-yönet taktiği gereği bunlara destek vermesi beklenebilir. ancak taşnakçı zihniyetle- tarihimizde millet-i sadıka olarak nitelediğimiz ermenileri bir kefeye koyamayız. türkiye'ye çok önemli katkılarda bulunmuş ve bulunan bir çok ermeni yurttaşımız olmuştur ve bundan sonrada olacaktır.

dolayısıyla çoğunluk veya baskın ulus olarak türklerinde kendilerine dönüp bakmaları gerekli... evet ermeni milliyetçiliğinin tezleri ve türklere bakışı ortada ancak türk milliyetçiliğinin ermenilere bakışında onlarınkine göe bir farklılık var mı?

bilmemiz gerekenler tarihte... ermeniler anadoluda belkide en kolay türkleşmiş topluluktur... ermeni adetlerini almışız ermeniler de türklerinadetlerini almış... bunda belki de ermenilerin eski dininin şamani bir din olmasının da etkisi olabilir. 1900lerin başına kadar ermenilerle içiçe yaşamışız, bugün niçin yaşayamayalım?

olaylara bu noktada bakmakta fayda var...

Saygılarımla...

p.s.: luckeye her ne kadar kimsenin kültürünü adetini almamışız desede ben aynı fikri paylaşmıyorum. kültür-adet-görenek almak benimsemek onu bir potada eritmek aynı zamanda o ulusun büyük bir ulus olduğunun da göstergesi olduğuna inanıyorum. o kültürün içinde erimiyor diğerlerinin kültürünü kendi kültürü içerisinde bütünleştiriyor ve kendi malı haline getiriyor ki bu da başka bir bakış açısıyla büyüklük olsa gerektir.