Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Biz müslümanlar 'gericiyiz'  (Okunma sayısı 8388 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2013, 02:10:09 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar.Sizlere bu makalede çok sinirlendiğim ve artık anonim olmuş bir cümleyi hatta bir suçlamayı açıklayacağım.
Avrupalılardan biz müslümanlara çoğu kez gerici dediklerini hepimiz duymuşuzdur.Bunların en önemli nedenlerinden biri de islam erkeklerinin kadınları sürekli ikincil plana atıyor olmasıymış.Bakın ben bu son çıkan kadınlara yönelik şiddet olaylarını ya da karı-koca arasında ki ilişkilerden bahsetmiyorum.Burda birilerin yanlışken doğru gibi birileri de doğruyken yanlış gibi gözüküyor.
Mekke’yi bilirsiniz orada Allah’ın evi Kabe bulunur.Hani şu milyarlarca insanın etrafında döndüğü hani şu ay’ın yıldızların galaksilerin ve gök cisimlerinin etrafında sürekli döndüğü Kabe.Hikayesini az çok bilirsiniz Kabe’nin Hz.İbrahim’in ikinci karısı Hacer Ana bebeğine su ararken o dağlarda delice dönüvermiş ve bununla birlikte say denilen Kabe’nin etrafında yedi kez dönme olayı çıkmış.Kabe’ye giden insan sayısı 3 milyardan fazla bir rakam ve bu rakamın çoğunluğu erkek nüfuzunu oluşturuyor.Bana sakın o kadar erkeğin Kabe’nin etrafında say yaparken sadece dört duvarlı siyah örtülü bir mekan etrafında döndüğünü söylemeyin sakın.
Çünkü o kadar erkek birini anmak için yahut onun yaşadığını yaşamak için yedi kez kabenin etradında döner.O biri Peygamberimiz değil H.z İbrahim değil İsmail,İshak evet hiçbiri değil.O biri H.z Hacer’dir.Yani bir kadın!
Hristiyanlıkta ise kadın meselesinin çok komik ve aciz bir hikayesi vardır.Kadınlar hristiyanlıkta ’Kutsal Kadın’ olarak saygı görür.Fakat rahipler ve Papa bu durumdan rahatsızdı bu durumu kendi çıkarları için değiştirmeliydi.Kutsal Kadın öyle bilemecelere ve şifrelere uğradı ki artık zamanla Kutsal Kadın değil Kutsal Kase denildi.Yani kadını silmek için bir kaseyi yücelttiler.

Şimdi islam erkeklerinin kadınlara değer vermediğini söyleyen ’kör’ lere sesleniyorum:Siz kadını menfaatiniz için bir kase haline getirip centilmen,çağdaş ve haklı hale geldiniz.Bu kadar müslüman ise bir kadın için ayağının tozu ile dönüp ona olan saygısını gösterirler ve kaba,çağdışı gerici hale geldiler.

Bakın hele biz gerçekten gericiymişiz.

Evvâh
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 17, 2013, 02:45:51 ös
Yanıtla #1

Bana kalırsa bu konu "ezoterizm" bölümü yerine "islam" bölümünde açılabilirdi. Konuya dönecek olursak:

Müslümanların yoğun olarak yaşadığı toplumlarda, kadınların hayata katılım oranına kısmen de olsa giyinişlerine bakılarak böyle bir değerlendirme yapılıyor. Kadına şiddet oranlarına ve doğurganlık oranlarına da bakılıyor.

Sn. Evvah, ister bu duruma "iftira", isterseniz "saçmalık" diyin, müslümanların bu "gerici" yakıştırmasından bazı sonuçlar çıkarması gerekiyor.  Çünkü ortada bazı istatistikler var ve bunları gözardı edip kafayı kuma gömmek, sorunlardan kaçmak olur. İslam dünyası bu duruma karşı sadece tepki göstermekle yetinmeye çalışırsa bir yere varamaz. "Nerede yanlış yapıyoruz?" diye düşünmeliler bence.

Saygılarımla
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Mart 17, 2013, 05:42:48 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimin istatistikleri...neye göre istatistik...kime göre istatistik...bunlar tartışılır.Fakat burda günümüz koşullarını,günümüz aydınlarını ele almadım zaten.Peki ''Kutsal Kase'' hakkında ne düşünüyorsunuz?Bu ne anlama geliyor?

Saygılarımla.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Mart 17, 2013, 06:44:28 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sn. evvah, Masonluğa ve Masonlara karşı müthiş tepkiilisiniz anladığım kadarıyla. Doğru mu ? Bunun nedenini anlayabilmiş değilim. Kin-nefret kusan yazılar yayımlıyorsunuz sürekli. Peki size bir soru, gündelik yaşamda kaç Mason tanıdığınız var sizin acaba veya tanıdığınız Mason var mı da onları bu kadar kötülüyorsunuz ? Masonluk ve Masonlar hakkında eğer açıkça ne düşündüğünüzü yazarsanız sizin ideolojinizi anlamam daha kolay olacaktır, aksi takdirde Masonlara müthiş antipatinizin olduğunuzu düşünüyorum.

Ayrıca Müslümanlara kimsenin gerici dediği yok. Bu yazınızla  gerici olduklarını siz beyan etmişsiniz.
Adequatio intellectus et rei

Mart 17, 2013, 07:03:54 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. evvah, Masonluğa ve Masonlara karşı müthiş tepkiilisiniz anladığım kadarıyla. Doğru mu ? Bunun nedenini anlayabilmiş değilim. Kin-nefret kusan yazılar yayımlıyorsunuz sürekli. Peki size bir soru, gündelik yaşamda kaç Mason tanıdığınız var sizin acaba veya tanıdığınız Mason var mı da onları bu kadar kötülüyorsunuz ? Masonluk ve Masonlar hakkında eğer açıkça ne düşündüğünüzü yazarsanız sizin ideolojinizi anlamam daha kolay olacaktır, aksi takdirde Masonlara müthiş antipatinizin olduğunuzu düşünüyorum.

Ayrıca Müslümanlara kimsenin gerici dediği yok. Bu yazınızla  gerici olduklarını siz beyan etmişsiniz.

Bayan afedersiniz çok af edersiniz ama ''siz ne saçmalıyorsunuz ya???!'' :o

Moderator notu:
Sayın evvah uslubunuz hakkında sizi uyarmak isterim.Forum kuralları 4., 5. maddeyi ihlal etmiş bulunmaktasınız.
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2013, 02:33:58 öö Gönderen: Arais »

Ç.A

Mart 17, 2013, 07:09:57 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Evvah, Müslüman toplumların geri olarak görülmesinin sebebi sadece İslam ülkelerinde kadına bakış mıdır ki, bu konuyu tek bir sebebe indirgemişsiniz? Başka sebep yok mudur? Teknoloji seviyesi, ekonomik kalkınma, sanayi üretimi, bilgi toplumu olma, vb. sebepler ortada iken, sadece tek bir sebep öne sürerek "hayır Müslüman toplumlar gerici değildir" çıkarımını nasıl yaptınız, ben anlayamadım.

Ayrıca kime göre istatistik / neye göre istatistik ne demektir Sayın Evvah? Onur cinayetleri, namus cinayetleri, vb. hangi ülkelerde açık ara önde gitmektedir? Başka hangi ülkelerde namus cinayetinin cezası verilirken "hafifletici sebepler" gündeme gelmektedir? Biliyorsunuz batıda bir ülkede direk zehiri enjekte ederler adama bu tür suçlar işlemişse.
Live long and prosper.

Mart 17, 2013, 07:18:26 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Spock,

Öncelikle katılımınız için çok teşekkür ediyorum.Merak etmeyin aşırı islamcı biri değilim bu yüzden sakin sakin sorabilirsiniz.Bu yazıda öznel bir ifade kullandım.Ayrıca ben günümüzü ele almadım.Şöyle açıklayayım;eskilerin zihniyetine atıfta bulundum o kadar.Ama siz ısrarla Müslümanlar günümüz de de gericiler diyorsanız bu sizin tespitiniz ve düşünceniz sonuna kadar saygı duyarım.Fakat kimsenin dinini aşağılamayacak şekilde yapalım.Namus...cinayetler...töre...bunlar elbette var müslüman toplumlarda.Eğer iş ''kötüsü onlarda'' ya gelecekse farklı boyutlara taşınır.Dediğim gibi sadece bir takım eski ön yargılı zihinlere atıfta bulundum.Ama sayın Melina'yı gerçekten anlamadım.

Saygı ve sevgilerimle.

Ç.A

Mart 17, 2013, 07:24:50 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Bayan afedersiniz çok af edersiniz ama ''siz ne saçmalıyorsunuz ya???!'' :o

Onu bana değil, kendinize sorun.
Adequatio intellectus et rei

Mart 17, 2013, 09:52:08 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Evet bende "bir takim eski ön yargili zihinlere atifta" bulunmak istiyorum.

"Kadinlar aklen ve dinen dün(asagi) yaratilmislardir". Hadis
"Allah´in kimini kimine üstün kiolmasindan ötürü...erkekler kadinlar üzerinde hakimdirler"Nisa suresi ayet 34
"Erkeklerin (kadinlardan)bir üstün dereceleri vardir"Bakara suresi ,ayet228
"ugursuzluk üc seyde vardir, karida, evde ve at´da" Hadis
"namazi kat´eden seyler(kara köpek) esek, domuz ve kadindir".Hadis
"Benden sonra erkekler icinkadinlardan daha zararli bir fitne birakmadim". Hadis

Bir aralar bir reklam vardi," yoktur aslinda bir birimizden farkimiz ama biz osmanli bankasiyiz"

Saygilarimla

Mart 17, 2013, 10:54:01 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Bu konuda benim de nacizane söyleyecek bir kaç sözüm olacak. Öncelikle sayın evvah'ın ne demek istediğini sanırım anladım. Ve kısmen de ifadelerine katılıyorum. Yanlız İslam'da değil, diğer dinlerde de kadının durumu farklı mı ki ? Daha geçen gün gazetelerde manşette Suudi Arabistanda 90 yaşında bir adamın  9 yaşında bir kız çocuğu ile evlendiği haberlerini, İncil'de kadının tanımını, Tevrat'ta kadının anlatımını okumadınız mı ? Hasılı, bilimin ve aklın öne çıkmadığı her toplumda kadın ne yazık ki gerçek yerinde bulunmamaktadır.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"