Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ahmet Kaya  (Okunma sayısı 29918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 01, 2009, 03:02:33 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Kıravat ta bizim kültürümüze ait değil.Hatta bunları çoğaltabiliriz.Şapka,ceket,gömlek,ayakkabı,döpiyes,mont vs.Bizim kültürümüze ait olupta,halen giydiğimiz ne kaldı ki :)İnsanları özgür bırakalım.Kendilerine neyi yakıştırıyorlarsa giysinler.21.asırda böyle şeylerle uğraşmak,müdahil olmak çok abes...

Saygılarımla...

Sayın Ceycet,

Bu saydıklarınızın hepsinin çağdaş ve evrensel giyim kuşam sınıfına girdiğini yaşınıza rağmen bilmiyor, anlayamıyor yada bu hadise ile bağdaştıramıyor olmanız, bu düşünceye neden sahip olduğunuzu da ortaya koyuyor.

Yolun sonunu düşünmeden ilerlerseniz, an gelir bataklığa saplanırsınız. O andır ki; size uzanan her eli beraberinizde batırırsınız. Tanrı'ya yalvarırsınız  "kurtar" diye.. Çünkü şansınız varsa o bataklıktan sizi ancak Tanrının eli kurtarır.

"Unutmayın Tanrı bize o eli uzattı, O mucizeyi bize bağışladı"

Bize bu yolda düşen görev; yolun sonunu düşünmeden ilerlemeyi bir yana koyun, adım dahi atmamaktır. Bizim diğer ülkeler gibi imkanlar içinde bolluk ve hatalarımıza toleransımız zaten olmadığı gibi "kalmamıştır da" Avrupa aydınlanalı 300 yıl oldu, biz ise 90 yıl önce ilkkez ışığı gördük. Eğer o ışık kapanırsa; ne yürüyeceğimiz yol nede uğrunda öleceğimiz vatan, geriye bizim için sadece bir hiç kalır.

Saygılarımla,

Sayın Saygın;

Öncelikle iltifatlarınız için teşekkür ederim.İlerlemek ve çağdaşlık için "olmazsa-olmaz"gördüğünüz kılık kıyafet konularında sizinle hemfikir olmamamla birlikte,insanların çağın gereklerine uygun giyinmelerini,toplumumuzu teşkil eden kimselerin tercihlerinin bu yönde olmasını arzularım.

Ancak,insanların tercihleri konusunda dayatmaya mazur kalmalarının;vatan,millet,çağdaşlık,ilerleme gibi kavramlarla meşrulaştırılmaya çalışılmasını anlamakta zorlanıyorum.Bir kadın başını örtmeyi,dini vechibesi olarak görüyorsa ve bunu uygulayabilme özgürlüğünü talep ediyorsa hangi toplumda olursa olsun desteklenmeyi hak ediyordur.

Bendeniz sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar "dinci taife"ye karşı bir insanım.Daha önceki mesajlarımdada bunu defalarca tekrarladım.Fakat dincilerle mücadele edeceğim diye de,samimi olabilmesi muhtemel dindarların özgürlüklerinin kısıtlanmasına sonuna kadar karşıyım.

Saygılarımla...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 01, 2009, 08:12:17 ös
Yanıtla #31

Bugun Ahmet Kaya her gecen gun daha iyi anlasiliyor. Totalitarizme baskaldirdigi, kendi fikirlerini butun cesaretiyle ve yuregiyle haykirdigi icin onunde saygiyla egiliyorum. Huzur icinde yatsin. Uzerine yildizlar yagsin.

Sayın Isis; aynı şekilde ben de ..

Protest müzik anlayışıyla tanıdım ve neredeyse çocukluğumdan beri O'nun  Şarkılarıyla büyüdüğümü bilirim:) Hala tutkunuyumdur ve en önemlisi de şarkı sözlerinde ihtiva ettiği önemli unsurları alabildim. Bu bana büyük keyif verdi. Önyargıların kırılamaması ve sürekli olarak anlaşılamama olayı söz konusu olduğundan Ahmet KAYA benim gözümde yücelttiğim Değerli bir Sanatçı'dır. Her zaman için savunmuş ve onun güzelliklerini keşfedebilmiş ve böylelikle cevap vermiş biri olarak hala O'nu çok özlüyorum. İnanın ölümüyle gerçekten yıkıldım. Bu belki komik gelebilir ama bu kadar tutkunu olduğum bir Sanatçı'yla tanışma gibi bir hayalim vardı. Maalesef bunu gerçekleştiremedim. Onun gibi birinin bu dünyadan çekip gitmesi beni gerçekten önemli derecede bunalıma sürüklemişti. Söylediğim gibi:) bir insan bu kadar bir Sanatçı'ya tutkun olamaz ama ben oldum.

Böyle bir paylaşımı sergilemeniz inanın kendi adıma söylüyorum beni çok duygulandırdı. Hep bir olumsuz bakış açısıyla karşılanarak haketmediği tavırlara maruz kalması ama yine de buna karşı dimdik durarak yüreğini bizlere gösterdi.

O'nu Saygı ve Sevgi'mle Anıyorum.

'' kafamı duvara vurmadan
tanıyabilmek seni
beyninin içindekileri anlayabilmek
ve yitirmeden, yüzündeki anlık tebessümü
bütün saatleri öylece durdurabilmek için
çıldırasıya paraladım kendimi
lanet olsun!
artık sigarayı üç pakete çıkardım günde
olsun be! ne olacaksa olsun!
bu da benim sana
ayrılırken şikayetim olsun ''

:) Genelde sosyal içerikli ve hayatın gerçeklerini yansıtan bunu modern sanat anlayışıyla dile getiren güçlü sesiyle müziğin farklı yönünü bizlere yani O'nu anlayanlara/anlayabilenlere göstermiştir.  

Sevgilerimle,

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 01, 2009, 08:49:14 ös
Yanıtla #32

o baska bir dilde, Kurtce sarki okudugu icin basina catal, tabak, bardak firlatilan bir sanatci olarak tarihe gecmistir.

Konuyu tartışma amaçlı olarak saptırma fikrinde değilim Sevgili Isis; ancak ben şuna inanıyorum ki bu gibi saldırgan faaliyetlerde bulunanların haliyle kaybetmiş oldukları fikrindeyim, neden derseniz? Çünkü toleranslı ve hoşgörülü davranmak, farklılıkları olduğu gibi kabullenmek sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte zor bir sürecin getirisi olarak düşündüğümden bu hasletleri gösteremeyenlerin aslında içlerinde kalan birtakım üzüntü verici yanlışların, hataların hatta şartlanmış zihniyetin bir verisi olan en büyük korkunun ilkelliğinde saplanıp kalmış ve bundan bir türlü kendilerini kurtaramamış olanların çığlıklarıdır.

Burada müsaadenizle birşeyi daha vurgulamak istiyorum. Bir insanın en başta gelen özelliği toplumda ağır ve olgun davranışlarıyla gösterip tabi bunu yapmacık olarak değil ki böyle birşeye pek ihtimal vermiyorum, konumuna göre hangi statüde yer alıyorsa o konumun vermiş olduğu model şekliyle de kendini yansıtması gereklidir. İnanın bana bahsettiğiniz bu çok önemli çatal bıçak olayını gerçekleştirenler sanatçı olarak piyasada yeralmış ve saldırgan tutumlarıyla nasıl bir kişiliğe sahip olduklarını bütün kamuoyu önünde sergilemişlerdir.

Bakınız hayat bize sürekli birşeyler öğretiyor ve herşeyle de sınanıyoruz. Benim düşüncem X ise senin düşünce neden Y olmasın? Unutulmaması gereken bir nokta vardır ki beyazın olduğu yerde siyah, gecenin bitiminde de gündüz vardır..

Kısaca şunu arzetmek istiyorum ki, hakaret ya da saldırı mahiyetinde gerçekleşen bütün fiiliyatlar öncelikle bu gibi yakışmaz-negatif duygularla hareket edenleri düşürür, yerle bir eder ancak buna maruz kalanları ise otomotikman yüceltir. Doğanın bir yasasıdır bu.. Gönül isterdi ki bu tepkisellik Sanatçı anlayışı çerçevesinde gerçekleşseydi ama söylediğimn gibi bunların aksi her zaman bize birer ispat niteliğindedir.

Sayın Isis; son olarak cümlelerimi Size hitaben yazdım ve Sizi direkt olarak kendime muhatap aldım. Anlaşılmasını rica ediyorum. ( polemiklere girmeme yönümle ),

Saygılarımla,

Kasım 16, 2009, 02:48:04 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Bugun Ahmet Kaya'nin olumunun 9. yili. Onun kavgasi ise hala suruyor.

O mahur beste calar, Mujgan'la ben aglasiriz......

« Son Düzenleme: Kasım 16, 2009, 02:53:25 ös Gönderen: Isis »

Kasım 16, 2009, 03:00:10 ös
Yanıtla #34
  • Aktif Uye

Sayın isis,

Kalp kalbe karşı derler ya...
Tamda Ahmet Kaya ile ilgili google da arama yapıyordum. İşin tuhaf tarafı öğrencilik yıllarımız da hem dinler hem de çok (hemde çok)  fazla eleştirirdik merhumu. Şimdi ise ....

Saygılarımla,

Kasım 16, 2009, 03:09:12 ös
Yanıtla #35
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Kasım 16, 2009, 03:39:15 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sonsuzluk boyutunda, yolculuğuna kaldığı yerden devam ettiğine inandığım; bir döneme eserleriyle katkı sağlayan ışık dostuna sevgilerle yolun ışık ve sevgi olsun.......

IŞIK ve SEVGİ İLE KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Kasım 16, 2009, 04:07:04 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Aslında rahmetlinin bu kadar dinlenmesinin sebebi sanatını mükemmel icrasının yanında, aslında senelerdir bitmeyen kavgası toplumun her kesiminin ortak kavgasıydı.... dili, dini, ırkı ne olursa olsun.....

Saygılar

Kasım 16, 2009, 04:10:09 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Bu parçayı da paylaşmadan duramıycam,,,,

Kasım 16, 2009, 05:52:20 ös
Yanıtla #39

Saygı ve Sevgi'mle anıyorum.