Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TECAVÜZ YASAL BİR HAKTIR.......  (Okunma sayısı 22112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 05, 2010, 09:19:19 öö
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Isabelle

belkide sizden daha açık bir ifade istememim sebebi anlamamış olduğumdan değilde sizden böyle bir düşünce beklemediğimden olmuş olabilir. Kişinin tecavüze uğramasından ne gibi ders çıkarması gerektiğini ben anlamamış değilim. bundan çıkarılacak dersin ne telafüsü mümkündür ne de kişiye birşeyler öğretebilmesi. ülkemizde tecavüz sadece yetişkin kişilere olmuyor hatta sadece kadınlarada olmuyor. küçük yaştaki erkek çocuklarıda tecavüze uğrayabiliyor. şimdi sormak istiyorum 10 yaşında küçük bir kızın tecavüze uğraması yada hiç önemli değil yetişkin bir kişinin tecavüze uğraması suçu nedir ki bundan ders alsın -he tamam akşam dolaştım dışarıda tecavüze uğradım yada, evet ben sokakta etrafıma bakarak yürüdüm tecavüze uğradım- diyemi düşünmesi gerek.

(tekrar ediyorum yanlış anladıysam açıklamanızı özür dilerim)

saygılarımla

Kasım 05, 2010, 07:11:16 ös
Yanıtla #31

Sayin Lucifer; elbette ozur dileme zorunlulugunuz bulunmamaktadir, ozellikle de kendinizi hakli hissettiginiz durumlarda ve konularda.. ancak benim de burada yapmis oldugum birtakim aciklamalar neticesinde tecavuz olayini hakli buldugumu nasil dusunebilirsiniz?

Tecavuz elbette bi yasal hak degildir.  

Olayin icselligi bakimindan size dogadan, hayvan ve insan arasindaki olusumdan, donguden hatta reenkarnasyon programiyla baglantili olarak dusundugum 'karma' dan kaynaklanan bi durumdan az da olsa bahsetmeme ragmen.. bunun uzerine olayı bu sekilde algilamaniz her ne kadar benim acimdan uzucu bi durum teskil etmisse sizin acinizdan da bir kez daha derin dusunmenizi onererek, ilk aciklamamda da belirttigim uzere herkesin farkli bi bakis acisinin bulundugunu, daha da otesinde ise dunyevi degil evrensel bir bilincle degerlendirilirse bu sekilde de bi sonuc ortaya cikabilecegini belirttim. Siz hala bunlardan sonra aciklamamdan bu sekilde bi pay cıkardıysaniz, o sizin sorununuzdur, benim degil..

Bu arada sizinle olan bu diyalogumda sert bi ifade bicimini kullanmiyorum. Dikkat ettiyseniz eger ozellikle de hassasiyetinizden dolayi size karsi kirici olmamaya calistigimi da bilhassa belirtmekte yarar goruyorum.

« Son Düzenleme: Kasım 05, 2010, 07:16:05 ös Gönderen: Prenses Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 05, 2010, 09:19:07 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Karma yasalarını ve reenkarnasyonu kadercilik anlayışı ile değerlendirmek  büyük hata olur.Kişilerin geçmiş yaşantılarından kalan karmik kalıntıların bu şekilde temizlenmesi de çok ilginç bir yaklaşım.Her şeyi neden sonuç ilişkisi ile değerlendirirken bir önceki yaşam ve yaşamların bir sonraki yaşam ve yaşamlara etki ettiğine inanıyorsak ve sebebi yaratan sebep daima neticeden doğar anlayışını benimsiyorsak olaya bakış açımız biraz daha farklı olmalı diye düşünüyorum.

İnsanı değerlendirirken de o, yüce varklık olan insana hayvan sıfatının hiç bir şekilde yakıştırılamayacağını da belirtmek isterim çünkü çok yüce varlıklar geri transfer yoluyla dünyamızda tekrar enkarnasyon yolu ile bedenlendiklerinde bir hayvan kaba madde formunda da bedenlenebildiklerini biliyoruz.Yeryüzünde Allahın sesi olan insanın bir çok kez Allaha karşı asilikkler yaptığının farkında olarak olayı ve konuyu değerlendirirsek daha doğru olur düşüncesindeyim.......

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Kasım 06, 2010, 02:57:38 öö
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Sayın cardiffmonster;

Elimde bir eldiven, başımda bir şapka olsaydı şayet, şapkamı ve eldivenimi çıkarır dostça uzatırdım elimi ! Kamil kişiliğinizden kırıntılar serpiştirerek yazmışsınız yazınızı. Sağlıcakla kalınız üstadım.

Sayın Isabella' nın yorumuna istinaden birkaç konuya kendimce açıklama getirmek isterim. Kendisinin ifade etmek istediği konuyu ben kendimce sayın lucifer ve sayın oasis' ten daha farklı yorumladım !

Öncelikle Karma Yasası' ndan söz etmiş kendileri ! Bildiğim kadarıyla Karma Yasası, "Uzak Doğu Dinleri" tarafından öne sürülmüş teolojik bir terim. Net ve kısa bir şekilde, özet olarak; düşünsel veya eylemsel olarak yapmış olduğumuz her türlü davranışın bir sonraki hayatımızı etkileyeceğinden söz eder ! Çünkü ruh ölümsüzdür, ölen bedendir, organlardır. Konuya uzak doğu dinleri penceredinden bakarsanız bu sonuç çıkar ortaya ! Karma Yasası ve reenkarnasyon ve kadercilik olarak değerlendirilmemiş yani ! Karma Yasası' nın tamda kendisinden bahsedilmiş o yorumda.

Bunun yanısıra insan ve hayvan arasındaki karşılaşmada ilginç olmuş. Sayın Isabella burada konuyu ince görmüş ve sayıyı almış aslında ! Nasıl mı ! Evet insan yüce bir varlık. İnsanda zeka unsuru söz konusu ! İnsanda ruh unsuru söz konusu ! Hayvanlarda ise bu ikiside mevcut değil ! Konuyu islam açısından ele alsanız dahi bu sonuç çıkar. İslamiyete göre de hayvanda sadece yaşamasını sağlayan bir ruh vardır ve bu ruhun insandaki ile uzaktan yakından alakası yoktur. Zeka ve muhakeme yeteneğide olmadığından da öldüklerinden sonra herhangi bir sorguya çekilmezler ! İşte bu noktada bir ince görme söz konusu ! Hayvan hayvan iken böyle sapkın bir tavır sergilemiyor da Ey İnsanoğlu sana ne oluyor :)

Saygılarımla,

Kasım 06, 2010, 07:48:02 ös
Yanıtla #34

Sayın Isabella' nın yorumuna istinaden birkaç konuya kendimce açıklama getirmek isterim.

Öncelikle Karma Yasası' ndan söz etmiş kendileri ! Bildiğim kadarıyla Karma Yasası, "Uzak Doğu Dinleri" tarafından öne sürülmüş teolojik bir terim. Net ve kısa bir şekilde, özet olarak; düşünsel veya eylemsel olarak yapmış olduğumuz her türlü davranışın bir sonraki hayatımızı etkileyeceğinden söz eder ! Çünkü ruh ölümsüzdür, ölen bedendir, organlardır. Konuya uzak doğu dinleri penceredinden bakarsanız bu sonuç çıkar ortaya ! Karma Yasası ve reenkarnasyon ve kadercilik olarak değerlendirilmemiş yani ! Karma Yasası' nın tamda kendisinden bahsedilmiş o yorumda.

Bunun yanısıra insan ve hayvan arasındaki karşılaşmada ilginç olmuş. Sayın Isabella burada konuyu ince görmüş ve sayıyı almış aslında ! Nasıl mı ! Evet insan yüce bir varlık. İnsanda zeka unsuru söz konusu ! İnsanda ruh unsuru söz konusu ! Hayvanlarda ise bu ikiside mevcut değil ! Konuyu islam açısından ele alsanız dahi bu sonuç çıkar. İslamiyete göre de hayvanda sadece yaşamasını sağlayan bir ruh vardır ve bu ruhun insandaki ile uzaktan yakından alakası yoktur. Zeka ve muhakeme yeteneğide olmadığından da öldüklerinden sonra herhangi bir sorguya çekilmezler ! İşte bu noktada bir ince görme söz konusu ! Hayvan hayvan iken böyle sapkın bir tavır sergilemiyor da Ey İnsanoğlu sana ne oluyor :)

Aynen:) mukemmel..

Hayvan hayvan iken böyle sapkın bir tavır sergilemiyor da Ey İnsanoğlu sana ne oluyor :)

Bu kadar derin bir ayirimi farkedebildiginiz icin kutlarim Sevgili Lethe..

Saygilarimla,
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2010, 07:53:33 ös Gönderen: Prenses Isabella »

Kasım 08, 2010, 09:26:42 öö
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn ısabell

yazınızı okuduktan sonra yanlış anlamadığımı görmüş ama sizin benim yazımdan yanlış anladığınızın farkınada varmış durumdayım. O yüzden bu yanlışı düzeltmek benim görevimdir. Ben size tecavüzü savunuyorsunuz demedim. dikkatli okunursa metin içerisindede böyle bir konu yok. ben böyle bir durumda kişinin bundan ders almasından bahsettiğiniz üzere yorumlarımı belirttim. ne olursa olsun tecavüze uğramış kişinin bu gibi durumlarda ders alma zorunluluğu yoktur. ama yanlış anlaşılmışım. elbette sizin bunu savuncağınızı düşünmedim düşünmediğim gibi de belirticek yollar açmadım. Fakat benim sizin hakkınızda böyle düşündüğümü düşünmeniz beni zde. şimdi derinden düşünmeye bende sizi davet ediyorum.

Sevgi, Saygılarımla

Kasım 08, 2010, 12:19:51 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Spiritüel konularla ilgilenen dostlar bilirler mevcud bulunan her şeyde O nun yansıması ve parçası olan ruhu görürüz yani İnsan ,hayvan vb. diğer bütün varlıklarda da hayvanlarda ruhun bulunmadığını iddia ettiğimiz zaman spiritüel anlamda evrim ve tekamül konularına bakış açımızda  yanlışlıklar olması kaçınılmaz olacaktır.

Daha önce belirttiğim gibi çok ileri bilinç seviyesine sahip varlıklarda tekamülleri için geri transfer yoluyla dünyamızda tekrardan hayvan kaba madde formuyla bedenlenebilmektedirler.Bu yüzden insani davranışları hayvanları örnekleme yoluyla betimlerken daha dikkatli olmalıyız diye düşünüyorum.Ayrıca kimse bize yargılama görevini vermemişken bu tür yargılamalardan da kaçınılmalıyız çünkü Tanrı bile bizi yargılamıyor.

Karma yasalarına ve tekamül konusuna bakış açımızı eğer doğru bir şekilde  belirlemediğimiz takdirde bu kavramlara İlahi dinlerin yanlış bir biçimde içine düştükleri kadercilik anlayışı gibi yanlış bir versiyonuna bizim de düşmemiz kaçınılmaz olacaktır.......

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Kasım 08, 2010, 05:03:35 ös
Yanıtla #37

sn ısabell

yazınızı okuduktan sonra yanlış anlamadığımı görmüş ama sizin benim yazımdan yanlış anladığınızın farkınada varmış durumdayım. O yüzden bu yanlışı düzeltmek benim görevimdir. Ben size tecavüzü savunuyorsunuz demedim. dikkatli okunursa metin içerisindede böyle bir konu yok. ben böyle bir durumda kişinin bundan ders almasından bahsettiğiniz üzere yorumlarımı belirttim. ne olursa olsun tecavüze uğramış kişinin bu gibi durumlarda ders alma zorunluluğu yoktur. ama yanlış anlaşılmışım. elbette sizin bunu savuncağınızı düşünmedim düşünmediğim gibi de belirticek yollar açmadım. Fakat benim sizin hakkınızda böyle düşündüğümü düşünmeniz beni zde. şimdi derinden düşünmeye bende sizi davet ediyorum.

Sevgi, Saygılarımla

Sayin Lucifer; hassasiyetinizi cok iyi anliyorum da neden beni anlamakta bu kadar zorlandiginiza inanamiyorum:)yanlis anlamayiniz lutfen beni anlamaniz icin de hicbir israrci tavrim da olamaz.. sizce biraz uzun olmadi mi yani size atfen yonelttigim son mesajimdan beri bu kadar dusundukten sonra mi bana bunlari yaziyorsunuz? Ben, dikkatli okudugumun farkindayim da siz neyi ima etmek istiyorsunuz onu acikca soyleyin de boylesi gereksiz polemiklere yer vermeyelim..  Sanirim birbirimizi anlamakta giderek zorlaniyoruz, zorlanacagiz da..

Ve sunlari soyleyeyim, suanda paylastigimiz konu bilimsel bi konu deiil.. arti kaynagini sorgulama gibi bi mantik da yeralmiyor. Sozun kisasi kişisel bi fikir ileri suruldugunde her defasinda boyle sorgularsaniz, en ince detayina inerseniz o zaman isimiz is ve kimse de boylelikle fikirlerini rahatlikla belirtemeyecektir..  Ben, soylediklerimi soyledim, bundan sonrasi beni kirici olmaya yoneltirsiniz onu da bsatan belirteyim. Beni anlayan anladi onun sonrasi da beni pek ilgilendirmez. Ha isinize gelmiyorsa okumazsiniz canim uzerinden gecersiniz ama benim dusuncelerim uzerinde de bu denli durulmasi acikcasi pek hosuma gitmiyor. Konuyu gereksiz yere uzatma fikrinde degilim ama siz beni buna mecbur ettiginiz surece size karsi olan ilimli tavrim elimde olmayarak sertlesecektir, buna da kendim bir sure sonra mani olamam.. kusura bakilmasin lutfen ister ceza alirim ister ortamdan uzaklastirilirim benim icin hic farketmez ama yinelerek soyledigim gibi uzerime gelecek bi nokta goremedigim icin sizi hicbir yonden hakli bulmuyorum.  
« Son Düzenleme: Kasım 08, 2010, 05:20:08 ös Gönderen: Prenses Isabella »

Kasım 08, 2010, 05:32:33 ös
Yanıtla #38
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn isabell

ben sizi anlamakta ısrar etmiyorum. ben sizin yazdığınız mesaja sadece cevap yazdım. sadece cevap yani. ve ben bu konu üzerinde zaten daha fazla durmadığımıda söylemek isterim. ben polemik yaratacak yazılar yazdığımı düşünmüyorum sizin yazdığınız mesajlara en baştan yorum yazılmayacağuını belirtirseniz yazmam. bunu bukaadar tartışma konusu yapmanızı anlamış değilim amacınızıda çözebilmiş değilim.

Ben hangi konunun bilimsel hangi konunun bilimsel olmadığının farkındayım bu konu bilimsel olmadığından dikkat ederseniz pek fazlada yorum yapmadım. ben sadece sizin yazdığınız bir cümle kafama takıldı yorum yaptım. kusura bakmayın ama eğer bu foruma yazı yazıyorsanız beni anlayan anladı gerisi ilgilendirmez derseniz bu forumda çok kişiyi hiçe saymış olursunuz.
ben daha fazla bu konu üzerinden tartışıp sükse yapmak istemiyorum. yorumlarım içinde sizden af ola.

Kasım 08, 2010, 05:47:48 ös
Yanıtla #39

sizin yazdığınız mesajlara en baştan yorum yazılmayacağuını belirtirseniz yazmam.

boyle bi iddiam olamaz mumkun degil.. herkes elestiri hakkina sahiptir ama ben ne diyorum, bilimsel mevzular elestirilir, dogrulugu veya yanlıslıgı tartisilir.. fakat kisisel dusuncelerde bu durum degisir.. sen ne dusunuyorsan dogrusu ya da yanlisi beni ilgilendirmez, dolaysiyla da seni.. bu sebepten fazla uzatmayalim dedim ama siz beni buna sevkedince ben de ister istemez uzatmak durumunda kaliyor ve bu durumdan da en basta kendim rahatsiz oluyorum.. soyledigim gibi oku ya da okuma bu, senin bilecegin is.. bu sayede gormezlikten gelme hakkini kullan derim.

bunu bukaadar tartışma konusu yapmanızı anlamış değilim amacınızıda çözebilmiş değilim.

iste benim de surekli olarak size sordugum soruyu ne guzel bicimde tekrar bana atfediyorsunuz ben de bunu anlamis degilim, sastim kaldim dogrusu..

yorumlarım içinde sizden af ola.

« Son Düzenleme: Kasım 09, 2010, 03:25:45 öö Gönderen: skullG »