Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: israelin tutumuna nasıl bakıyorsunuz ortadoğu hakkında düşünceleriniz ...  (Okunma sayısı 58717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 01, 2007, 12:03:17 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

İsrail kışkırtılmıyor,israil kuru kuru katliam yapıyor bir milleti göz göre göre soykırımdan geçiriyor..Tüm dünya sessiz..Ama durmayacaklar,müslüman kanı akıtmaktan bıkmayacaklar!Hüsran yakındır..Bekliyoruz göreceğiz!

De ki: "Ey Yahudi olanlar, eğer siz, (bütün) insanlardan ayrı olarak yalnızca sizlerin gerçekten Allah'ın velileri (dost ve sevgili kulları) olduğunuzu öne sürüyorsanız, şu halde ölümü temenni edin; eğer doğru sözlü iseniz (bunu çekinmeden yapın)."   (CUM'A SURESİ / 6 )

Ey Peygamber, kalpleri inanmadığı halde ağızlarıyla "İnandık" diyenlerle Yahudiler'den küfür içinde çaba harcayanlar seni üzmesin. Onlar, yalana kulak tutanlar, sana gelmeyen diğer topluluk adına kulak tutanlar (haber toplayanlar)dır. Onlar, kelimeleri yerlerine konulduktan sonra saptırırlar, "Size bu verilirse onu alın, o verilmezse ondan kaçının" derler. Allah, kimin fitne(ye düşme)sini isterse, artık onun için sen Allah'tan hiç bir şeye malik olamazsın. İşte onlar, Allah'ın kalplerini arıtmak istemedikleridir. Dünyada onlar için bir aşağılanma, ahirette onlar için büyük bir azab vardır.   (MAİDE SURESİ / 41)

Dediler ki: "Bizim kalplerimiz örtülüdür." Hayır; Allah, inkârlarından dolayı onları lanetlemiştir. Bundan dolayı pek azı iman eder.   (BAKARA SURESİ / 88)

Kitap Ehli, senden kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyor. Musa'dan bundan daha büyüğünü istemişlerdi. Demişlerdi ki: "Bize Allah'ı açıkça göster." Böylece zulümlerinden dolayı onlara yıldırım çarpmıştı. Ardından kendilerine apaçık belgeler geldikten sonra, buzağıyı ilah edinmişlerdi. Yine bundan dolayı onları affettik ve Musa'ya apaçık olan ispatlayıcı bir delil verdik.   (NİSA SURESİ / 153)

Temmuz 02, 2007, 11:45:21 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

kolunda gamalı haç taşıyan bir adamın resminin arkasına saklanıp müslümanlardan söz edeni ilk defa gördüm.
Yazdığın surelerle günümüzün ne alakası var.

Dediler ki: "Bizim kalplerimiz örtülüdür." Hayır; Allah, inkârlarından dolayı onları lanetlemiştir. Bundan dolayı pek azı iman eder.   (BAKARA SURESİ / 88)  lanetlemiş olabilir şimdi af etmediğinide ondan başkası bilmez.Türklerde zamanında şamanlardı ve at sütü içiyorlardı.

Temmuz 02, 2007, 11:49:57 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Kitap Ehli, senden kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyor. Musa'dan bundan daha büyüğünü istemişlerdi. Demişlerdi ki: "Bize Allah'ı açıkça göster." Böylece zulümlerinden dolayı onlara yıldırım çarpmıştı. Ardından kendilerine apaçık belgeler geldikten sonra, buzağıyı ilah edinmişlerdi. Yine bundan dolayı onları affettik ve Musa'ya apaçık olan ispatlayıcı bir delil verdik.   (NİSA SURESİ / 153)

Nasılki Hz.Mahammede bütün araplar inanmamışsa,Hz.Musayada bütün İbranilerin inanmaması normaldir.
Ayrıca Nisa suresini hepsini oku daha değişik şeyler yazıyor.
Nisa suresi genelde kadın haklarından söz ediyor.Bu yüzdende Nisa ismini almıştır.

Temmuz 02, 2007, 11:56:38 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Ey Peygamber, kalpleri inanmadığı halde ağızlarıyla "İnandık" diyenlerle Yahudiler'den küfür içinde çaba harcayanlar seni üzmesin. Onlar, yalana kulak tutanlar, sana gelmeyen diğer topluluk adına kulak tutanlar (haber toplayanlar)dır. Onlar, kelimeleri yerlerine konulduktan sonra saptırırlar, "Size bu verilirse onu alın, o verilmezse ondan kaçının" derler. Allah, kimin fitne(ye düşme)sini isterse, artık onun için sen Allah'tan hiç bir şeye malik olamazsın. İşte onlar, Allah'ın kalplerini arıtmak istemedikleridir. Dünyada onlar için bir aşağılanma, ahirette onlar için büyük bir azab vardır.   (MAİDE SURESİ / 41)

Maide türkçe anlamı sofra demektir.
Burda geçmişteki inanmayan Yahudiler insanlara örnek gösteriliyor.
İnsanların öncelikle okuduğunu anlaması gerekiyor. Ayrıca asırlar önceki Yaşanmış olaylarla günümüz arasında bir bağlantı kurulmasıda anlamsız.
kutsal kitaplar asırlar öncesinin anayasa kitaplarıdır.
Her hangi bir konuda insanlar buralara baş vururdu.

Temmuz 03, 2007, 12:54:07 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Şu an İsrailin neler yaptığını açıkça görüyoruz. Bence resmen soykırım yapıyorlar birbirlerine düşürüyorlar filistinlileri ama filistinlerinde haklı olduğunu söyleyemem çünkü kardeşlerini öldürüyorlar. Hani derler ya kardeşi kardeşe düşman ederler işte o bu.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 03, 2007, 08:56:47 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sn.Shemuel..
Kur'an tefsirinize hayran kaldım gerçekten gülsem mi ağlasam mı şaşırdım..Bence fazla uğraşmayın bu meselelerle..

Saygılar..

Temmuz 03, 2007, 10:46:42 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Sn.Shemuel..
Kur'an tefsirinize hayran kaldım gerçekten gülsem mi ağlasam mı şaşırdım..Bence fazla uğraşmayın bu meselelerle..

Saygılar..

kuranda kaç sure olduğunu bile bilmeyen çok islam dini mensubu gördüm.o yüzden 114 sureyi kemdim okumaya karar verdim. 8)
bu tevsirler bana ait değil Süleyman Ateşin tevsiri,Kuranı ondan daha iyi bilecek değilsin.
Bu sitedeki amacın nedir ??? öncelikle onu açıkla..........

Temmuz 03, 2007, 10:52:10 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Şu an İsrailin neler yaptığını açıkça görüyoruz. Bence resmen soykırım yapıyorlar birbirlerine düşürüyorlar filistinlileri ama filistinlerinde haklı olduğunu söyleyemem çünkü kardeşlerini öldürüyorlar. Hani derler ya kardeşi kardeşe düşman ederler işte o bu.
Soykirim cok dogru bir tespit olmus. Yapilanlara artik bir dur deme zamani geldi. Keske din adamlari, hukumetler, kisiler bu dur deme olayinin teror ile bombalama ile bitmeyecegini, hakliyken haksiz duruma dusurecegini anlayabilseler. Bizimkiler birbirlerini katlederken, onlari katledenlere kimse dikkat etme geregi duymuyor. Amerika'da insanlar sadeec medyadan duyduklari kadar bilgililer. Tahmin edersiniz ki medyada surekli orta dogudaki kriz gosteriliyor, ve bu tarafli yapiliyor. Bunlara canak tutmamak gerekir diye dusunuyorum.

Temmuz 03, 2007, 11:10:50 ös
Yanıtla #28

Dünyada şu anda sahnelenen tüm olayların sebebi finansaldır.Bir ülke halkını belirli bir inanç sistemi ile uyutup o cahil halkı bu yolla manipüle etmeye çalışırsa o devletide manipüle etmeye çalışan başka ülkeler elbetteki olacaktır.Tüm olan biten cahil halkın başına geliyor.Tavşana kaç tazıya tut bu arada ülkeler sömürülüyor.Burada suçlu sömürenlermi yoksa kendini sömürtenlermi?
Omnia mors aequat

Temmuz 03, 2007, 11:21:18 ös
Yanıtla #29

Burada suçlu sömürenlermi yoksa kendini sömürtenlermi?

sömürenler ne kadar suçluysa sömürtenlerde o kadar suçludur. hatta bizi sömürüyor sağda solda bağırmaktan başka eylemi olmayanlar en suçlusudur.

ars longa, vita brevis...