Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: israelin tutumuna nasıl bakıyorsunuz ortadoğu hakkında düşünceleriniz ...  (Okunma sayısı 58773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 11, 2007, 04:28:29 ös
Yanıtla #130
  • Ziyaretçi

Hoşgeldin..
Sivil hayatta 2 mason tanıdım,bunların birisi beni locaya da sokacaktı güya ama islami çevrelerle olan yakınlığım sebebiyle benden ürktü ve kaçtı :) Ama kendisiyle irtibatı tekrar sağlayabilirsem,girdiğim locada bi kaç resim çekip siteye de koyucam söz :) İki ay önce karınca kadar bilgim olmadığını nerden çıkardınız?Masonlukla 2001 yılından beri meşgul olan bir insanım,Ömer tecimer , İlhami soysal gibi mason fanı adamların bile kitaplarını geçirdim elden merak etmeyin..
Sevgiler..
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2007, 04:30:00 ös Gönderen: Einsof »

Temmuz 11, 2007, 04:29:27 ös
Yanıtla #131
  • Ziyaretçi

Temmuz 11, 2007, 04:36:50 ös
Yanıtla #132
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

yeniden selamlarım tüm sakinleri,

büyük bir soykırıma uğramış bir halkın çocuklarının bugün benzeri bir vahşetin altına imza atıyor olmaları düşündürücü...

israil, kabul edin ya da etmeyin, bir korku cumhuriyetidir. çünkü, israil yahudilerin son sığınağıdır. holocaust gibi acı bir tecrübeyi yaşamış bir toplumun elde ettiği vatanını kaybetme korkusu içine işlemiştir.

ancak israil, aynı zamanda ırkçı-faşist bir yapılanmadır da.

faşizme ve ırkçılığın her türüne karşı duran birisi olarak, nazilerin yaptığı holocaust'ta ne kadar karşı duruyorsam bugün filistinliler üstünde gerçekleştirilen aşkın şiddete de o denli karşı duruyorum. gerek israil içinde ve gerekse filistin tarafındaki barış aktivistleri üzerinde uygulanan -israil ve filistin tarafından- yıldırma politikası sona ermelidir.

halklar yanyana birlikte yaşayabilirler. israil ve filistin tarafı bunun savaşımını vermesi gereklidir. yoksa tarihsel korkulara kapılarak şiddet uygulamanın çözüme katkısı olamaz. bu hem israil hem de filistin tarafı için geçerli.

hamas veya islami cihadın uyguladığı intihar saldırısı eylemleri ne denli kabul edilemez ve insanlık dışı olarak görüyorsak tüm içtenliğimizle israilin uyguladığı aşkın şiddeti de o denli insanlık dışı kabul etmeliyiz.  

holocaust endüstrisinden en büyük karı alan da ne gariptir ki israil olmuştur.

son söz olarak; bir savaşta tek bir taraf suçlu olamaz, savaşa giren taraflar suçu ortaklaşmayı da şiddeti tırmandırmayı da razıdırlar.

saygılarımla...

p.s.1: BARIŞ HEMEN ŞİMDİ

p.s.2: 9/11 ile Filistin-İsrail sorunsalı arasında bağlantı kuranları ayrıca tebrik ederim.

p.s.3: kurban ibadeti tüm dinlerin ortak özelliklerindendir. insan var olduğundan beridir, tanrıya kurban kesmiştir. müslümanlar kurban kesiyor vahşet diyen modernistlere selamlarımla

p.s.4: yeniden en derin saygılarımla... BARIŞ HEMEN ŞİMDİ

Temmuz 11, 2007, 04:42:16 ös
Yanıtla #133
  • Ziyaretçi

Temmuz 11, 2007, 05:11:39 ös
Yanıtla #134

AA Bakın kimler gelmiş kimler aman aman hoşgeldiniz Sayın skullG, nasılsınız?Bomba gibi bir şeyle geri döndünüz yani geldiğiniz de nasıl anlaşılıyor?
Son olay bayağı sansasyonel etkiler yaratmıştı ama görüyorum ki ''Barış''la dönmüş_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 11, 2007, 05:26:57 ös
Yanıtla #135
  • Ziyaretçi

Pardon P2 olayı derken neyi kastettiğinizi anlamadım, rica etsem konuyu biraz açabilir misiniz?

En iyisi netten araştırın ben buraya yazarsam ortamın gerilme ihtimali çok mu çok yüksek nette yazarsanız zaten karşınıza çok güzel siteler çıkacak :) onlarda aynı benim diyeceklerimi diyecekler :)

Temmuz 11, 2007, 05:32:18 ös
Yanıtla #136
  • Ziyaretçi

Dogru olani yazdiginiz surece ortamin gerilmeyecegini biliyorsunuz Sn. Lucky Eye ;)

Ayni sizin dediginiz seyleri diyeceklerse uzucu cunku siz P2nin gercekte ne oldugunu biliyorsunuz (yada bana oyle dediniz)

Sevgili Sevil, Sn. Lucky Eye'in acikladigi gibi bence arastirma yapiniz ve P2nin ne oldugunu goreceksiniz.
O sitelerden sadece bir kacinda soylenmis olan (ve buyuk ihtimalle gozunuze batmayacak olan) detay en onemli detaydir, fakat bazi kisiler BILEREK, islerine gelmedigi icin o detaylari es gecerler.

Onlara da hak vermek lazimdir. Bazilari icin gercekleri carpitmak kendilerini hakli gostermenin yegane yoludur.

Sevgiler, saygilar.

Temmuz 11, 2007, 05:42:46 ös
Yanıtla #137
  • Ziyaretçi

P2 nin açılımı Propaganda 2 dir İtalya nun kat kat büyük Susurluk uda diyebiliriz Mafya, siyaset, Gladio, Kontrgerilla ve Gayrimuntazam Masonlar'ın (Muntazamlar üstlerine alınmasın :) ) işbirlikleri cinayetleri falan ortaya çıkıyor epey detaylı bir konu başka kaynaklardan araştırırsanız sizin için daha iyi olur...

Temmuz 11, 2007, 05:58:23 ös
Yanıtla #138
  • Ziyaretçi

Temmuz 11, 2007, 10:38:52 ös
Yanıtla #139
  • Uzman Uye

Uzun bir yazının kısacık bir bölümünü  bazı insanların davranışlarını anlamak açısından faydalı olabilir diye paylaşıyorum

Hoşgörüşüzlüğün Maskeleri

Faşizm; hoşgörüsüzlük çok yüzlüdür,daha doğrusu çok maskesi vardır.Birgün yahudi düşmanı olur,başka bir zaman anti komünist olur,aynı zamandada sosyalist olduğunu iddia eder,başka bir yer zamanda hıristiyan yada müslüman kimliğine bürünür.Kısacası iktidarı elde etmenin yada elde tutmanın önünde engel olarak gördüğü herkesi,dini ve etnik farklılıklarını bahane ederek yok etmeye kalkabilir.Maalesef bu ölümcül ideoloji geçmişte Almanya da İtalya da,Ispanya da olduğu gibi bugünde türkiye de taban bulabiliyor.

İkonolast

Saygılarımla
bravo helal olsun sana Alçakların son sığınağı faşizmi çok güzel anlatmışsın.