Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İSTANBUL VE TRAFİK  (Okunma sayısı 7784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 19, 2014, 01:15:31 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

sayın Adam bu 3E nin masonlukla ilgisini bulamdadım.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ocak 19, 2014, 04:00:50 ös
Yanıtla #11
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ben bu 3E'nin  genel olarak Masonluk ile bir ilgisi olmadığını söylemiştim. Türkiyedeki bağlantısı bakımından ise boş laf etmişim; göz ardı ediniz.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 19, 2014, 04:02:27 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın karahan'a müjde...

Galiba yakınmasını duymuşlar. İstanbul trafiğine çözüm getiriliyormuş. Bu projede bilmem kaç adet çekici, motosikletli trafik polisleri görevlendirilecekmiş. Böylece sorunlar çözülecekmiş.

Kargalara da haber vermişler mi acaba? (Bilirsiniz, onlar pek sevmez gülmeyi.)

Sn.Adam bu haberi bende duydum sonra kendi kendime güldüm acaba bizim forumumu takip ediyorlar dedim kendi kendime.Lakin çözüm olarak sundukları saçmalığa gülen kargayı ben gördüm  bizim karşı binanın damında bir karga ailesi var çoluk çocuk gülüp eğleniyorlardı ,hatta abarttılar bize bıraksınlar biz çözeriz havadan 2 tane taşı fırlatırız arabalara hemen dururlar diyorlardı ama yetkililer duyarmı bilemem.

İşin komedisi bir yana diyeceğim ama getirilen çözüm daha komedi ben polis çalışmıyor diyorum onlar 60 tane daha takviyte çalışmayacak polis ilave etmişler.Bırakınız polisin çalışmamasını kendi yaptıkları trafik uygulamaları ile trafiğe bile sebep oluyorlar.Dün sanırım anadolu yakasında güpegündüz asfaltlama çalışması yapıyorlardı trafiği tek şeride düşürmüşler hatta yeryer onuda tıkamışlar millet isyanda tabi.Ben bu şehir terk edilmiş kaderine bırakılmış dediğim nokta tamda bunun gibi şeylerdi işte.Arkadaş trafiğin en can alıcı zamanında hangi ileri akıllı bu işi yapar kimden izin alır?yada alırmı?
bu kadar acaiplik sadece bizde olur.Bu konu başlığını canlı tutmak çeşitli önerilerde bulunup sorunları tartışmak sanırım istanbula bir vefa borcudur.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 19, 2014, 05:36:37 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Yollarinda insaat iscilerinden cok polislerin gezdigi bir sehirin trafiginden baska birsey bekleyemezsiniz.

Yollarinda, ellerinde defterleri ile arac sayimi yapan sehir planlamacilarindan cok, insan coplayan polislerin gezdigi bir sehrin trafiginden baska birsey beklenmez.

Ocak 19, 2014, 10:18:46 ös
Yanıtla #14

İstanbul'un trafiğini anlamak bana Tanrı'yı anlamaktan daha zor geliyor. Büyük bir karadelik gibidir istanbul trafiği.

Ne gecenin dehşetinden korkarsın,
Ne gündüz uçan oktan,
Ne karanlıkta dolaşan hastalıktan,
Ne de öğleyin yok eden kırgından.

Ocak 19, 2014, 11:00:25 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

sayın Adam bu 3E nin masonlukla ilgisini bulamdadım.

Ben de buna benzer bir soruyu siteye ara verilmeden önce Sayın karahan'ın trafik ile Masonluk arasında bir bağın olduğunu ima etmesi dolayısıyla sormuştum fakat bu konuda Sayın ADAM'ın gözümden kaçtığını sonradan farkettiğim engin bilgisi sayesinde cevap buldum.

Teşekkürler
Adequatio intellectus et rei

Ocak 20, 2014, 05:30:33 öö
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

paylaşırsan sevinirim melina
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ocak 20, 2014, 07:58:22 öö
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Paylaşmamı istediğiniz nedir Sayın ruzber ?
Adequatio intellectus et rei

Ocak 20, 2014, 12:19:42 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Trafik polisinin olması gereken zamanda ve olması gereken yerde bulunması trafiğin akış hızını artırmaz. Çünkü, trafik polisinin görevi düzenlemektir. İlahi bir kudretle binlerce arabayı bir anda hareket ettirecek değil. İstanbul gibi bir yerde ve  milyonlarca kişinin yaşadığı bir şehirde nasıl bir  düzenleme yapılırsa yapılsın, nasıl bir çözüm üretilirse üretilsin yetersiz kalacaktır. Yine maddi ve manevi kayıplar mecburen olacaktır. Kim bilir ne kadar araba vardır? Sürücülerin hepsi aynı fikirde değil üstelik bir şoför acemiyken diğer şoför usta.  Bir sürü şarhoşken araba kullanan kişi var. Böyle bir yerde nasıl bir çözüm üretilirse üretilsin çare olmaz. Tek çare araba yerine daha küçük boyutlu ulaşım araçları yani bisiklet, motosiklet gibi ulaşım araçlarının kullanılması. Ya da çok çok katı kuralların konulması gerekir. Ya da daha fazla yol yapılması gerekir.

Saygılar.
"Bir tapınaktır dünya, direklerinden akan

Anlaşılması güç, karışık sesler duyulur..."

Ocak 20, 2014, 09:14:04 ös
Yanıtla #19

What is the 3E ?
Ne gecenin dehşetinden korkarsın,
Ne gündüz uçan oktan,
Ne karanlıkta dolaşan hastalıktan,
Ne de öğleyin yok eden kırgından.