Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fraternis  (Okunma sayısı 3704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 10, 2008, 07:34:36 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler

"Fraternis" uye isimli kisi forum kurallarinin 17. maddesini ihlal etmesi nedeni ile 180 gun forumdan ihrac edilmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 10, 2008, 11:13:16 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Allah kurtarsin :)

Mart 10, 2008, 07:31:08 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Yanlış anlamayın Sayın MASON, sadece bilgilenmek için soruyorum. 17. madde gereği kişinin üyeliğinin silinmesi gerekmez mi? Hafifletici sebepler mi söz konusu cezasında?

Saygıarımla,

Mart 10, 2008, 07:48:44 ös
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. blossom,

Forum Kurallarını dikkatlice okursanız, son paragrafta "İş bu cezaların uygulanmasında, ihlal edilen kuralın niteliği, ihlalin ağırlığı, birden fazla kuralın ihlal edilip edilmediği, üyenin benzeri bir ihlali daha önce yapıp yapmadığı ve üyenin site geçmişi dikkate alınarak site yönetimi tarafından hangi cezanın uygulanacağına karar verilir." denilmektedir. herne kadar 17. maddede "üyeliğin silineceği gibi..." şeklinde ifade geçmekle birlikte yorum yaparak bunun silinebileceği gibi biçiminde algılanması ve son paragrafta ifade edilen yaptırım uygulamada gözetilecek hususların bu madde açısından da dikkate alınabileceği şeklinde bir yaklaşımda bulunulması gereklidir.

nihayetinde Sn. Fraternis'e verilen 180 günlük ceza 17. maddenin ihlali sebebiyle verilmiş olsa bile gördüğüm kadarıyla site yönetimi daha önceden siteye katkıları, paylaşımları ve diğer özelliklerini de dikkate alırak ilgili üyeye üyeliğinin tamamen iptali cezası yerine 180 günlük bir uzaklaştırma cezası vermiş ve üyeye "hoşgörü" ile yaklaşarak yeteri derecede ağır bir ceza ile adalet duygusunu tatmin etmiş ve aynı zamanda üyenin bu özellikleri sebebiyle bir şans daha tanımak istemiştir.

ayrıca ve önemli belirtmek isterim ki 14. madde de site yönetiminin otoritesini sarsıcı hareketten bahsetmektedir. Bu sucun sınırı yalnızca oradaki fiiller olarak düşünülmemelidir. "Site Yönetiminin Otoritesini Sarsıcı" pek çok çeşit hareket olabilir.

bunlar tamamen şahsımın görüşüdür. tabi bilgilenme isteminin muhatabı olan Sn. Üstadım'ın da cevaplarını bekliyor olacağım.

Sevgi ve Saygılarımla.

Mart 10, 2008, 09:38:45 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Yanlış anlamayın Sayın MASON, sadece bilgilenmek için soruyorum. 17. madde gereği kişinin üyeliğinin silinmesi gerekmez mi? Hafifletici sebepler mi söz konusu cezasında?
Sevgili Blo 17. Madde Siyasi suça giriyor. Ben hiç bir yorum yapmıyorum 
hatta kaza ile bir şeyler ağzımdan kaçar sonra idam edilirim diye o konulara  girmiyorum.
« Son Düzenleme: Mart 10, 2008, 09:41:00 ös Gönderen: shemuel »

Mart 10, 2008, 10:27:19 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sn. blossom,

Forum Kurallarını dikkatlice okursanız, son paragrafta "İş bu cezaların uygulanmasında, ihlal edilen kuralın niteliği, ihlalin ağırlığı, birden fazla kuralın ihlal edilip edilmediği, üyenin benzeri bir ihlali daha önce yapıp yapmadığı ve üyenin site geçmişi dikkate alınarak site yönetimi tarafından hangi cezanın uygulanacağına karar verilir." denilmektedir. herne kadar 17. maddede "üyeliğin silineceği gibi..." şeklinde ifade geçmekle birlikte yorum yaparak bunun silinebileceği gibi biçiminde algılanması ve son paragrafta ifade edilen yaptırım uygulamada gözetilecek hususların bu madde açısından da dikkate alınabileceği şeklinde bir yaklaşımda bulunulması gereklidir.

nihayetinde Sn. Fraternis'e verilen 180 günlük ceza 17. maddenin ihlali sebebiyle verilmiş olsa bile gördüğüm kadarıyla site yönetimi daha önceden siteye katkıları, paylaşımları ve diğer özelliklerini de dikkate alırak ilgili üyeye üyeliğinin tamamen iptali cezası yerine 180 günlük bir uzaklaştırma cezası vermiş ve üyeye "hoşgörü" ile yaklaşarak yeteri derecede ağır bir ceza ile adalet duygusunu tatmin etmiş ve aynı zamanda üyenin bu özellikleri sebebiyle bir şans daha tanımak istemiştir.

ayrıca ve önemli belirtmek isterim ki 14. madde de site yönetiminin otoritesini sarsıcı hareketten bahsetmektedir. Bu sucun sınırı yalnızca oradaki fiiller olarak düşünülmemelidir. "Site Yönetiminin Otoritesini Sarsıcı" pek çok çeşit hareket olabilir.

bunlar tamamen şahsımın görüşüdür. tabi bilgilenme isteminin muhatabı olan Sn. Üstadım'ın da cevaplarını bekliyor olacağım.

Sevgi ve Saygılarımla.

Teşekkür ederim Sn. skullG, anlamak için sormuştum zaten. Ben çok fazla hukuksal ifadelerden anlamadığım için, söylediğiniz ayrıntıyı kaçırmışım. Yorum eksikliğim olmuş. Bu bağlamda özürü bir borç bilirim.

Saygılarımla,

Mart 10, 2008, 10:32:42 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sevgili Blo 17. Madde Siyasi suça giriyor. Ben hiç bir yorum yapmıyorum 
hatta kaza ile bir şeyler ağzımdan kaçar sonra idam edilirim diye o konulara  girmiyorum.
Sevgili Şemo, bende yorum yapmayayım ozaman :)